reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plaski brzuch po ciazy.

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witam. Ostatnio zastanawiałam się jak będzie wyglądał mój brzuch po ciąży. Czy jest to możliwe aby wrócił do swojego wyglądu przed ciążą? .
 
reklama
moja koleżanka, która urodziła pół roku temu ma już piękny brzuszek. Zawsze była szczupła, a w czasie ciąży dbała o siebie..jak tylko mogła to pływała, spacerowała i nie najadała się do przesady.
Wierzę jej w tej kwestii, bo niekóre skutki uboczne ciąży można zminimalizować w trakcie jej trwania, np. rozstępy, lepiej zapobiegać niż leczyc
 
Tak,mi wrócił. Ale na pewno miałam łatwiej przez to,że miałam mały brzuszek i ogólnie jestem szczupła. Na ujedrnienie skóry stosowalam codziennie krem i dawał efekty. Dziecko było wymagające to też nie zawsze miałam czas zjeść ... więc waga poleciala
 
Ja w ciąży mało przytyłam, ogólnie przed ciąża byłam bardzo szczupła. Po ciąży waga spadła na jeszcze mniejsza niż przed ciąża ale brzuch pozostawiał wiele do życzenia... niestety stracił jędrność i zniknęły wszystkie mięśnie które były przed ciąża. Jednak ćwiczenie 5 razy w tygodniu po 15 min brzucha pomogło i teraz wyglada już super.
 
Z brzuchem to złożona sprawa. Warto udać się po porodzie do fizjoterapeuty uroginekologicznego. By ocenił wszystkie mięśnie. Czasem dochodzi do rozejscia i niektórymi ćwiczeniami tylko sobie zaszkodzimy.
 
Jest szansa że brzuch wróci do dawnej formy tylko do tego też trzeba czasu. A jeśli zadbasz o ćwiczenia po ciąży i zakończonym połogu, o ile przeciwwskazań od lekarzy nie będzie to możesz zwiększyć szansę na powrót do dawnej formy. :)
 
w zmniejszaniu brzucha bardzo pomaga karmienie piersią, macica się szybciej obkurcza. I czas i cierpliwość. A ćwiczenia muszą być odpowiednio dobrane. Mi po cc za chiny nie udałoby się robić brzuszków, nawet z plankiem był spory problem, bo zero czucia od blizny w dół.
 
Da i nie da,różnie bywa. Ja przed ciążą miałem piękny, płaski,twardy brzuszek. W pierwszej ciąży mimo że dbalam o siebie bardzo ,dobre drogie kosmetyki itp...zrobiły mi się straszne rozstępy, cc ze względu na komplikacje i cóż, na brzuch nie mogłam patrzeć. Sporo łez. Aż ginekolog mi powiedział: ma Pani piękną zdrową córeczkę i to jest ważne...Ale sama wiesz...druga ciąża, poród 2 m-ce temu, waze 4 kg mniej niż przed ciążą, a na brzuch patrzeć nie lubię....jak tylko się zmotywuje to robię plastykę...musi mi tylko przejść niechęć do operacji bo ta cc ,hmmm wolę zapomnieć. Także tobie życzę powodzenia ale jak widzisz bywa różnie...
 
reklama
Hmmm... Moj brzuch jest plaski, nie mam rozstepow. Jednak zostala mi skora. Nie widac jej golym okiem, ale ja zbieram nadmiar rekami. Ktos obcy powie, ze brzuch wyglada ok, ale nie to nie jest moj brzuch sprzed ciazy. Mysle, ze to tez wszystko zalezy jak wygladal Twoj brzuch przed ciaza. Ja biegalam, odzywialam sie lekko, ale kalorycznie. Przyszla ciąża, od poczatku mialam nakaz lezenia. Z bardzo niskiej wagi automatycznie przybralam bardzo duzo. Wcale sie nie opychalam. Tylko nagle z treningow 5 tyg zeszlam do chodzenia do toalety. Podjelam decyzje, ze wprowadzam mieso... Kazdy organizm inaczej reaguje na ciaze. Ja przytylam ponad 20 kg. Rodzilam w upalne lato, a nie bylam opuchnieta. Tych kilogramow az tak nie bylo widac.
 
Do góry