reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie kraniosynostozy u synka

RissRose

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Styczeń 2021
Postów
180
Cześć. Tydzień temu urodziłam synka, poprzez cesarskie cięcie ( byl ustawiony posladkowo) lekarzowi nie podobał się kształt główki synka, ale zrobili mu usg główki i uznali, że wszystko jest dobrze i wszystko wróci do normy. Wczoraj wylądowaliśmy z synem w szpitalu przez żółtaczkę tu również lekarzom nie podobała się glowka synka podejrzewaja Kraniosynostoze jestem przerażona..... Ma ktoś z Was doświadczenie z tą chorobą ? Albo diagnoza nie okazała się trafna ?
 
reklama
Cześć. Tydzień temu urodziłam synka, poprzez cesarskie cięcie ( byl ustawiony posladkowo) lekarzowi nie podobał się kształt główki synka, ale zrobili mu usg główki i uznali, że wszystko jest dobrze i wszystko wróci do normy. Wczoraj wylądowaliśmy z synem w szpitalu przez żółtaczkę tu również lekarzom nie podobała się glowka synka podejrzewaja Kraniosynostoze jestem przerażona..... Ma ktoś z Was doświadczenie z tą chorobą ? Albo diagnoza nie okazała się trafna ?
Jeśli jesteście w szpitalu, to pytaj codziennie lekarza o konsultację specjalistyczna główki i o badania genetyczne.
 
Cześć. Tydzień temu urodziłam synka, poprzez cesarskie cięcie ( byl ustawiony posladkowo) lekarzowi nie podobał się kształt główki synka, ale zrobili mu usg główki i uznali, że wszystko jest dobrze i wszystko wróci do normy. Wczoraj wylądowaliśmy z synem w szpitalu przez żółtaczkę tu również lekarzom nie podobała się glowka synka podejrzewaja Kraniosynostoze jestem przerażona..... Ma ktoś z Was doświadczenie z tą chorobą ? Albo diagnoza nie okazała się trafna ?
Jeśli lekarzowi nie podoba się główka, to należy skonsultować się z neurochirurgiem. Jak byłam na oddziale z corka, to były dzieci na zabiegach. To za szybkie zrastanie się szwów czaszkowych, przyczyny są różne. Na tak wczesnym etapie trochę trudno o tym mówić, ale lekarzem nie jestem, nie znam się na tym
 
Część. Mój synek miał kraniosynostozę strzałkową. Standardowe USG przezciemiączkowe główki nie pokaże czy szwy są zrośnięte. U dzieciaczka z podejrzeniem kranio należy wykonać USG szwów czaszkowych. Wtedy będzie wszystko jasne. My jesteśmy ze Śląska. Synek jest pod opieką prof. Larysza. Polecam. Najlepszy specjalista od kranio w Polsce. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania chętnie pomogę.
 
Część. Mój synek miał kraniosynostozę strzałkową. Standardowe USG przezciemiączkowe główki nie pokaże czy szwy są zrośnięte. U dzieciaczka z podejrzeniem kranio należy wykonać USG szwów czaszkowych. Wtedy będzie wszystko jasne. My jesteśmy ze Śląska. Synek jest pod opieką prof. Larysza. Polecam. Najlepszy specjalista od kranio w Polsce. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania chętnie pomogę.
Dawid Larysz tak ? A operuje w kato? Tez jestem ze Śląska
 
Tak Dawid Larysz. Nas Profesor dokładnie dwa lata temu operował w Katowicach ale z tego co wiem teraz tylko Olsztyn.
 
A w którym miesiącu życia synek był operowany ? Bo nam mowila w Łodzi ze między 6 a 9 msc zycia przeprowadzają takie operacje
Najczęściej operuje się do roku. Rozcina się szwy. Może się zdarzyć, że dziecko nie będzie wymagało zabiegu, a jedynie obserwacji. To jednak może stwierdzić wyłącznie lekarz.
Dziewczyna, która poznałam na oddziale była z 6 miesieczna córeczka. Przyjęli ja na oddział, drugiego dnia zrobili rezonans, potem zabieg, a następnego dnia poszła do domu. Znam też mamę, której syn był na obserwacji.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A w którym miesiącu życia synek był operowany ? Bo nam mowila w Łodzi ze między 6 a 9 msc zycia przeprowadzają takie operacje
My mieliśmy zabieg w 17 miesiącu. Ale wszystko zależy od rodzaju kranio i metody operacji. Każdy neurochirurg ma też swoje sposoby na wykonanie zabiegu. Część kranio czołowych nie wymaga zabiegu a jedynie obserwacji. Na facebooku są dwie grupy Kraniosynostoza i Kraniosynostoza SAS. Warto do nich dołączyć.
 
Do góry