reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś + Butelka = Problem Początkującej.

A ja mam zupełnie inny problem... Też mój synek musi być dokarmiany mlekiem sztucznym od czasu do czasu na czas mojej nieobecności. Kupiłam Bebilon, ale mój synek za nic na świecie nie chce go pić:confused2:. Pomieszałam nawet pół na pół z moim mlekiem, ale mały pluje na wszystkie strony, choć głodny jest jak nie wiem:-(. Pediatra ręce rozkłada i nie umie nic doradzić. A dziecko przepraszam ma być głodne na czas mojej nieobecności? Już sama nie wiem jak mam go przekonać do tego mleczka... Jeszcze toszkę i zacznie dostawać inne pokarmy niż mleko, ale póki co mam mega problem:-(
 
reklama
może spróbujesz już wprowadzać dodatkowe posiłki? bo widzę, że masz bąbla na ciapkę z marchwi i jabłka :)
Zmień może mleko?? Bo tak to faktycznie problem.
Mój też to Omeno je bez przekonania, wczoraj wieczorem mu dałam, to jak dostał jeszcze dodatkowo mojego cyca, to poszedł spać.
 
Masz rację Haniu, choć moja pediatra twierdzi, że absolutnie do 6 miesiąca nic nie można innego dawać, skoro jest na cycu. Nie mam innego wyjścia, muszę koniecznie coś zacząć wprowadzać bo co mam zrobić? A Mały za dwa dni kończy 5 miesięcy, normalnie na wadze przybiera i jest calkiem spory, więc nie ma przeciwskazań-tak mi powiedział inny pediatra, którego się poradzilam bo już nie wiedziałam co robić... Tak więc zaczynam startować z marcheweczką:)
 
Ja tez niestety musze dokarmiac synka w weekendy,bo nie starcza mojego pokarmu. Kupilam Nan Ha1 i jak na razie jest ok. Synek robi rzadkie i jasne kupki, zadnych rewolucji czy wysypki. A jak tylko wracam ze szkoly to dorywa moja piers i ssie az do rana:-D:szok:
 
Mam problem, bo mój synuś odmówił najpierw picia z piersi wciągu dnia, a teraz nawet i w nocy - ilość pokarmu się zmniejszyła i jak chciałam odciągac laktatorem to z całego dnia wyszło tylko 100-140ml. Zdecydowałam więc, że zakończę karmienie piersią (ściągnięte mleko dotąd podawałam butelką). Tylko co mam zrobić z tym mlekiem w piersiach? odciągać? czy same przestana produkowac jak będę ściągać ale małe porcje? proszę o radę!!
 
Jezeli bedziesz odciagala pokarm przez jakis czas nadal bedzie produkownay. co jest zalecane to stopniowa zamiana na butle i nie odciaganie. piersi beda nabrzmiale ale po kilku dniach powinno sie unormowac. jezeli wogole nie chce pic z piersi mozesz odciagnac troche ale sukcesywnie zmniejszac liczbe odciagniec. pozdrawiam
 
Nie wiem co mam zrobic. Córka ma ponad 8 miesięcy, Do tej pory karmiłam ją piersią. Szło nam raz lepiej raz gorzej, ale udało nam się do tej pory utrzymać laktacje na przyzwoitym poziomie. Od ponad miesiąca córka jadła już tylko rano i wieczorem pierś. Jadła to może nawet za dużo poiwiedziane. Dostawała 2 piersi a zaraz po tym butelkę z mlekiem. Ostatnio z butelki zjada tyle samo niezależnie czy dostanie pierś czy nie. Wniosek z tego taki że mleka mam naprawdę niewiele. Czy to jest pora na odstawienie?? Ostatnie 2 tygodnie boleśnie ząbkowała. Wyszły jej 4 górne zęby. W tym czasie nie bardzo miała ochotę ssać pierś. Ssała dopuki leciało szybko i dopuki leciał ten wodnisty pokarm. Pewnie przez to produkcja u mnie się zatrzymuje.
Proszę doradzcie, czy to już pora na zaprzestanie karmienia?? Z jednej strony bardzo bym chciała karmić tak koło 10-12 miesięcy. Ale z drugiej strony jestem już zmęczona tym wszystkim, mam bardzo osłabione włosy i paznokcie, suchą skórę. Od 3 miesięcy mam już miesiączke podczas której naprawdę z pokarmem jest cienko, a do tego bardzo źle się czuje. Boli mnie dosłownie wszystko aż nie jestem w stanie zajmować się małą. A na to pomagają mi tylko tabletki anty.
Proszę napiszcie coś co mi pomoże podjąć decyzję.
Pozdrawiam
 
reklama
ale jakto bierzesz tabletki anty podczas karmienia???:szok: czy ja cos zle zrozumialam??
odstawic powinnas wtedy kiedy tak czujesz.. jesli chcialabys dlaej karmic piersia to chyba lepiej odstawic od razu butle... bo tak dziecko wibiera ja bo z niej szybciej plynie pokarm... wiec prawdopdobnie laktacja zaniknie samoistnie przez to ze dziecko wybierze butelke..
nikt za Ciebie nie zdecyduje.. grunt to sie dobrze odzywiac, to i cera i wlosy i paznokcie sie poprawia... ja nie powiem karmie dopiero 5 miesiecy ale trzymam sie rewelacyjnie odpukac ale mysle ze to zasluga diety... bardzo duzo ryb, miesa gotowanego ,warzyw i owocow codziennie..
w kazdym razie trzymaj sie i pamietaj ze dla Twojego maluszka Twoje samopoczucie jest bardzo wazne, ona wszystko czuje, wiec jesli bedziesz sie lepiej czula Ty to moze sobie to przemysl, niektorzy wcale nie karmia swoim mlekiem, inni 3 miesiace, pol roku jeszcze inni dwa lata, na to nie ma reguly.. pozdrawiam i trzymaj sie!
 
Ostatnia edycja:
Do góry