reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze szczepienie

Skalia1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
100
Witam,
córka ma 2,5 miesiąca i jeszcze nie była szczepiona wzwb, 2 dawka, dtp-1dawka i hib -1 dawka z uwagi na sezon urlopowy u mnie w przychodni. Dzisiaj mamy mieć szczepienie, ale córka cały czas ma jakby sapke, tak jakby była zaflegmiona. Rodzeństwo wróciło do szkoły i w klasach już są pierwsze choroby. Zastanawiam się czy godzić się na szczepienie, ale odroczyc musialabym ją chyba do kolejnych wakacji więc miałaby rok. Czy miałyście opóźnienia w szczepieniu? Jakie mogą być konsekwencje tak późnego szczepienia?
 
reklama
Rozwiązanie
Niestety córcia wieczorem i w nocy strasznie charczała i o 4 rano po jedzeniu zwymiotowała, byłam z nią dzisiaj u lekarza, twierdzi, że wszystko ok i może od płaczu po szczepieniu nie mogła sobie poradzić z wydzieliną. Po zwymiotowaniu przeszło. Muszę to jakoś zdiagnozować bo coraz bardziej mnie niepokoi.Mam nadzieję, że już będzie ok. Podobno skutki uboczne mogą wystąpić do 72 h.
Ja bym szczepiła, jeśli dziecko jest zdrowe. Patrząc w ten sposób zawsze znajdzie się jakieś ALE.
U nas ostatnie szczepienie było przesunięte o jakieś 7 mc-y. Głównie ze względu, że powiedziałam, że chorego dziecka nie będę szczepić i dziecko ma być całkowicie zdrowe. Nie miałam z tego powodu żadnych nieprzyjemności. Smarkającego, kaszlącego, z lekko podwyższoną temperaturą - nie szczepiłam. I czekałam tydzień po ustąpieniu objawów, jak nic się nie działo to szczepiłam.

A od czego ma sapkę?
 
Ja miałam opóźnione ostatnie szczepienie z córką bo albo zaostrzone AZS albo potem ospa była ale w twoim przypadku bym poszła na szczepienie przecież i tak lekarz bada i będzie wiedział czy można szczepić czy nie
 
Właśnie z tą sapką to żaden lekarz nie wie może alergia, ale skóra czysta i już 1,5 miesiąca pije Nutramigen więc inny stwierdził, że może bakteria więc nie wiemy.
 
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to zrób na własną rękę morfologię i oznacz CRP.
W kwestii szczepień jestem zdania, że lepiej odwlec o kilka miesięcy, niż później płakać i szukać winnych, zwłaszcza, że obecnie sytuacja z przychodniami jest, jaka jest.
Dla mnie to paranoja, że na szczepienie możesz przyjść, ale jak dziecko będzie miało NOP, to sobie pogadasz z lekarzem przez telefon.
Mój syn dobę po szczepieniu miał atak padaczki, jak sobie pomyślę, że dzisiaj nikt by go nie przyjął, a wysłania karetki mogliby odmówić, to aż mi skóra cierpnie.

A badanie przez lekarza, to pic na wodę, słuchawkę przyłoży, w gardełko zajrzy i tyle.
 
Witam,
córka ma 2,5 miesiąca i jeszcze nie była szczepiona wzwb, 2 dawka, dtp-1dawka i hib -1 dawka z uwagi na sezon urlopowy u mnie w przychodni. Dzisiaj mamy mieć szczepienie, ale córka cały czas ma jakby sapke, tak jakby była zaflegmiona. Rodzeństwo wróciło do szkoły i w klasach już są pierwsze choroby. Zastanawiam się czy godzić się na szczepienie, ale odroczyc musialabym ją chyba do kolejnych wakacji więc miałaby rok. Czy miałyście opóźnienia w szczepieniu? Jakie mogą być konsekwencje tak późnego szczepienia?
Ja właśnie wczoraj zaczepiłam mają 1.5r córe 3 dawka WZW... U nas praktycznie rok do tyłu właśnie przez choroby starszaków a potem korona. Dziecku nie zaszkodzi jeśli szczepienie będzie później. Ale są szczepionki z którymi trzeba się wyrobić do 2 lub 3 urodzin bo nie nadają się dla starszych dzieci. Ja mając jakiekolwiek wątpliwości nie chodziłam na szczepienie, katar, kaszel nawet jak dziecko było mega marudne przy ząbkowaniu to odpuszczałam. Panie w przychodni zadowolone to nie są, ale to moje dziecko nie ich i ja decyduje kiedy i na co szczepię.
 
Moja również miała sapke. Przy pierwszym dziecku to jest szok panika, bo brzmiało jakby się dusila... Możliwe, że był to też refluks. Jeśli nie ma kataru, temperatury i innych dolegliwości ja bym szczepila. Nie wiadomo co będzie później. Zaraz sezon grypowy, później starsze zaczną chorowac.
 
reklama
reklama
Do góry