reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pediatra - zalecenia

My już po szczepieniu ( 5 w 1 --- Infanrix-DTPa , a druga Hiberix ) Ola dostala w obie nóżki po jednym ukuciu szok tak się darla że jeszcze takiego placzu u niej nie slyszalam. Dalam jej cycusia i się uspokoila w drodze do domu spala, ale o dwudziestej zaczęla tak przeraźliwie krzyczeć i nic nie pomagalo więc mąż ją wykąpal no i się uspokoila. Niestety spokój trwal tylko na czas bycia w wodzie potem znów ten placz i nic nie pomagalo. Wiecie co zrobilam rozebralam Ole i siebie jak nas pan Bóg stworzyl i polożylam ją na brzuch ( wiem podchodzi pod molestowanie) ale to czysta desperacja. Pomoglo mala zasnęla ok 24 obudzila się na cycusianie już bylo wszystko dobrze. Nie bylo gorączki ani też nie ma obrzęków dziś jest wszystko OK teraz sobie smacznie śpi.
 
reklama
Drogie mamusie !

Tak sobie czytam o tych rutynowych wizytach u poszczególnych lekarzy i zastanawiam się kiedy i do kogo należy się wybrać po porodzie? Czy ktoś mnie o tym poinformuje w szpitalu? Kiedy okulista, ortopeda no a przedewszystkim pediatra ! Kiedy wybierałyscie pediatrę ? I jeszcze jedno pytanie, od kiedy i w jakich odstępach robi się dzidziusiowi szczepionki i czy o tym informuje pediatra ?

Pozdrawiam mamusie i dzidziusie, moj synus dopiero w czerwcu :D
 
aska outada pisze:
Drogie mamusie !

Tak sobie czytam o tych rutynowych wizytach u poszczególnych lekarzy i zastanawiam się kiedy i do kogo  należy się wybrać po porodzie? Czy ktoś mnie o tym poinformuje w szpitalu? Kiedy okulista, ortopeda no a przedewszystkim pediatra ! Kiedy wybierałyscie pediatrę ? I jeszcze jedno pytanie, od kiedy i w jakich odstępach robi się dzidziusiowi szczepionki i czy o tym informuje pediatra ?

Pozdrawiam mamusie i dzidziusie, moj synus dopiero w czerwcu  :D
Wszystkiego dowiesz się w szpitalu tam też podajesz gdzie dziecko będzie chodzilo do lekarza. Szpital przesyla dokumentacje do podanej przez ciebie przychodni, że dziecko przyszlo już na świat i po kilku dniach pojawia ci się w domu polożna a potem pediatra tz wizyta patronażowa od nich się wszystkiego dowiesz.
 
My musieliśmy sami zgłosić dziecko do naszej przychodni, w ciągu 7dni i podczas zapisywania umówiliśmy się kiedy przyjdzie położna.
 
ja tez musialam sama zglosic do przychodni,ze urodzilam,polozna byla po 3 dniach ale pediatry nie bylo,a minal juz miesiac....przyjdzie jeszcze?
 
Kurna u mnie jeszcze położnej nie było! Jak dzwoniłam to mówiła, że baba przyjdzie, ale w sumie nie zapisałam dziecka. Już dzwonię do przychodni....wrrr... >:D
 
Ja nie wiedziałam, że pediatrzy w ogóle przychodzą do domu. Na połozną w sumie tez nie czekałam, ale okazało się, że mają obowiązek przyjść do każdego nowego członka społeczności. Jak moja mama poszła zgłosić małą, to od razu połozna przyszła, jeszcze tego samego dnia i wtedy wybrałam u niej pediatrę. Ale latam do niej sama, do przychodni mam 5 min drogi.
 
reklama
Mnie dali w szpitalu namiary na położną do której mam się odezwać. Zadzwoniłam i umowiłam się na konkretny dzień i godzinę. Podejrzewam że nawet gdybym nie dzwoniła to i tak powinna była się pojawić bo dostają dokumeny ze szpitala. U niej wybrałam pediatrę, ale właściwie to nie pytałam czy mam sama lecieć do lekarza czy ktoś przyjdzie. Na szczeście pediatra zadzwoniła i tez się umowiła ze mną na konkretny termin. Przyszła, obejżała szkraba, pogadała z nami chwilke i uciekła.

A dzisiaj byliśmy znowu u pani doktor, bo w nocy coraz gorzej mały oddychał. Zbadał, osłuchała, i stwierdział ze jest w porządku. Na wszelki wypadek dała syroek na ułatwienie oddychania i zaleciła zakraplać sol fizjologiczną do noska... i przede wszystkim się nie denerwować (jak im wszystkim łatwo to mowić).

Przy okazji zważyła Krzysia - 5330g ;))))))
 
Do góry