reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Pierś + Butelka = Problem Początkującej.

Ida

Mama dwóch dam
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
KArmie piersia, ale srednio raz na 2 dni Zuzia dostaje moje mleko w butelce Aventu z dziurka numer 1. Nie chce aby za bardzo polubila butelke, ale nie chce by z bardzo sie meczyla. Czy moge dac jej butelke z dziurka numer 2? Ma juz 3 mieisace. Butelke podaje jej od miesiaca.

reklama

mrowa1

what's up!!!
Miasto
okolice Tarnowa
Rozwiązania
0
Wydaje mi sie ze spokojnie mozesz dac je wiekszy smoczek a mozesz dac jej tez dzibek od kubka niekapka on tez jest od 3 miesiecy i nie bedzie pozniej problemu ja nauczyc pic z kubka ;) . Pozdrawiam :)

ithildin

Fanka BB :)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0

karmię synka pół na pół - piersią i sztucznym mlekiem - praktycznie od urodzenia. Zastanawiam się czy jeżeli karmienie piersią jest częściowe to jego wpływ na zdrowie dziecka jest mniejszy niż w przypadku karmienia samą piersią? Co się bardziej liczy - ilość wypijanego pokarmu czy też czas trwania karmienia? jeżeli na przykład uda mi się tak karmić powiedzmy przez pół roku, to ten wpływ będzie równy z karmieniem wyłącznie piersią przez ten sam czas, czy mniejszy(czy dużo mniejszy)? Wydaje mi się, że jednak najważniejsze jest to, żeby karmić jak najdłużej...

Joaska

Lipcowe mamy '05
Miasto
Stalowa Wola
Rozwiązania
0
zgadzam sie z Toba, ze powinno sie karmic jak naldluzej.........moze poprzez dluzsze karmienie nadrobisz to sztucznw mleczko???/
najwazniejsze, ze maly dostaje tez Twoje mleczko i czuje Twoja bliskosc!!!!!oby tak dalej..........

EWCIK100

Rozwiązania
0
Nie orientuje się dokładnie, jak to wygląda ze strony dziecka. Myslę, że bardzo ważny jest fakt, że karmisz i jak długo udaje Ci sie to robić. Ilośc wypijanego mleka ma tu mniejsze znaczenie, jeśli dodatkowo podajesz mieszankę.
Natomiast spotkałam się z opinią, że jeśli chodzi o korzyści związane z karmieniem dla matki najważniejszy jest czas. Im dłużej utrzymujesz laktację, tym większe jest działanie ochronne hormonów (chodzi tu o profilaktykę nowotworów piersi). A to czy dokarmiasz czy karmisz tylko piersią nie ma znaczenia. Chodzi o sam fakt istnienia laktacji.

mrowa1

what's up!!!
Miasto
okolice Tarnowa
Rozwiązania
0
EWCIK100 pisze:
Nie orientuje się dokładnie, jak to wygląda ze strony dziecka. Myslę, że bardzo ważny jest fakt, że karmisz i jak długo udaje Ci sie to robić. Ilośc wypijanego mleka ma tu mniejsze znaczenie, jeśli dodatkowo podajesz mieszankę.
Natomiast spotkałam się z opinią, że jeśli chodzi o korzyści związane z karmieniem dla matki najważniejszy jest czas. Im dłużej utrzymujesz laktację, tym większe  jest działanie ochronne hormonów (chodzi tu o profilaktykę nowotworów piersi). A to czy dokarmiasz czy karmisz tylko piersią nie ma znaczenia. Chodzi o sam fakt istnienia laktacji.
ZGADZAM SIE Z EWCIK100 NAJWAZNIEJSZE ZE DAJESZ MAŁEMU SOJE MLECZKO :)

krox

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
moj synek ma 6,5 miesiaca i karmie go piersia (ok. 5-6 razy na dobe) + zupki, deserki, jogurty, danonki. po kaszkach i kleikach ryzowych nie robil kupki prawie tydzien wiec odstawilam te cudenka. czy powinnam dawac mu dodatkowo jakies mleko sztuczne?

agula82

Rozwiązania
0
Ida myśle ze spokojnie mozesz zmienić smoczek, jesli dajesz jej butle raz na dwa dni to myśle że nie ma większego zagrożenia ze za bardzo polubi butnle
a skądinąd wiem że dzieci bardziej pierś preferują niż butelke
Tak więc badź spokojna!!

dziondzia

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam. Mam zapytanie. Jakie dania jedzą już wasze dzieci w wieku 10 m-cy? Pewnie Deserki, zupki, kaszki. Ale ja mam taki problem że nie umiem ściągnąć na tyle dużo mleka aby np. przygotować na nim dziecku kaszę, i poprostu przygotowuje ją na wodzie. Nie wiem tylko czy to aby dobry pomysł. Aha, moje dziecko nie toleruje mleka modyfikowanego TYLKO cycoch!!!!!!!

reklama

oliwka29

marzec 05 i sierpień 07
Miasto
śląsk
Rozwiązania
0
Ja dawałam picie w butelce i czasami kaszke ale mała zdycydowanie woli pierś to znaczy po kaszce chciała jeszcze cycusia.

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry