reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze badania w ciąży

Meliska123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
46
Hejka ,jestem w 10 tyg ciazy ,chodze do ginekologa na nfz i zastanawiam się czy tak jest ,czy ta baba mnie nie oszukuje...
Dala mi skierowanie na mocz,morfologie,wr,glukoza.
Na osobnej kartce wypisała toksoplazme ,HIV,hcv,tsh i powiedziala ze to nie są refundowane ,że muszę z własnej kieszeni sobie zapłacić ..
Jestem już mama prawie 3 letniego syna, i nie przypominam sobie żebym z nim za cokolwiek placiła... ( chodzilam do kogoś innego w innym miesicie,teraz się przeprowadziłam to zaczęłam chodzić do innego ginekologa).
Proszę o poradę,czy naprawdę tak jest ze te badania nie są na nfz czy o co tu chodzi ...
 
reklama
Tu chyba jest w miarę aktualna lista:
Aha , no to wychodzi ze powinnam mieć za darmo .. To nie rozumiem czemu nie dala mi skierowania tylko powiedziala ze to z własnej kieszeni.. co ja mogę teraz zrobić?
 
Jak już zrobiłaś badania, to zapewne nic.
Jeśli jeszcze ich nie zrobiłaś, to zadzwoń i powiedz, że według wytycznych powinnaś mieć te badania refundowane i prosisz o skierowanie.
 
Hejka ,jestem w 10 tyg ciazy ,chodze do ginekologa na nfz i zastanawiam się czy tak jest ,czy ta baba mnie nie oszukuje...
Dala mi skierowanie na mocz,morfologie,wr,glukoza.
Na osobnej kartce wypisała toksoplazme ,HIV,hcv,tsh i powiedziala ze to nie są refundowane ,że muszę z własnej kieszeni sobie zapłacić ..
Jestem już mama prawie 3 letniego syna, i nie przypominam sobie żebym z nim za cokolwiek placiła... ( chodzilam do kogoś innego w innym miesicie,teraz się przeprowadziłam to zaczęłam chodzić do innego ginekologa).
Proszę o poradę,czy naprawdę tak jest ze te badania nie są na nfz czy o co tu chodzi ...
Skoro chodzisz na NFZ powinna dać Ci skierowanie na NFZ.. Ja chodzę na NFZ wszystkie badania z kalendarzu badań kobiet w ciąży mam za darmo. Nie wyobrażam sobie płacić za część badań skoro należy Ci się za darmo.. Coś nie tak..
 
Ciekawe teraz ... bo ja badania typu mocz morfologia itp to mam za free bo NFZ , ale właśnie te drugie typu tokso, hiv, hcv itp to mi z NFZ nir zrobili bo ,,one nie są refundowane" i te musiałam właśnie zapłacić ... 🤔 mimo że lekarz dał mi skierowania na badania
 
reklama
Do góry