reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

Cześć .
Mam nówki formowanki z Baby Jungle z wkładkami chłonnymi wyjmowanymi i prefoldy i jeszcze parę innych rzeczy po cenach producenta. Zapraszam na priv
 
reklama
Sroka, zależy w jakie pieluchy zamierzasz inwestować i ile wydasz. Na niektórych stronach sklepów z pieluszkami masz wyliczenia. U mnie koszt samych pieluch wyniósł mniej więcej tyle, co 10 miesięcy używania jednorazówek.
 
Dziękuję za odpowiedź. A powiedz mi był to koszt pierwszego zakupu? Bo dziecko rośnie, to otulacze też będzie trzeba większe kupić. Na jaki okres starczyły te pierwsze?
 
Ja zaczęłam używać pieluch wielorazowych jak syn skończył 4 miesiące i od razu wskoczył w one-size (ważył gdzieś pomiędzy 7,5 a 8 kilo), więc powinny starczyć na cały okres używania pieluch.
 
Tetra jest rewelacyjna. To nic że Miniu czasem popłacze jak będzie mu mokro ale nic się nie odparza jak w przypadku pampersów. A wystarczy kupić raz i ma się na bardzo długo. I to jest lepiej dla środowiska.
 
a ja zrobiłam 3cie podejście i pasuje
chyba, że coś doradzicie, bo już nie mam pomysłu
moje dziecie ma 6kg
wcześniej myślałam, że jest za chudziutkie, ale teraz ma udka niczego sobie
i niestety kieszonki - nic innego nie wchodzi w grę
po godzinie, a czasem nawet i nie i tu mówię o nowych, przeciekają
nie chce mi się za każdym razem przebierać całego dziecka
czasem po 30 minutach moje dziecko jest przecikane w nóżkach
a kieszonka jest na najmniejszy rozmiar ustawiona
wkład w środku
na zewnątrz
albo tu i tu - nic to nie zmienia

poradźcie
bo i tak już część sprzedałam i będę chyba sprzedawać dalej bo nie widzę sensu wielo
a byłam tak bardzo optymistycznie nastawiona​
 
U nas na początku kieszonki też przeciekały i za namową dobrej duszy zakupiłam 3 otulacze z małe me i one nie przeciekają .
Wkładów uzywam tych samych co do kieszonek ,a samych kieszonek na nowo dopiero od jakiegoś tygodnia .
Z mojego doświadczenia wynika ,że dla takiego maluszka 6 kg to kieszonki się nie nadają :no: .One sprawdzają się dopiero potem jak już dziecko jest większe.
 
U nas na początku kieszonki też przeciekały i za namową dobrej duszy zakupiłam 3 otulacze z małe me i one nie przeciekają .
Wkładów uzywam tych samych co do kieszonek ,a samych kieszonek na nowo dopiero od jakiegoś tygodnia .
Z mojego doświadczenia wynika ,że dla takiego maluszka 6 kg to kieszonki się nie nadają :no: .One sprawdzają się dopiero potem jak już dziecko jest większe.

As a takie male me na jak długo starczą ;) :confused:
czy opłaca mi się zakupić choć jedną i zobaczyć???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
As a takie male me na jak dłudo starczają ;) :confused:
czy opłaca mi się zakupić choć jedną i zobaczyć???
małe me to otulacz regulowany na napy czyli na cały okres pieluchowania .Jest dokładnie tak samo regulowany jak kieszonka tyle ,że kieszonką nie jest ;-).
Zaletą jego jest lepsze przyleganie do ciała i dopasowanie pieluchy w środku .
Tu masz taki otulacz ;-)
otulacze otulacz PUL wielorazowe pieluszki ekologiczne
ja do tego otulacza używam ich wkładów z mikrofibry i mikropolarkiem na wierzchu na spacery i noc ,a zwykłej mikrofibry + wkładka sucha pielucha tak normalnie .
wkładki sucha pielucha
 
reklama
Dolores a może wkłady nie nabrały jeszcze pełnej chłonności, albo są zatłuszczone (np. od proszku do prania). Moja mała ma też coś koło 6kg i mam kieszonki maylili i trzy kieszonki chinki i są rozmiarowo ok, w teorii powinny starczyć (rozmiarowo) do końca pieluchowania, zobaczymy jak będzie. Do otulacza male me (teraz zmienili nazwę) też się przymierzam. Aaa i jako wkładów używam ręczników z ikei i na to cienki kawałek polarka.
 
Do góry