reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś + Butelka = Problem Początkującej.

Mój Konrad też toleruje tylko moje mleko, więc kaszki przyrządzam na wodzie.... Podobno dopóki dostaje mleko z piersi, to to wystarczy.... Tak stwierdziła moja pani doktor...
 
reklama
Mi lekarz też zalecił przygotowywanie kaszki na wodzie. Aby posiłek był bardziej kaloryczny można dodać łyżeczkę oliwy z oliwek lub/i owocki ze słoiczka.
 
Ida a mi się wydaje że powinnaś pozostać przy smoczku 1, właśnie dlatego aby dziecko nie preferowało butelki bo lepiej leci mleczko. Ja bardzo rzadko stosuję butelkę, mój synek ma już prawie 7 miesięcy i jak trzeba zjeść z butelki to dostaje przez smoczek nr 1. A od kilku dni całkiem ładnie idzie mu picie z niekapka Aventu tego z miękką końcówką od 3 miesięcy.
 
HeJ!
Moja Zuzia ma miesiąc i ssie tylko cycusia. Jestem trochę uwiązana... Mam laktator ale boję się dac jej butlę bo podobno dzieci nie chcą potem piersi... Jak to było u was? Jakiej używałyście butelki? Pomóżcie bo w październiku wracam do pracy...
 
Ja caly czas karmie piersia i jak mala skonczyla jakies dwa tygodnie musialam wrocic do szkoly,odciagalam mleczko i butelkami aventu ja karmilam,smoczkiem do butelek 0.z reszta do teraz ja tak karmie jak musze gdzies wyjsc i nie ma problemu z powrotnym chwyceniem cycusia,nie wiem czy to ma znaczenie ale karmie przez kapturki i moze dlatego to nie ma dla Mileny wiekszej roznicy.
 
U nas podobnie, mały pije i z butli (odciągnięte mleczko) i z cycusia, a do tego używamy do usypiania smoczka i nie ma problemów. W przypadku córki było podobnie. Ja myślę, że ta cała gadka, że jak się da dziecku butlę to nie będzie chciało piersi, to czyjeś wymysły, nie mające pokrycia w świecie realnym. Jak ktoś chce karmić i ma motywację, to butelka mu nie przeszkodzi :) Osobiście nie znam żadnej matki, której dziecko nie chciało piersi, bo dostało butelkę lub smoczka. A jeśli chcesz robić to okazjonalnie, to tym bardziej nie masz się czym przejmować :)
 
no to i ja się wypowiem :) karmię piersia i od czasu do czasu daję małej mleczko modyfikowane przez butlę i nie ma najmniejszego problemu z powrotem do ssania z piersi powiedziałabym nawet że czasem aż odpycha butlę i chce tylko cyca :) .
 
reklama
a czy słyszałyście o specjalnej butelce firmy medela z przedłużonym smoczkiem? Podobno specjalnie dla karmiących naturalnie. nie wiem czy warto kupić. trochę droga..
 
Do góry