reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś + Butelka = Problem Początkującej.

Ja powiem tak: jedyna która sie u nas przyjęła to Canpol Syst.balonik samosterylizująca. z niczego innego oprócz tego Niuśka nie chciała pić z wyjątkiem dydusia mamy oczywiście. I nie powodował to zaburzenia ssani przy piersi. koszt nie duży ok15 zł. Pozdrawiam
 
reklama
U mnie właśnie canpola odpadł (sam smoczek do mleka bo butelka ok ;) ) a jak najbardziej odpowiada jej smoczek do mleczka NUKa :) więc trzeba wszystko śledzić metodą prób i błędów :)
 
ja dopiero zaczynam podawac adaisowi butle i tez nie widze, by zaczal jakos roznicowac na niekorzysc cyckow ;) :laugh:
mam butelke dr brown, chwale sobie, ma fajny smoczek, kt lekko "wychodzi" przy ssaniu, jak piers - synkowi zdaje sie podobac. ale ostatecznie wypowiem sie za jakis czas, bo roznie byc moze ;D
 
My też mamy Canpol balonik, ale niezbyt wygodnie się z niej karmi, trzeba mocno ją przechylać. Teraz kupiłam butelkę treningową Aventu (butelka, którą można zmienić na kubek niekapek), bo chcę nauczyć Kubusia pić z kubeczka (ale wcale nie ze względu na karmienie piersią!). Smoczka mamy Nuk1 silikonowy, Canpol okrągły się nie sprawdził (Kubuś go nie chciał). Nuk'a też toleruje tylko jak jest bardzo śpiący ;D.
 
jako ze moja coreczka bardzo slabiutko przybiera na wadze postanowilam oprocz karmienia piersia dokarmiac ja mieszanka. Czy ktoras z was ma doswiadzenie w tej kwestii? czy lepiej jedno karmienie zrobic calkiem butelkowe czy lepiej 'dokarmiac butelka po lub przed kazdym karmieniem
 
w szpitalu, w sali byla ze mna kobieta ktora musiala dokarmiac swoje dziecko butla. Kazano jej podawac najpierw jedna piers, pozniej druga i dopiero dokarmienie butelka.
 
Ja nie mam osobistych doświadczeń, bo karmię tylko piersią.
Ale w jednym z ostatnich numerów "dziecka" pisali, że jeśli chce się utrzymać, a nawet zwiększyć laktację, to zawsze najpierw pierś i dopiero po jej opróżnieniu można podać butelkę.
 
aniay, moja corcia przez ponad miesiac nie przybierala na wadze..:baffled:

.nie bylo mojej pediatry i poszlismy do zastepcy, ten od razu skierowal nas na badanie moczu itp, kazal kupic mleko...:baffled:

z tym mlekiem wstrzymalam sie, do powrotu mojej lekarki....i ona kazala nam przyjezdzac codziennie na wazenie i karmic mala jak najczesciej...jakos sie ruszylo i zaczela normalnie przybierac na wadze....i nadrobila miesieczne zaleglosci....jesli mala nie placze jest spokojna, tak jak u nas, to moze sie jescze wyrobi sie mleko w cycu....

niestey u nas po 5 miesiacach zanilklo mleko w 1 piersi i dokarmiam butla ale tylko rano i wieczorem.

najlepiej skonsultuje sie z lekarzem:tak:

powodzenia:-):-)
 
reklama
dzieki dziewczyny za odpowiedz we wtorek zobaczymy jak dziala to moje dokarmianie, dorzucam jej w sumie 120ml mleka modyfikowanego na 3 karmienia, cos mi sie zdaje ze sie nie do konca najadala bo i latwiej zasypia i lepiej spi...
 
Do góry