reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Planowana ciąża a hormony

Dołączył(a)
2 Sierpień 2019
Postów
7
Witam , jestem tu od niedawna :-) z mężem od marca tego roku zaczęliśmy starać się o dzidziusia .. z okresowych badań u swojego ginekologa wszystko zawsze było wporzadku ( kilka lat temu miałam operację na torbiele jajników gdzie na jednym ucięto mi 2/3 jajnika ) jestem pod obserwacją już kilka lat ale mój ginekolog zawsze powtarzał że mój stan nie powinien powodowac problemów z zajściem w ciążę . Miesiączki mam zawsze regularne co 28-30 dni , długość ok 5 dni. Ostatnio natomiast pojawiło mi się plamienie przed okresem więc poszłam do gin, on stwierdzil cykl bezowulacyjny i kazał mi zrobić wyniki z krwi ( fsh-8.91. Norma w f. Folik. 3.5-12.5; lh -5.39 norma w f.f 2.4-12.6 ; prolaktna 42.58 norma 4.79-23.30; TSH 3.020 norma 0.270-4.200) lekarz stwierdził że wyniki są wporzadku prolaktyna podwyższona nieco ale może to być z roznych przyczyn a tsh według niego jest dobre.Nastepne USG pokazało już normalne jajeczkowanie więc bylo ok . Żadnych leków nie przepisał , kazał się dalej starać i obserwować a zobaczymy co będzie po roku starań czy uda się zajść , powiedział że sądzi że do wiosny zajde w ciaze. Nie wiem co o tym myśleć wszystkim ,jest dobrym ginekologiem u mnie w okolicy, wierze że chce dobrze dla pacjentek i że nie leci na kasę ale czy z moimi wynikami bez leczenia mamy szansę powiększyć rodzinę .. proszę o poradę i wsparcie bo troszkę się martwię .. pozdrawiam wszystkie forumowiczki ! :-)
 
reklama
Rozwiązanie
Fado123 a czy po obniżeniu poziomu prolaktyny , udało się z ciążą? Jak reagowałas na leki?
Mój lekarz przepisał mi bromergon ,reagowałam hmm w 1 noc myślałam że umieram ;) ale później było już ok ,zaszłam w 3 cyklu brania ,niestety ciąża nie przetrwała , ale w następną zaszłam w 5 miesiącu po poronieniu i jestem w 34 tc
W którym dniu cyklu robiłaś badania? Prolaktyna i tsh masz za wysokie. Tsh max do 2,5 powinno być. Prolaktyna może utrudniać zajście w ciążę.
 
Badania robiłam w 2 dc , właśnie też mnie to zdziwiło ze lekarz nic z tym nie robi .. a jak rozmawiam ze znajomymi to większość już miała leczona takie rzeczy.. ech pozostaje mi zapisać się do endokrynologa chyba tylko ..
 
Fado123 a czy po obniżeniu poziomu prolaktyny , udało się z ciążą? Jak reagowałas na leki?
Mój lekarz przepisał mi bromergon ,reagowałam hmm w 1 noc myślałam że umieram ;) ale później było już ok ,zaszłam w 3 cyklu brania ,niestety ciąża nie przetrwała , ale w następną zaszłam w 5 miesiącu po poronieniu i jestem w 34 tc
 
Rozwiązanie
Do góry