reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze dziecko po 30

domgro

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Sierpień 2020
Postów
15
Witajcie, mamy z mężem po 32 lata i zdecydowaliśmy się na pierwsze dziecko. Ciąża po 30 już nikogo nie dziwi w zasadzie, staramy się zdrowo żyć, nie mamy nałogów, ale też nie popadamy w skrajności. Czy są tu pary które również planowały po 30? Czy stosowały się do jakichś szczególnych zasad? Nie mówię tu o tych standardowych. Za którym razem się powiodło ?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej ja mam 33 lata i obecnie jestem w 34tc [emoji16] mój M ma 41 lat to nasze pierwsze dziecko po 9 latach starań udalo się bez żadnych leków i leczenia [emoji16][emoji106][emoji123] po prostu odpuściliśmy i bum jest nie bawem córcia będzie z nami [emoji3590]
Cześć ja mam 31 a mój mąż 33 lata, od 5 mc-y staramy się o pierwsze dziecko. Kiedyś spotkałam się z twierdzeniem, że po 30 jest trudniej nie tyle z ciążą co z wychowaniem. Bo wiecie jest się starszym i kiedy się ma 40, twoje dziecko ma dopiero 10, a nie 16-17 gdyby się wcześniej urodziło. Co o tym myślicie?
 
reklama
Ja mam 34 lata od 5 lat staramy się o dziecko. Problem z prolaktyna endometrioza. Przebyte 7 inseminacji. 3 razy podejście do in vitro bez transferu gdyż byla ogromna hiperstymulacja (niezliczoną ilość jajeczek). Czekam na @ i walczymy dalej
 
Cześć ja mam 31 a mój mąż 33 lata, od 5 mc-y staramy się o pierwsze dziecko. Kiedyś spotkałam się z twierdzeniem, że po 30 jest trudniej nie tyle z ciążą co z wychowaniem. Bo wiecie jest się starszym i kiedy się ma 40, twoje dziecko ma dopiero 10, a nie 16-17 gdyby się wcześniej urodziło. Co o tym myślicie?
W tego co widzę po sobie to myślę że po 30stce ma się więcej cierpliowsci, wyrozumiałości i jest się bardziej odpowiedzialnym a to na pewno pomaga w wychowaniu dziecka. Jedynie czego się obawiam to ze organizm jest coraz starszy mniej wydajny i gorzej zniesie ciążę niz jakbym miała 20 lat
 
W tego co widzę po sobie to myślę że po 30stce ma się więcej cierpliowsci, wyrozumiałości i jest się bardziej odpowiedzialnym a to na pewno pomaga w wychowaniu dziecka. Jedynie czego się obawiam to ze organizm jest coraz starszy mniej wydajny i gorzej zniesie ciążę niz jakbym miała 20 lat
Yyyy chyba nie ,ja rodzilam mając 32 lata ,staraliśmy się 2 lata ,i nie mam cierpliwosci itd ,mimo że bardzo chcieliśmy i wyczekiwaliśmy dziecka, a orgqnizm to 2 sprawa , ja myślę że , i łatwiej i więcej cierpliwosci itd jest jak sie jest młodszym
 
Cześć dziewczyny :) postanowiłam dołączyć :) w tym roku kończę 35 lat i staramy się z mężem o pierwszego dzidziusia :) w lipcu 2020 poroniłam w 6tc. Potem odczekaliśmy i zaczęliśmy starania mniej lub bardziej udane od października...to drugi cykl starań z testami owu i pierwszy z mierzeniem temperatury. Psychicznie przygotowuje się już na kolejny cykl starań...
 
Do góry