reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam kosmetyki Oilatum

Moja córcia miała bardzo suchą skórkę i się poprawiło. Poza tym piorę w proszku vizir sensitive a nie w dzieciecych i nie ma uczulenia więc nie sądze żeby cos później miało być nie tak. Zreszta polecone przez kuzynkę której córcia była w tym kapana i jest teraz wszystko ok nie ma problemów.
 
reklama
to tez ja nie mowie, ze to krzywda dla dziecka, kiedy sie je w Oilatum wykapie... ;)

... ale wg mnie lepsze jest wrogiem dobrego, szczegolnie jesli chodzi o srodki chemiczne i farmakologiczne

producent zaleca "do kapieli leczniczych", to do leczniczych a nie codziennych, pielegnacyjnych... amen
 
do leczniczych, leczniczych. myślałam, ze nie musze tego dodawać :), Oskar ma non stop cos ze skóra tylko raz jest mniej a raz więcej, ale jak napisałam, specjalnej róznicy po oilatum nie widzę. wolą smarowac go zwyczajnie ciekłą parafiną, tez natłuszcza a o ile tańsza. co prawda woda wysusza ale do mycia mam jeszcze kostke natłuszczajacą.
mam jeszcze krem soft ale jeszcze nie stosowałam, zobaczymy, moze on sie lepiej sprawdzi?
pozdrawiam
 
jesli to tylko kwestia suchosci skorki, to faktycznie parafina, albo nawet zwyczajnie - oliwka... ale pod warunkiem, ze dolana do wody z nie smarowana po kapieli...
...naprawde nie przesadzala bym z Oilatum...

ale oczywiscie jesli ktos chce, lub czuje sie przez to lepiej... no to niech stosuje... :)
 
moja pediatra każe nam stoswoać balneum 2-3 razy w tygodniu... powiedziała, ze to wystarczy... właśnie dlatego, zeby się skóra nie przyzwyczaiła...
na codzień stosujemy parafinkę wlewaną do wanienki albo ziajkę do kąpieli...
a tymuś miał podejrzenie AZS tyle, ze się nam atopia jakby skończyła ;D
 
mnie polecono oilatum jak wychodzilam na noworodkach jak wychodzilam ze szpitala z mala i musze stwierdzic ze sie naprawde sprawdzil tymbardziej ze moja niunia na poczatku mila niesamowicie wrazliwa skore,a dnia na dzien na szczescie coraz mniej.do kapieli uzywam teraz raz na jakis czas oilatum.ale kremiku musze uzyc przynajmniej raz dziennie
 
Moja córeczka po urodzeniu miała bardzo wrażliwą skórę i też jeszcze w szpitalu pediatra polecił mi Oilatum do kąpieli. Efekty były rewelacyjne, wszelkie podrażnienia zniknęły. Po pierwszym miesiącu stosowania przeszłam na kosmetyki z serii Nivea Baby i obyło się bez jakichkolwiek komplikacji.

Uważam ,że sens stosowania takich praparatów jak Oilatum jest gdy wystepują jakieś problemy skórne.  Nie używałabym tego specyfiku w celach profilaktycznych. Jednak napewno on nie zaszkodzi.
 
Używamy emulsji do kąpieli i kremu oilatum soft. Emulsja nic a nic nie daje, jak dziecko miało krostki tak i je ma. Dopiero jak zaczęliśmy smarować ciałko właśnie kremikiem krostki zaczęły schodzić. Skończę tę butlę emulsji i wypróbuję coś innego. A napewno będzie to szybko, bo emulsja kończy się w zastraszającym tempie.
Pozdrawiam
 
reklama
W szpitalu polecili stosować emulsję do kąpieli Oilatum, ale jak się skończyła, to kupiłam płyn do kąpieli z oliwką Nivea Baby, i jak dla mnie różnica była tylko w cenie :) na korzyść Nivea oczywiście.
Mojej złośnicy nie dałam rady smarować kremem Oilatum, tylko oliwką i to szybko, zwykle bardzo zgłodnieje i jak tylko dłużej się schodzi przy smarowaniu to jest dzika awantura. Kremikiem smaruję tylko buzię.
 
Do góry