reklama

pierworodny

Temat na forum 'Relacje rodzinne' rozpoczęty przez ania_kc, 17 Maj 2005.

1. ania_kc

ania_kc Zaciekawiona BB

witam,
    ciekawa jestem jak Wy- drodzy rodzice wyobrażącie sobie zachowanie swojego pierworodnego dziecka wobec dopiero co urodzonego rodzeństwa? A jeśli już Wasze wyobrażenia zostały skonfrontowane z rzeczywistością, to jakie macie wrażenia??
    --------------------------------------------------------------------------------

2. reklama
  3. Magdalenka

Magdalenka Fan(ka)

Ja konfrontuję to już od 20 miesięcy i szczerze mówiąc obawiałam się, że będzie gorzej! Synka (ma teraz 5,5 roku) przygotowałam najlepiej jak potrafiłam na przyjście rodzeństwa. Uczestniczył zemną i mężem w USG od połowy ciązy. Drugi po tatusiu zobaczył swoją siostrzyczkę - i mimo, że koniecznie chciał brata (mówił, że jak urodzi się dziewczynka to natychmiasta oddajcie w szpitalu!!) to jak zobaczył 5 godzinną siostrę to się zakochał natychmiast! Uczestniczył w wyborze imienia. POkazywaliśmy my w wózkach - nie tylko u znajomych - małe dzieci i to jak najmniejsze, żeby mial wyobrażenie jak to będzie. Robił zakupy na przyjście dzidzi. I chyba to wszystko zaprocentowało, bo bardzo kocha swoją siostrę, aczkolwiek też się przydarzają spięcia, szczególnie jak oboje zmęczeni. Przez pierwsze dwa miesiące po porodzie było najtrudniej, bo trochę dawał nam w kość - ale siostra była nietykalna! MOja znajoma poradziła mi, żeby wszystko co kolwiek sie wydarzy potraktować jako normalne. Myślę, żebyła to bardzo mądra i słuszna rada. Życzę dużo powodzenia i szczęścia z bycia podwójnym rodzicem - a szczęścia jest rzeczywiście baaaardzo dużo.

Poleć forum