reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Placz 7mc dziecka przy robieniu kupki..

Nataliakom

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2020
Postów
36
Witam czy może ktoś miał podobną sytuację? Moja córka ma 7mc, od jakichś 2tyg gdy robi kupkę strasznie płacze,pręży się, prostuje nóżki, zaciska pośladki .. Kupka jest wporzadku, nie ma zatwardzenia... jak jej pomóc?
 
reklama
Rozwiązanie
N
Jeśli dziecko pije odpowiednią ilość mleka to innymi płynami się tak nie przejmuj, wodę musi poprostu polubić, łyczkami, powoli, proponuj z różnych bidonów i kubeczków, nie odwodni sie jeśli nie wypije ani kropli wciagu dnia bo mleko to też płyny. Co do kupki to może być nic a może być poważniejszy problem więc trzeba próbować, jeśli zatwardzenie no to unikać bananów, marchewki czyli większości słoiczków bo tam zazwyczaj jej mnóstwo, córeczka jest malutka wiec możesz zawiesić rozszerzanie diety i dojść do tego czy samo mleko jest ok czy trzeba zmienić, bez dodatkowych produktów to najłatwiejszy sposób na sprawdzenie czy to mleko jest winowajcą.
Tak na mleku.. tylko dziwi mnie to że od samego początku jak jej podaje grysik takiego czegoś nie było.. A je grysik od października bodajże
[/QUOTE jak zaczęłam karmić mm to po jakimś czasie dostała uczulenie na buzi i brzuszku lekarza stwierdził że to od mleka i mieliśmy to na receptę ale uczulenie nie schodzilo tylko było jaśniejsze ale dzień dwa i znów było bardziej czerwone.. byłam u dermatologa i wykluczył że to uczulenie na mleko
 
reklama
U nas to był etap taki przejściowy po zatwardzeniach. Bardzo pomogły sloiki jabłka, śliwki i woda. Tak samo kasza śliwkowa z Bobovity, krótko podawalam, bo skład mnie bolal. Ulżyło jej, później się unormowało .
 
Zmieniłam malej mleko bez laktozowe . Kilka dni bylo super.. dzis placz taki jak by ja ze skóry obdzierali.. lzy jak grochy, ja juz nie wiem co robic.. we wtorek skonsultuje sie z jakims lekarzem bo serce sie kraja jak sie widzi jak mala cierpi
 
Jeśli mało pije i mało je to możliwe, bo wtedy układ pokarmowy "ma przerwy" i nie działa, jak powinien. Może jeszcze spróbuj espumisan...
I skonsultuj z lekarzem, ale jak my szukaliśmy pomocy, to każdy mówił o tym białku mleka krowiego.
Są teraz porady online.
 
reklama
Jeśli dziecko pije odpowiednią ilość mleka to innymi płynami się tak nie przejmuj, wodę musi poprostu polubić, łyczkami, powoli, proponuj z różnych bidonów i kubeczków, nie odwodni sie jeśli nie wypije ani kropli wciagu dnia bo mleko to też płyny. Co do kupki to może być nic a może być poważniejszy problem więc trzeba próbować, jeśli zatwardzenie no to unikać bananów, marchewki czyli większości słoiczków bo tam zazwyczaj jej mnóstwo, córeczka jest malutka wiec możesz zawiesić rozszerzanie diety i dojść do tego czy samo mleko jest ok czy trzeba zmienić, bez dodatkowych produktów to najłatwiejszy sposób na sprawdzenie czy to mleko jest winowajcą.
 
Rozwiązanie
Do góry