reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszki Pampers

zbuntowana

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2014
Postów
105
Dziewczyny ile mniej więcej dziecko zużywa pieluszek w ciągu doby? :szok:
Chciałabym zrobić zapas.. a nie wiem czy kupić paczkę czy dwie a może 3 ?
Jak na razie mam rozmiar 2 - 60 szt :D i rozm. 3; sztuk 58.Zapewne te drugie trzeba będzie dokupić. Chociaż nie jestem pewna dlatego pytam :sorry2:
 
reklama
Wszystko zależy od dziecka i od pochodzenia pieluch. Polskie Pampersy do chłonnych bym nie zaliczyła. Jeśli niemieckie to ta 12-godzinna ochrona pupy nie jest wymysłem, bo są bardzo chłonne.
U nas szło 5-6 pieluszek niemieckich, jak dziecko podrdorło i unormowało sobie porę robienia kupki, to pampki szły 3 - jeden na noc, jeden rano i jeden po zrobieniu kupki, czyli około godziny 12-13.
 
Dziękuję za odpowiedzi :)
wow , to chyba jeszcze dokupię i tych i tych :)

A wiecie może jaka jest różnica między tymi zwykłymi pampersami a pomarańczowymi? Te pomarańczowe są znacznie tańsze ale czy jakości dorównują tym niebieskim czy są gorsze?

aniag78, kolejny raz słyszę że coś produkowane dla Niemców jest lepsze :p Proszki, płyny,.. ale że pampersy.. Ciekawe czy ktoś sprowadza te niemieckie do Polski :D
 
Niemieckie możesz kupić na Allegro, ale są one droższe od polskich. Mieszkam w Austrii i po 4 latach stwierdzam, że jednak konsument niemieckojęzyczny jest bardziej rozpieszczany przez producenta. W Polsce, czy to proszek, pampers, kawa, czy głupia Cola jest gorszej jakości, przykre to niesamowicie:-(
Pomarańczowe są dużo cieńsze i mniej chłonne od zielonych. Moje dziecię należy do tych mocno sikających i niestety pomarańczowy pampek założony rano można wyciskać, piżamka też jest mokrawa. Przy zielonym pupcia jest sucha, a co tu mówić o piżamce:-)
 
Witam. Mieszkam w Niemczech i używam pomarańczowe pampersy. Fakt są trochę cieńsze ale nie narzekam na nie i nie widzę różnicy między nimi a zielonymi. W nocy mały ma jednego (nie przebieram go bo się wybudza i dwie godziny mamy z głowy :D). Pupa sucha, piżama sucha, żadnych odparzen. Za to nigdy nie próbowałam tych polskich wiec nie wiem. Co mi poleciła siostra to takie pieluszki ze stokrotki bambino czy jakoś tak. My używalisny 5 takich fioletowych i musze przyznać ze całkiem niezłe są. Pupa ładna po nich w nocy tez niezawodne. No i cena była niezła 22 zł za 38 sztuk czy cos kolo tego. Pozdrawiam :)
 
"Jedynek" zużyliśmy 2 paczki po 72 pieluchy [białe pampersy]
"Dwójek" też dwie paczki [białe]
Od "3" używaliśmy już zielonych i tutaj paczek nie liczyłam. Na tym etapie to już są kwestie tego, jak szybko dziecko rośnie, więc nikt Ci nie powie, ile kupić. Ciągle są jakieś promocje, więc lepiej nie kupować aż tak na zapas, bo skończysz wciskając dupkę malucha w za małe pieluchy ;)
 
A gdzie można je kupić? Bo akurat takiej nazwy nie kojarzę,wiec jeżeli możesz to podaj więcej szczegółów,w tym również cenę bo jest to bardzo istotna sprawa:) Te pieluszki nie odparzają?
 
DoKladniej ilosci sie nie da wyliczyc :) ja zmienialam do 3 miesiaca pampersa co 3 godziny, bo twierdzilam i nadal twierdze ze skora takiego malenstwa jest bardzo delikatna, wiec trzeba o nia zadbac. Od 4 w nocy juz nie zmienialam, ale w dzien co 4 godziny, albo jak czulam ze jest juz tam sporo nasiusiane :) a teraz od miesiaca zmieniam zaraz po przebudzeniu, pozniej po 2 godzinach bo robimy poranna toalete, wiec zmieniam, a pozniej to juz raz czy dwa zalezy czy jest cos wiecej :)
Twierdze ze czeste zmienianie jest dobre, bo chociaz na chwilke pupka odetchnie i bedzie wiadomo ze nie ma odparzen, wiadomo liczylam sie z wiekszymi kosztami, ale chyba w dobrej sprawie :)
 
reklama
Mam przyjemność testować nowe pieluszki pampers active baby dry w projekcie trnd i muszę przyznać, że wszystko o czym pisze producent jest prawdą:) Dziecko budzi się z suchą pupą mimo, że pieluszka jest dość mocno nasączona, nie mamy żadnych uczuleń a co najważniejsze nie musimy wstawać w nocy, żeby zmienić pieluszkę:) Pieluszki są bardzo miękkie i idealnie dopasowują się do pupci:) Polecam w 100%
 
Do góry