reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2008' rozpoczęty przez Ania101281, 11 Sierpień 2008.

1. Ania101281

Ania101281 Mamusia Kubusia!!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  2. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Niby to moje drugie dziecko, ale mam jakąś czarną dziurę w pamięci w pewnej kwestii i liczę na wasze opinie...Rozpakowałam dziś gadżety dla bobasa i umyłam lub wygotowałam wg zaleceń, ale mam wątpliwość odnośnie butelki i smoczka.
    Czy butelki i smoczki myjecie normalnie płynem do naczyń czy mydłem dla dzieci, a jeśli mydłem, to jak?

3. reklama
  4. SylwiaZG

SylwiaZG Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mam nadzieję, że uda nam się obejść bez butelek i smoczka:) ale chętnie też przeczytam co podpowiecie, choć wydaje mi się, że wyparzyć i gotowe.

5. izoldzia

izoldzia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja swoje butelki najpierw wymyłam gorącą wodą zpłynem do naczyń potem rozmontowałam i wstawiłam do garnka żeby je wygotowac .Wszytsko myje w płynie oprócz smoczków te szoruje taka specjalna szczoteczką do smoczka a potem przelewam je wrzatkiem.................

6. asioczek

asioczek Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My nadal bezbutelkowi. Butelki przed pierwszym użyciem jedynie solidnie w samej wodzie umyłam i do sterylizatora wpakowałam. Jak Maja piła mleko z butelki do mycia dosłownie kropli płynu zwykłego do naczyń używałam solidnie płukałam i do sterylizacji. Ten ostatni etap do momentu rozpoczęcia pełzania po podłodze. Do mycia butelek mam szczotkę Aventu już którąś z kolei i sobie ją chwalę.

7. kasiek 121

kasiek 121 sierpniowa mama '08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ona_mika to masz chyba ten sam problem co Amandia z Alicja, bo mala tez caly czas przy cycku by tylko siedziala. :szok: Mam nadzieje, ze sie jakos zegracie i bedzie dobrze;-):tak:
    Ja mam pytanie odnosnie kapieli maluszkow. Powiedziano mi, ze dopoki nie odpadnie kikucik to babasek jest myty tylko szmatka, bez zamaczania w wanience. Jak robicie Wy doswiadczone mamy

Ostatnia edycja: 12 Sierpień 2008
  8. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dzięki za wasze sugestie, ja nie planuje za wiele tymi butelkami operować, ale pytam na wypadek, gdyby trzeba było zapodać jakiś plantex czy coś w tym stylu...
    kasiek, ja kąpałam małą wg wskazań położnej na przewijaku, a wyglądało to tak, że podkładałam pieluchę, małą namydlałam przy pomocy półmetrowej gazy omijając pępek, a potem przekładałam do wanienki z niewielką ilością wody i płukałam też omijając pępek. Oczywiście najpierw myłam buzię przegotowaną wodą ze specjalnej miseczki płatkami kosmetycznymi, poza tym oczy i nos.
    Oczywiście najpierw oczy, do każdego czysty platek

9. kasiek 121

kasiek 121 sierpniowa mama '08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ona_mika czy Ty juz Alanka w wanience kapiesz?:-);-)
    Tutaj mowia, ze przybnajmniej do dwoch tygodni nie myc calosciowo jedynie szmatka:szok:

10. reklama
  11. ewcik71

ewcik71 Sierpniowa mama'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My Igorka mydlimy i w wanience z niewielką ilością wody spłukujemy. Kikut na razie szczęśliwie nam się nie zamoczył.

12. asioczek

asioczek Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kasiek my i Tomcia i Maję kąpaliśmy normalnie starając się kikuta za bardzo nie zamoczyć. Ale jak się trochę kikut zamoczył to dokładnie go osuszaliśmy i mocno spirytusem traktowaliśmy. Tomciowi kikut trzymał się ponad 3 tygodnie więc nie wyobrażam sobie tyle czasu bez kąpieli.

Poleć forum