reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2008' rozpoczęty przez Ania101281, 11 Sierpień 2008.

1. Ania101281

Ania101281 Mamusia Kubusia!!

2. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

Niby to moje drugie dziecko, ale mam jakąś czarną dziurę w pamięci w pewnej kwestii i liczę na wasze opinie...Rozpakowałam dziś gadżety dla bobasa i umyłam lub wygotowałam wg zaleceń, ale mam wątpliwość odnośnie butelki i smoczka.
    Czy butelki i smoczki myjecie normalnie płynem do naczyń czy mydłem dla dzieci, a jeśli mydłem, to jak?

3. reklama
  4. SylwiaZG

SylwiaZG Fanka BB :)

Ja mam nadzieję, że uda nam się obejść bez butelek i smoczka:) ale chętnie też przeczytam co podpowiecie, choć wydaje mi się, że wyparzyć i gotowe.

5. izoldzia

izoldzia Fanka BB :)

Ja swoje butelki najpierw wymyłam gorącą wodą zpłynem do naczyń potem rozmontowałam i wstawiłam do garnka żeby je wygotowac .Wszytsko myje w płynie oprócz smoczków te szoruje taka specjalna szczoteczką do smoczka a potem przelewam je wrzatkiem.................

6. asioczek

asioczek Fan(ka)

My nadal bezbutelkowi. Butelki przed pierwszym użyciem jedynie solidnie w samej wodzie umyłam i do sterylizatora wpakowałam. Jak Maja piła mleko z butelki do mycia dosłownie kropli płynu zwykłego do naczyń używałam solidnie płukałam i do sterylizacji. Ten ostatni etap do momentu rozpoczęcia pełzania po podłodze. Do mycia butelek mam szczotkę Aventu już którąś z kolei i sobie ją chwalę.

7. kasiek 121

kasiek 121 sierpniowa mama '08

Ona_mika to masz chyba ten sam problem co Amandia z Alicja, bo mala tez caly czas przy cycku by tylko siedziala. :szok: Mam nadzieje, ze sie jakos zegracie i bedzie dobrze;-):tak:
    Ja mam pytanie odnosnie kapieli maluszkow. Powiedziano mi, ze dopoki nie odpadnie kikucik to babasek jest myty tylko szmatka, bez zamaczania w wanience. Jak robicie Wy doswiadczone mamy

Ostatnia edycja: 12 Sierpień 2008
  8. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

dzięki za wasze sugestie, ja nie planuje za wiele tymi butelkami operować, ale pytam na wypadek, gdyby trzeba było zapodać jakiś plantex czy coś w tym stylu...
    kasiek, ja kąpałam małą wg wskazań położnej na przewijaku, a wyglądało to tak, że podkładałam pieluchę, małą namydlałam przy pomocy półmetrowej gazy omijając pępek, a potem przekładałam do wanienki z niewielką ilością wody i płukałam też omijając pępek. Oczywiście najpierw myłam buzię przegotowaną wodą ze specjalnej miseczki płatkami kosmetycznymi, poza tym oczy i nos.
    Oczywiście najpierw oczy, do każdego czysty platek

9. kasiek 121

kasiek 121 sierpniowa mama '08

Ona_mika czy Ty juz Alanka w wanience kapiesz?:-);-)
    Tutaj mowia, ze przybnajmniej do dwoch tygodni nie myc calosciowo jedynie szmatka:szok:

10. reklama
  11. ewcik71

ewcik71 Sierpniowa mama'08

My Igorka mydlimy i w wanience z niewielką ilością wody spłukujemy. Kikut na razie szczęśliwie nam się nie zamoczył.

12. asioczek

asioczek Fan(ka)

Kasiek my i Tomcia i Maję kąpaliśmy normalnie starając się kikuta za bardzo nie zamoczyć. Ale jak się trochę kikut zamoczył to dokładnie go osuszaliśmy i mocno spirytusem traktowaliśmy. Tomciowi kikut trzymał się ponad 3 tygodnie więc nie wyobrażam sobie tyle czasu bez kąpieli.

Poleć forum