reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

Paznokcie po porodzie są jeszcze bardzo miekkie, dlatego ze caly czas byly w plynach w brzuszku. Obcina sie je dopiero, jak wyschną i zrobia sie twarde. Ja jeszcze nie obcinalam, boje sie tego bardzo. One są takie malutkie :-(
Kuleczka biore to samo szczepienie co Ty. Mamy je 23 lutego, wiec jest jeszcze troche czasu. Krem Emla juz mam kupiony.
W ciagu 2 tyg. ma do nas przyjsc polozna srodowiskowa. Ktos sie orientuje jak wygląda taka wizyta? Moj maluszek od dzisiaj oficjalnie jest Bartusiem- tatus zalatwil akt urodzenia :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
nam pępek odpadł dzisiaj czyli w 9 dniu... szcepic bedziemy 5 w 1 bo bez sensu podawc kolejne dawki wzw jezeli jedna wystarczy (dlatego nie 6 w 1) poza tym szkoda kasy to ok 100 zł róznicy przy kazdym szczepieniu Rota rozwazymy Pneumokoki napewno odpuszczamy bo złobka nie bedzie poza tym to wielu pediatrów i tak odradza a terasz jest moda na pneumokoki i meningokoki a niestety wiekszosc chorób wywołuja szczepy na które nie ma i tak szczepionek..

słuch i biodra zbadane w szpitalu...
paznokcie obcinałam zaraz w szpitalu i julce i krzysiowi i jakos zyja oboje i nic sie nie dzieje a przynajmniej nie jest podrapany bo rekawiczki w domu do mnie nie przemawiaja


połozna była juz 2 razy- oglada maluszka moze gop lkapac jesli ma sie taka ochote oglada krocze zdejmuje szwy jesli trzeba...
 
Ostatnia edycja:
Położna nawet nie umówiona, czekamy na jej telefon. szczepic będę albo 5 w 1 albo 6 w 1, zobacze jeszcze. No i po tej szczepionce zobacze co z rotem.
Paznokcie nadal są, ale mam zamiar obciąc jakos niedługo.

Za to pupa małego koszmarek. Kupy 8-10 razy dziennie, do tego pampersy to dno, używamy teraz belli i już jest lepiej, no ale niestety odparzenia bąbelkują i trzeba biegiem coś zrobic, dlatego dziś pupa stanie sie fioletowa od gencjany. Mam nadzieję że to pomoże, bo sudokrem poległ.
 
ja paznokcie już też obcinałam chyba z 2 razy bo mala tak drapie i siebie i mnie że aż przykro patrzeć a rękawiczki nawet jak włożę na rączki to jest to kwestia minutki i już sa ściągnięte :-(
dziewczyny a jak u was z wietrzeniem dzidzi? Na ile minut wystawiacie maluchy i jak je ubieracie , czy one powinny spać czy raczej powinny być rozbudzone?
Ja swoja małą ubrałam w kombinezon i czapkę - płakała strasznie jak się uspokoiła to wyszłyśmy na balkon ale po 2 minutach znów zaczeła płakać więc ją schowałam do środka żeby nie przeziębila sobie gardła :sorry:
Za kilka dni mamy wizytę kontrolną u lekarza i muszę ją powoli przyzwyczajać do świeżego powietrza ehhhhhh :-(
 
.
W ciagu 2 tyg. ma do nas przyjsc polozna srodowiskowa. Ktos sie orientuje jak wygląda taka wizyta?
U nas była wczoraj.Strasznie fajna kobieta.Porozmawiała chwilke o malutkiej,o moich obawach,obejrzała dzidzie,pokazała co i jak z pępkiem bo nie do końca sobie radziłam,nauczyła mnie masować piersi i ściągać pokarm.Dała numer telefonu i kazała dzwonic jeśli cos sie bedzie działo.:tak:
 
Kluliczek - postaraj się troszke powietrzyć tą odparzoną pupkę, w miarę możliwości pozwól maluszkowi poleżeć np na tetrze bez pieluchy na pupie. Jeśli używasz chusteczek nawilżanych - to też je na kilka dni odstaw na rzecz wody i bawełnianych płatków (ew delikatnego mydełka po kupie). No i ze swojej strony polecam bepanthen na odparzenia.
 
Dzięki za info o paznokietkach :-). Zaczęłam się zastanawiać nad tym obcinaniem na wypadek jak mała nie będzie chciała niedrapek nosić. Ja się prędzej przełamie do obcinania paznokci niż do smarowania pępowiny :szok:. Oczywiście jak kiedyś wreszcie urodzę :dry:
 
dziewczyny czy jak kikut pępowinowy już odpadł to należy (jeśłi tak to jak długo) przemywać nadal pępek spirytusem? :eek:
a czy główkę z włoskami też trzeba natłuszczać oliwką lub mleczkiem? :eek:
a co z buzią? też ją natłuszczamy? i czym kremem, oliwką czy mleczkiem? :eek::eek:
 
reklama
Jejku jak tak czytam wasze posty to jestem coraz bardziej przerażona:szok:jak ja sobie poradzę, na tyle pytań nie znam odpowiedzi a te książki które wchłonęłam na początku ciąży to już dawno poszły w niepamięć:cool2::sorry2::dry:...............co do spirytusu to ja mam taki salicylowy kosmetyczny nawet nie wiem jakie jest jego stężenie i się zastanawiam czy się nadaje....????????????:confused::eek:
 
Do góry