reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Perfekcyjna Pani Domu;)

reklama
Też o tym pomyślałam, ale co robić, żeby znów nie rdzewiały. Kiedyś słyszałam, że suszenie ma coś z tym wspólnego, ale nie pamiętam już o co chodziło:no:

Tlen sprzyja korozji w w powietrzu jest go troche:-), ja czasmi przecieram ostrza do ciecia do robota kuchennego zwyklym olejem zeby troche natluscic dslownie pare kropelek, do tej pory nic mi nie rdzewieje.
 
Zardzewiały mi metalowe elementy od maszynki do mielenia. Jak je odrdzewić i zapobiec ponownemu rdzewieniu?
Fatycznie coca cola odrdzewia,nawet mocno zardzewiałe śruby,których np. nie można odkręcić. Ja maszynkę po umyciu kładę na ściereczce i pozwalam dobrze wyschnąc. Leży tak dobry dzień. Można położyć na kaloryfer, na piec, w jakieś ciepłe miejsce.
Ja też mam ten problem. Wygląda to paskudnie. Natomiast z czajnikiem mam inny problem, nie mam kamienia tylko dużo żelaza w wodzie i cały czajnik w środku jest czerwony.
Jeśli chodzi o plamy to najgorsze są te po kupkach. U was też są takie żółte?!:szok: Czy to od tych witamin w kroplach bo one maja intensywny żółty kolor i faktycznie bardzo plamią.
Różne przebarwienia, osady ładnie schodzą sodą, chyba też solą,ale nie jestem pewna. Np.łyżeczki od czasu do czasu wszystkie przetrę sodą na ściereczce, robią się jak nowe. Tak można też robić z innymi metalowymi,czy srebrnymi rzeczami. Dobry jest też (stara metoda) popiół
 
ja slyszalam o dodawaniu lyzki sody do proszku do prania do bialych rzeczy. podobniez wygladaja duzo bielej. ja jescze nie probowalam
 
kobietki, poradzcie mi czym sie kierowac kupujac termos. az wstyd sie przyznac, ale nie mamay swojego, tylko wiecznie pozyczamy od mam. spowodowane jest to tym, ze ciagle nie wiem jaki kupic, raz kupilam, to od razu zaczac cieknac.
no i jaki mam wybrac?
 
reklama
Do góry