reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

reklama
sylwia to zalezy w sumie to nie wiem od czego.. bo czasem mleko leci jak szalone i w8- 10 min jestem gotowa a czasem to ten strumyczek jest taki cienki ze ze 20 min musze ciagnac te cyce.. a juz najgorzej jak sie gdzies spiesze.. to trwa to wieki..
 
Ostatnia edycja:
Asiorek
Dzięki za odpowiedzi

Dziewczyny jak nauczyc 4.5 mc dziecko picia z butelki?kurcze mój Mały nie chce. Nie miał nigdy smoczka. Kupowałam juz butelki i smoczki z różnych firm tommee tippee,avent,lovi,canpol babies,nuk i żaden smoczek mu nie pasuje. Znajoma polecila mi żebym spróbowała inny smoczek niż silikonowy,lateksowy chyba. Bo jest miękki i może mu taki podpasuje.
Mam nadzieje ze nie będę musiała go łyżeczka karmić. Ostatnio miał zapalenie ucha i mało jadl I chyba zmniejszyła mi się ilość pokarmu a mam wrażenie nie mogę pobudzic na nowo laktacji. Do tego zapalenia ucha było super. Jadl,przybieral na wadze ponad 225 g na tydzień. Raz nawet przez 2 tyg przybrał 800 g. Teraz zaledwie 120 g chyba. Wiem ze od 4 mc dzieci mniej przybierają ale to i tak za mało jak na tydzień. Brał antybiotyk,za mało probiotyku dostawał jak się później okazało, teraz zmagamy się z bólem brzuszka przez to i tak leci.
Kupiłam wagę do ważenia niemowlat. Ale to chyba był błąd bo jak zglupieje to będę nagminnie go wazyc. Dodam że się nie mieści juz na niej bo jest strasznie długi przez 3 mc urosl 9 cm. Teraz nie wiem ile ma bo musimy odłożyć szczepienie przez biegunki po antybiotyku. Przez ten antybiotyk jeszcze nic mu nie wprowadziłam. I ma jeszcze zelazo w najniższej normie i musimy jeszcze to brać przez miesiąc. .. aj
 
Cześć dziewczyny :)
Jak tam Wasze dzieciaki?
Czy są tu mamy które są na tabletkach antykoncepcyjnych? Ja jestem 4 miesiące,ale będę teraz odstawiać bo praktycznie 3 tygodnie w miesiącu mam krwawienie.. Masakra jakaś.. Jeśli na tym ma polegać ta antykoncepcja to ja dziękuje.. Zreszta za jakieś 2-3 miesiące chce sie starać o kolejne dziecko,dlatego czas usystematyzować miesiączkę.
 
hej no ja przy teosiu bylam na tabletkach jak juz nie karmilam ale okresu nie mialam po porodzie przez 5 miesiecy pozniej dostalam 2 razy i znowu nie mialam jakies 3 miesiace mimo brania hormonow. za to waga skoczyla do gory mi .. bralam azalie pozniej zmienilam na jasminelle i waga wrocila do normy.. bralam tabletki jakis rok moze nie caly i odstawilam w polowie opakowania kolejnego okresu nie mialam bo bylam juz w ciazy z maryska. nawet sie nie spodziewalismy ze tak szybko sie uda za pierwszym razem.. ta ciaza dla mnie byla zaskoczeniem .. teraz tabletek nie biore bo nie chce malej hormonami faszerowac..

a co do karmienia dziewczyny jestem zalamana. postanowilam zakonczyc moje dojenie.mmysle ze jak zaczne teraz odstawiac to do skonczenia 6 miesiaca mala juz bedzie calkiem na mm.. ale mloda nie toleruje mleka., no poprosgu mala spryciara jak tylko podstawiam jej butelke z mm wystawia jezyk i koniec.. 2 razy skosztowala i skonczylo sie na wymiotach.. pediatra mowi ze to nie jest alergia ze poprostu nie chce tego mleka i zeby probowac do skutku.. normalnie nie wiem jakie jej to mleko dac zeby zalapala .. bebilon i enfamil wiem ze juz odpada.. skonczylo sie wymiotami.. mleka nie leci mi juz tyle co wczesniej... ja jestem wykonczona.. mam dosc kormienia dojenia uwiazania w domu i wogole.. wciaz biegam wieczorami miedzy dwoma pokojami dojac sie w miedzyczasie chcialabym sobie ulatwic w koncu ten nocny maraton.. na spacer wyjsc nie mozna normalnie bo musze siedziec i sie doic gdybym wiedziala ze bedzie az tak ciezko to darowalabym sobie to dojenie od razu zapodalabym butle.. z jednym dzieciem jeszcze odciagac pokarm mozna przy 2 to juz nie polecam..
 
Asiorek
Ja mam znowu problem bo mój do tej pory a ma już prawie 5 mc jest na samym kp i tez chciałam juz podawać chociaż raz dziennie butelkę ale on za żadne skarby nie chce.
Próbowałam bebilon i bebiko. Różne smoczki i nic. Jak juz uda mu się wziąć smoczek do buzi to go gryzie. Jestem załamana bo nie wiem jak go nauczyć pij z butelki. Masakra jakas.
 
Moje dziecię przez pierwsze 2 miesiące było dokarmiane butlą i wolało ją od cyca, bo szybciej leciało. Ja wtedy walczyłam o pokarm i udało się - karmię tylko piersią. Ale teraz jak chcę mu dać coś z butelki to tak samo jak u Was - gryzie smoczka albo ciągnie go na wymioty...
 
wiecie doczytalam ze czasem maluch nie chce pic z butelki gdy daje mu ja mama ale np od taty z butelki wypije..sylwia-89 moze tak by zalapal..

ja z butelka nie mam problemu przetestowalam kolejne mm i wciaz wymioty i dodatkowo wyszly jej czerwone placki na klatce piersiowej i w lewej pachwinie.. czy to alergiaaa???? policzki ma ok. nie sa to chrostki tylko takie plamy suchej skory przy kapieli robia sie czerwone. uzywamy tych samych kosmetykow z nowosci tylko to mleko dostaje.. musze wybrac sie chyba do pediatry. martwie sie tym wszystkim na dodatek mleka mam z kazdym dniem mniej. co prawda malej jeszcze wystarcza ale jak nie zalapie zadnego sztucznego mleka to nie wiem czym ja bede karmic..
 
reklama
Dziewczyny a probowalyscie alternatywnych sposobow karmienia?moj Maly caly czas kp ale za miesiac chce wyjsc wieczorem na impreze firmowa,wiec dzis zaczelam odciaganie.Szalu nie ma,40ml z jednego sciagniecia,ale mam miesiac wiec te 400 ml powinnam sciagnac zeby bylo na zapas.Zamowilam tez kubeczek i maz bedzie sie uczyl karmic mlodego kubeczkiem.
Podobno jesli dziecko nie zalapalo butli ani smoka w pierwszych dwoch mcach zycia to juz nie zalapie.A Wasze dzieciaki juz wieksze,niektore polroczne to kubeczek mysle moze sie sprawdzic,a do tego lada moment usiada i beda same pily ;)

Alternatywne metody karmienia, dokarmiania i pojenia wcześniaków, noworodków i niemowląt | mleczne wsparcie
 
Do góry