reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PNEUMOKOKI

Dzięki dziewczyny za reakcję..

do lutego uważałam to zbytek...

po przechorowaniu zakażenia pneumokokami wiem znnam zaszczepić

wiem że sa dwie szczepionki, ta o której pisze Benita - lepsza dla dzieci koszt w szczecinie 1 dawki ok 300 zł

potrezbuję 2 dla Bartka i 1 dla Piotrka


druga szczepionka jest uboższa i kosztuje za dawkę około 50 zł i powtazra sjie ja po kilku latach....


czyałam w necie o kokach i nie wiem co robić...

w tej chwili nie ma już patogennych pneumokoków, ale za tydzień Piotruś wraca do przedszkola, Bartek jest już 2,5 po długiej terapii antybiotykowej (po anybiogramie - więc skutecznej :) mama nadzieję)

chyba w marcu jednak na jakąś się zdecyduję

dopiero pod koniec marca by nie kumulowac Bartkowi dwóch szczepień w tym samym czasie...
 
reklama
benita dzieki za inforamcje, tak sie tez zastanawiam nad ta szczepionka ja tez pracuje w szpitalu , ale jeszcze skonsultuje sie ze swoim pediatrą i wlasciwie jestem za
 
W niemczech ta szczepionka nie jest obowiazkowa ale darmowa od jesieni dla chetnych.
Selinka dostala 2 dawki i wg niemieckeigo standardu powinna dostac jeszcze jedna dawke w drugim roku zycia.
Natomiast tutaj lekarz nam powiedzial ze w polsce musi dostac jeszcze jedna dawke w pierwszym roku zycia :confused: i ostatnia w drugim roku.
Nie wiem dlaczego tak jest ale mieszkamy w polsce wiec bedziemy szczepic selinke wg polskich standardow.
 
u nas było juz 4 dawki ....pierwsza w maju ...druga w lipcu .....trzecia we wrzesniu i czwarta była w grudniu:-) ;-)....no i tez jest obowiazkowe jak u katiNJ;-)


Ja juz sama sie pogubilam ile tych dawek bylo, kilka razy zapomnialam ksiazeczki szczepien i mi nie wpisali,na szczescie jak trzeba to drukuja liste otrzymanych szczepien z komputera. W zlobku jak tez chcieli taki wydruk od lekarza a nie te zolta ksiazeczke. Szkoda tylko ze tutaj dzieci nie maja takich ksiazeczek zdrowia jak w PL, gdzie wpisuje sie wage, wzrost itd
Kart ciazy tez nie ma, a szkoda bo bylaby pamiatka:-)
 
dziewczyny co do pneumokokow to po ukonczeniu pierwsezgo roku czyli w drugim roku zycia jest taniutka szczepionka ktora nazywa sie pneumo 23 lub 24 juz nie pamietam i podaje sie jedna dawke, wczoraj mi lekarka powiedziala ze nia zasczepimy Lene tylko okolo czerwca bo teraz to rozyczka a pozniej polio :tak: :-)
 
mój 6-letni bratanek znajduje sie w szpitalu. Początkowo myśleliśmy że to grypa jelitowa, okazało sie że to zapalenie opon mózgowych wywołane bakterią PNEUMOKOKI Zapalenie jest silne i do tego ropne od tygodnia stan dziecka nie poprawia sie nie bardzo wiemy co robić. Stąd pytanie stać nas na hospitalizowanie dziecka gdziekolwiek byle była najlepsza opieka i najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie,
 
dziewczyny co do pneumokokow to po ukonczeniu pierwsezgo roku czyli w drugim roku zycia jest taniutka szczepionka ktora nazywa sie pneumo 23 lub 24 juz nie pamietam i podaje sie jedna dawke, wczoraj mi lekarka powiedziala ze nia zasczepimy Lene tylko okolo czerwca bo teraz to rozyczka a pozniej polio :tak: :-)

tez mi pediatra o niej mówiłą, ale tez powiedział, że jest to szczepionka głownie dla starszych, dla dzieci nie spełnia wszystkiegoo, jakby nie miałą pełnej ochrony - działą na innej zasadzie co ta druga (droższa)

ale nie wiem dokładnie jak to jest
 
mnie rowniez powiedziala ze jest to dla dzieci w drugim roku zycia
a poza tym ze tak jak i te co caly komplet kosztuje ok 1200 zl trzeba ja powtorzyc po 4 latach!!!!!
nikt nie mowi ze sie je powtarza i ludzie mysla ze jak raz sie wykosztuja 1200 zl (ok 300 za dawke) to maja zabezpieczenie do konca zycia)
 
reklama
My w przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie MMR II I spytamy jak to jest z tymi szczepionkami...mam jeszcze ciocie farmaceutke i spytam co ona o tym sądzi...jest dobra więc mam nadzieje ze powie co i jak.;-) :tak:
 
Do góry