reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

As a jakiej firmy masz te pieluszki?

Ja zaczęłam tak pieluchować dopiero przy drugim dziecku i dopiero jak mała skończyła 9 miesięcy. Żałuję, że tak późno. Może też dlatego żal mi wydać kasę na bardzo drogie pieluchy. Kupiłam najpierw dwie na allegro firmy COOLABABY i niestety porażka. Strasznie przeciekają między nóżkami - bo między nóżkami zawsze pozostaje wolna przestrzeń - nawet jak zapnę małą w wersji dla noworodka (mała waży już 9 kg!). Kupiłam jeszcze pieluszkę BAMBAS i jest o niebo lepsza - ale odciska się między nóżkami i na pleckach. Czekam na dostawę kolejnej pieluszki (też taniej) i wkładów bambusowych. Zobaczymy. Podobno najlepsze są wkłady z konopi ale ich nie ma na allegro.

Czuję, że skończę na tych 4 pieluszkach - będę miała do tego 17 wkładów (pieluszki można używać na 2-3 zmiany wkładu-i ja jeszcze wkładam dwa wkłady z mikrofibry na jeden raz, bo jeden wkład to u nas za mało).

Kusi mnie jeszcze jakaś pieluszka lepszej jakości, ale nie mam kasy na eksperymentowanie, chciałabym mieć gwarancję, że pieluszka na pewno nie przeleci. Słyszałam, że SIO są bardzo dobre. No ale znowu ile gadżetów trzeba do tego dokupić....:szok:
Moje pieluszki to lulajbaby pieluszki MINKY polarkowe - - Nosidełka dla dzieci - LulajBaby.com - szeroki asortyment, pieluchy wielorazowe, foteliki do karmienia, ręczniki z haftem, sprawdź naszą ofertę
Reniuszek to masz super pokaźny zestaw!!!!!!!!! WOW! Masz jakąś ulubioną pieluszkę?

Ja na razie mam tylko 2x COOLABABY monokolor (niestety....) i 1xBAMBAS PUL MINKEE (ze ŚWIATA PIELUCH). Czekam na 1x BABYLAND. Do tego będę miała z BABYLANDU wkłady bambusowe 5 warstwowe - zobaczymy jak one dadzą radę.

Na noc używam pampersów - ponieważ przygodę z wielorazówkami zaczęłam właśnie od COOLABABY i tak mnie to zniechęciło, że nie odważyłabym sobie psuć nocki ciągłym przebieraniem mokrych ciuszków.

Jeśli będę jednak zadowolona po otrzymaniu BABYLANDU to może coś dokupię, żeby prać co 3 dni. Na razie do pralki idą od razu wkłady, a kieszonki suszę i używam do 3 razy. Kieszonkę łatwiej też przeprać ręcznie, bo szybko schnie.

Mam w domu mnóstwo pieluszek tetrowych i myślałam, żeby dokupić do nich po prostu otulacz - ale ja mam chyba te mniej chłonne tetry (bo pewnie wybielane) i nie wiem czy to się sprawdzi. No i dzidzia będzie czuła mokro :eek:

Mam jeszcze pytanie - czy używasz jakiś środków antybakteryjnych do prania? Ja po prostu piorę w małej ilości zwykłego proszku do prania (dziecięcego proszku już nie używam) - mam też w pralce ekologiczne kule do prania (ale one bardzo słabo piorą). Nie wiem czy zwykły proszek w niewielkiej ilości wystarczy...
Do prania mam płyn ekologiczny i dodaję nappy fresh 1 łyżeczkę od herbaty
Nieraz też piorę w Jelpie z olejkiem eterycznym ,bo są antyseptyczne i śmiało zastępują nappy fresh...

lil_maja - jeśli mogę się wtrącić, to ja mam dokładnie te dwa rodzaje, których wrzuciłaś linki. Generalnie jestem zadowolona, jak na razie tylko jedna wpadka z przemoczonym ubrankiem. Oba rodzaje są wg mnie dobrej jakości. Właśnie domówiłam sobie kolejne minkee z tej właśnie aukcji.

Ja na razie nie myślę o otulaczach bo to jednak wyższa szkołą jazdy, zwłaszcza jeśli eMek miałby przewijać. A na noc już dwa razy miałam zwykłą kieszonke z jednym wkładem i jest ok, a rzadko przewijam w nocy, najczęściej dopiero nad ranem przy karmieniu.

reniuszek - kolekcję masz niezłą, pozazdrościć, no ale też dłuższy staż:)

a powiedzcie czy używacie bibułek na wierzch w celu ochrony przed kupskami? Ja jakoś nie jestem przekonana, bo to się przykleja do pupy i kiepsko przewodzi wilgoć i chyba z tego zrezygnuję. No i czym dopieracie ewentualne zabrudzenia, bo Mała już mi dwa razy zrobiła niespodziankę.
Jak to suszysz kieszonki?
Takie mokre przesikane?
:szok:
Wolno używać kieszonki ,kilka razy ,ale nie suszyć ich ,tylko od razu wkłady zmieniać.
Przynajmniej mnie tak uczono...
Najlepiej od razu wywalić kupkę z pieluszki i pieluchę pod prysznic z duzym i silnym strumieniem wody.Zwykle to dopiera w 100% na naszym etapie kupek czyli pierwsze zupki i deserki ...
Aha -koniecznie pod zimną wodą ;-)

ja nie uzywam papierkow bo maksio juz nie robi kupy w pieluche .... jak jest kupa to wylapuje na papierowy reczniczek i do kibelka :-)

a z dopieraniem niespodzianek to wiem ze trzeba namoczyc to co zabrudzone w zimnej wodzie po takim namoczeniu do praleczki z reszta :) cos antybakteryjnego do prania i super jest :)
co do zachowania bialosci fajna jest soda :)

pochwale sie z czesci tego co mamy :)

Zobacz załącznik 482960
Też używam sody do wybielania ,ale nie do każdego prania .
Fajny zestaw :tak:
Ja mam 21 sztuk z tych wzorków .
pieluszki MINKY polarkowe - - Nosidełka dla dzieci - LulajBaby.com - szeroki asortyment, pieluchy wielorazowe, foteliki do karmienia, ręczniki z haftem, sprawdź naszą ofertę
 
Ostatnia edycja:
reklama
as ja ponad tydzien temu kupilam w tym sklepie pieluchy ..... i czekam do teraz.. to normalne ze tak dlugo ida ? tez tyle czekalas ?
u nas soda idzie raz na 2 tygodnie, bo wiecej nie ma potrzeby :sorry2:

a ja tam kazda niewazne jak (malo czy duzo) zasikana kieszonke wrzucam od razu do wiadra z praniem - bo jednak troche czuc moczem no i brudna :)
 
Ostatnia edycja:
as ja ponad tydzien temu kupilam w tym sklepie pieluchy ..... i czekam do teraz.. to normalne ze tak dlugo ida ? tez tyle czekalas ?
u nas soda idzie raz na 2 tygodnie, bo wiecej nie ma potrzeby :sorry2:

a ja tam kazda niewazne jak (malo czy duzo) zasikana kieszonke wrzucam od razu do wiadra z praniem - bo jednak troche czuc moczem no i brudna :)
Coś około tygodnia szły ,ale ja zamawiałam dużo więcej rzeczy i 2 z nich nie było na stanie w sklepie.
Facet zadzwonił i zapytał czy może wysłać bez tych produktów czy mogę poczekać.
Mnie się nie spieszyło ,więc poczekałam . ;-):-):-)
Można używać kieszonek pierwszy raz wkład do środka ,a za drugim wkład na wierzch .Wtedy kieszonka staje się otulaczem ,ale też jest super ...
Wtedy na wkład kładę taki polarek by utrzymać suchość pupy ;-)
dodatki do pieluszek wielorazowych, akcesoria do pieluszek wielorazowych - wkładki wielorazowe zamiast bibułek jednorazowych - LULAJBABY
 
to moze zawitaja do nas dzisiaj ;-) ja na poczatku stosowalam tetre na kieszonke, ale za bardzo wypychalo maksowi pupe ( a i tak ma grubiutka ) wiec odstapilam :)

mi na sucha pupe do tetry zdal sie kocyk z ikei pociety na prostokaty :)
 
As76 - ale ja nigdzie nie pisałam o suszeniu kieszonek :) Ja to dopierałam płynem do mycia naczyń, schodziło ale nie wszystko dlatego pytam.
Spróbuję ten olejek o którym pisała Reniuszek
 
As76 - ale ja nigdzie nie pisałam o suszeniu kieszonek :) Ja to dopierałam płynem do mycia naczyń, schodziło ale nie wszystko dlatego pytam.
Spróbuję ten olejek o którym pisała Reniuszek
Sorki to nie ty ,ale twoja poprzedniczka w moim poście .:zawstydzona/y::-):-)
Jak się pisze w środku nocy to takie kwiatki potem wychodzą . :-p:-p.
 
As i jak te pieluszki Minky (poza tym, że są prześliczne :-D )? Super pomysł z tymi wkładkami wielorazowymi. Ja dopiero jestem na etapie zbierania informacji i Wasze posty są dla mnie bezcenne :-)
Myślę, że na początek kupię z 10 kieszonek (np. Minky), 20 wkładów (hmm tylko jakich?!) i 20 wkładów wielorazowych. Oczywiście jak zdecyduję się stosować to będę musiała dokupić. Co myślicie o takim zestawie na start? Myślę, żeby zacząć używać wielorazowych gdzieś od 2/3 mc.
 
Alicja a co ile chcesz prac ? ja bym brala 8 kieszonek plus 15 wkladow mikrofibrowych plus 5 bambusowych i 2 otulacze - sa pakowne i mozna uzywac do momentu kiedy sie nie zmoczy - u nas dalo rade caly dzien jeden otulacz- co zablokowalo nam pranie na 3 dni, wiec tez jakas oszczednosc :) przy kieszonkach raczej trzeba prac codziennie szczegolnie przy takiej ilosci.jak uzywalismy samych kieszonek schodzilo nam do ok 8 dziennie....

tez kocham te pieluszki minky ...mam swoja ulubiona niebieska
w biale groszki :zawstydzona/y:ahhh uzaleznienie ......

As masz moze ta minky ze wzorem zwierzat safari ?
 
reklama
As i jak te pieluszki Minky (poza tym, że są prześliczne :-D )? Super pomysł z tymi wkładkami wielorazowymi. Ja dopiero jestem na etapie zbierania informacji i Wasze posty są dla mnie bezcenne :-)
Myślę, że na początek kupię z 10 kieszonek (np. Minky), 20 wkładów (hmm tylko jakich?!) i 20 wkładów wielorazowych. Oczywiście jak zdecyduję się stosować to będę musiała dokupić. Co myślicie o takim zestawie na start? Myślę, żeby zacząć używać wielorazowych gdzieś od 2/3 mc.
Dla mnie te pieluszki są świetne .
Nie zamienię na nic innego.
Mam te z polarkiem w środku ,a nie z mikropolarkiem...
Posiadam 21 kieszonek i 35 wkładów z mikrofibry ,piorę co drugi dzień.

Alicja a co ile chcesz prac ? ja bym brala 8 kieszonek plus 15 wkladow mikrofibrowych plus 5 bambusowych i 2 otulacze - sa pakowne i mozna uzywac do momentu kiedy sie nie zmoczy - u nas dalo rade caly dzien jeden otulacz- co zablokowalo nam pranie na 3 dni, wiec tez jakas oszczednosc :) przy kieszonkach raczej trzeba prac codziennie szczegolnie przy takiej ilosci.jak uzywalismy samych kieszonek schodzilo nam do ok 8 dziennie....

tez kocham te pieluszki minky ...mam swoja ulubiona niebieska
w biale groszki :zawstydzona/y:ahhh uzaleznienie ......

As masz moze ta minky ze wzorem zwierzat safari ?
Tak mam 2 takie pieluszki.
Do tego mam dużo tych z imitacją skórek zwierzątek typu -tygrys,żyrafa,krówka ....
 
Do góry