reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PILNE L4 po wychowawczym

Dołączył(a)
17 Grudzień 2007
Postów
1
Witam mam nietypowe pytanie-za chwilę kończy mi się wychowawczy,e czeka mnie operacja w związku z czym idę na l4-czy zwolnienie mogę donieść pierwszego dnia zaległego urlopu który mam wstawiony po wychowawczym czy mogę dopiero pierwszego dnia w którym miałabym być w pracy?
Druga sprawa jest taka że po zwolnieniu chcę jeszcze wrócić na jakiś czas na wychowawczy(dopóki dziecko nie pójdzie do przedszkola)ale mam w planach starać się o kolejne dziecko-czy po tym kolejnym wychowawczym mogę skorzystać jeszcze z l4 tym razem ciążowego od razu czy muszę wrócić do pracy i przepracować jakiś czas?Jak wtedy będzie naliczana podstawa do wypłaty św
iadczenia?
 
reklama
Co do pierwszego pytania to nie wiem na pewno ale wydaje mi się to logiczne, że możesz pokryć urlop l4.
Co do drugiego pytania możesz przerwać wychowawczy i po 30 dniach, czyli w pierwszym dniu jak wrócisz do pracy dac l4 albo poczekać do zakończenia wychowawczego i dać w pierwszym dniu l4.
 
A wypłata jest liczona za ostatni przepracowany okres tylko nie pamiętam czy 6 miesięcy czy ile ale liczy się przepracowany okres. Nie l4 ciążowe, nie macierzynski - tylko czas gdy chodziłas do pracy.

Ale może wypowie się ktoś bardziej obeznany
 
W tym artykule jest bardzo fajnie opisane co może zrobić kobieta jeżeli będąc na urlopie wychowawczym zajdzie w kolejną ciążę.
Jak najbardziej po urlopie wychowawczym może Pani iść na zwolnienie lekarskie również przypadające w okresie ciąży. Warto również się zastanowić nad rezygnacją z urlopu wychowawczego, powrót do pracy i wręczenie zwolnienia lekarskiego (oczywiście pod warunkiem, że będzie Pani miała medyczne wskazania do L4). Operacja taka może się opłacać gdyż na wychowawczym nie otrzymuje Pani żadnych świadczeń pieniężnych (tylko ubezpieczenie emerytalne, rentowe, zdrowotne) tymczasem zasiłek chorobowy w okresie ciąży to aż 100% podstawy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry