reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plac Zabaw

Kinek, coś w tych mazurskich babciach jest, widzisz, jak Majka wróciła z Grajewa, zaczęła tak śpiewać, że żałuję, że dyktafonu nie mam...
przykład:
"była sobie raz królewna, pokochała grajka, jak się o tym król dowiedział obciął jemu jajka..."

jest też pieśń o żonie krasnala, która go codzień wałkiem wałkowała, bo był za gruby, po jakimś czasie włakowała i trumnę, by bidulek nie przytył. Piosenka na 5 minut śpiewania a Majka jedzie bez zacięcia...

Kilka mazurskich imprez z ciotkami i wujkami i Maja zaliczyła uniwerek Ineczko ;)
 
reklama
Ineczka pisze:
Kinus fajny wplyw maja babcie na Hanulke ;D jak tak dalej pojdzie to do konca wakacji zaliczy uniwerek ;)
fajnie jest miec takie zabawowe babcie ::)

:D :D :D :D :D :D

Kinuś
niech jeszcze naucza Hankę siadać na nocniczku i samą jeść ::) :)


Joanka
jak Majka wyskoczy z tymi pisenkami w przedszkolu to panie przedszkolanki będa na Ciebie spod byka patrzeć ::) ;D
 
Haniulka bardzo pojetna :) :) :)

Majeczka piosenki zna swietne :) :p dobrze, ze ja brzydkich slow nie ucza ;)

Sandrunia chowa sie za zaslonke, lub pieluszke i odkrywajac sie mowi a kuku ;D ;D ;D ;D ;D
 
Elo Majusia ostatnio uwielbia garnuszek-klocuszek Fisher price, wklada i wyciaga klocuszki. W wannie dlugo nie usiedzi, chwile sie bawi, a potem robi porzadek z szamponami, przyborami do mycia itp. Przytula misie i podaje wszystkim swoje zabawki, oczywiscie zdarza sie tez ze wyrywa innym interesujace ja obiekty. Dzis mnie rozbawila jak wziela moja komorke i przykladala sobie do uszka O0 O0 O0
 
w wannie to my mamy istna bitwę o usadzenie dziecka ::)
Pariska od kąd umie wstawać to nie usiedzi w wannie
zawsze myjemy ją na stojąco lub w czasie poślizgu ;D

a zabawy to lubi a kuku ale u nas to wygląda tak, że nakrywam jej czynkolwiek głowę
i mówię piskliwym głosem:
- gdzie jest moja córeczka malutka?
gdzie ona jest?

i Pariska już wtedy zaczyna się usmiechac tak, że mam ochotę ją zjeść :) :) :) :)
a potem się sama odkrywa a ja mówię:
-aaaaaaa tu jest moja córeczka ;D - czyli to jest dla Parisy znak, że trzeba sie ponownie nakryć ;D


a ostatnio Paris robi kosi kosi - ale tak, że normalnie głośno klaska ;D

koleja rzecz, to pokazuje mi wszystko na spacerku
pokazuje paluszkiem wskazującym wysoko podnosi przy tym rączkę
pokazuje jak:
jak ptaszki latają
gdzie piesek szczeka
itp
 
Majeczka kuku tez juz opanowane do perfekcji, nawet sama sie zakrywa i tez zawadiacko sie usmiecha na "a tu jest" :D
Melaniemyslalas juz o konkurencachi olimpijskich np. lapanie w poslizgu, chwytanie przedmiotow rzucanych przez dziecko w locie na czas lub moja ulubiona dyscyplina zaliczana do sportow ekstremalnych obcinanie paznokci wielkosci 3 mm ;D ;D ;D O0 O0 O0
 
kchana my juz obcinany te milimetrowe ::)
bo inaczej wyglądamy z mężem jakbyśmy brali udział w filmie "Szczęki 3" :p
 
a Maks ostatnio zaczął bawić się samochodami:)
i w ogóle odkrywa zabawki, w sklepie nie można go odciągnąć jak coś fajnego zobaczy:p
chociaż lubi też zupki w proszku czy przyprawy:d

w wannie siedzi dopóki mu się nie znudzi, wtedy wstaje i znowu siada;p a w baseniku to siedzi chwilkę, potem wychodzi, pogoni się z Fredzikiem i wraca:)

ale nie mam sposobu na obcinanie mu pazurków-robię to w turach po 2, 3

jak śpi to się od razu budzi a jak nie śpi to się wyrywa:/

aha-i ma nowe hobby:) czasem sobie siedzimy na parapecie przy otwartym oknie i rzucamy kamieniami przez okno:)
 
reklama
Kangurki my mamy podobnie z obcinaniem, najbardziej podobaja mi sie oburzone i genialne babcie, ciotki itd. ktore pytaja dlaczego nie robie tego jak Majka spi. Odpowiedz jest bardzo prosta: bo nie mam ochoty na zabawe z moja corka do 3 rano, a paznokcie jak sa tak dalej by byly.
Jest jeszcze jedna ulubiona zabawa mojej corki, ktora meczy mnie najbardziej i trwa od switu do nocy, a nazywa sie JESTEM CIENIEM SWOJEJ MAMY lub rownie fajna: jak sie do nogi przyczepie od razu czuje sie lepiej albo jęczę bo mam spiecie, ufff.... Dzieci ucza cierpliwosci ;D
 
Do góry