reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy! Bardzo wysoki wynik TSH

Dołączył(a)
7 Styczeń 2020
Postów
2
Dziś byłam u ginekologa na omawianiu wyników badań i był zszokowany moim wynikiem TSH wynosił on aż 15,05:no: zalecił mi wykonanie dodatkowych badań. Przeczytałam że taki wynik może powodować choroby u dziecka albo poronienie czy któraś z Was miała taki wynik co dalej robić iść do endokrynologa??
 
reklama
Rozwiązanie
Dziś byłam u ginekologa na omawianiu wyników badań i był zszokowany moim wynikiem TSH wynosił on aż 15,05:no: zalecił mi wykonanie dodatkowych badań. Przeczytałam że taki wynik może powodować choroby u dziecka albo poronienie czy któraś z Was miała taki wynik co dalej robić iść do endokrynologa??
Ja w 7 tyg miałam bardzo wysokie ,robiłam pruwatnie ale gin mi przepisała duphaston, a potem zmieniałam Gin a ten mi kazal jeszcze raz zrobić zanim nie wyśle do endo tylko w innym miejsu miałam robić bo tam sprzęt mają leprzy i sie okazało ze to mam bardzo niskie 😂
Dziś byłam u ginekologa na omawianiu wyników badań i był zszokowany moim wynikiem TSH wynosił on aż 15,05:no: zalecił mi wykonanie dodatkowych badań. Przeczytałam że taki wynik może powodować choroby u dziecka albo poronienie czy któraś z Was miała taki wynik co dalej robić iść do endokrynologa??
Do endokrynologa i to pilnie! Rozumiem że jesteś w ciąży, TSH powinno być na poziomie 2-2.5, a są lekarze którzy twierdzą, że jeszcze niższe.
 
TSH max 2. ALE....
Samo tsh to nie wszystko. Jest ono dość chwiejne. Badałaś ft3 i ft4? Przede wszystkim nie panikuj. Stres tu jest gorszy dla dzidzi. Idz do endokrynologa. Na pewno odpowiednio Cię poprowadzi.
 
Ojej 😱 Ja byłam w piątek na wizycie i moje TSH wynosiło 3.3 dostałam pilne skierowanie do endokrynologa. Mam umówiona wizytę na czwartek.
Ja w piątym tygodniu miałam 3.37, podskoczyło z 1.67 przed ciążą, ale skierowanie do endokrynologa miałam pilne, bo dawka Euthyroxu sprzed ciąży okazała się za mała.
 
Ft4 mam w normie więc nie wiem co o tym sądzić. Mam powtórzyć badania i zgłosić się do ginekologa 17 stycznia dodam że jestem w 8 tygodniu ciąży
Ważne gdzie w tej normie. TSH też niby ma normę do 4 z hakiem [emoji6] Ft3 badalas? To te trzy badania trzeba odczytywać łącznie.

Ja bym poszła z wynikami choćby do rodzinnego i prosiła o skierowanie. Potem mają 7dni by umówić Ci wizytę u Endo.
 
reklama
Ja bym nie czekała do 17 , przy takim tsh?? Moja koleżanka miała 2.6 I lekarza kazał jej natychmiast się do endo umawiać, zrób sobie ft3i4 i dzwon do endokrynologa choćby jutro ,jak powiesz że ciąża przyjmie Cię szybko
 
reklama
Dziś byłam u ginekologa na omawianiu wyników badań i był zszokowany moim wynikiem TSH wynosił on aż 15,05:no: zalecił mi wykonanie dodatkowych badań. Przeczytałam że taki wynik może powodować choroby u dziecka albo poronienie czy któraś z Was miała taki wynik co dalej robić iść do endokrynologa??
Udaj się jak najszybciej do endokrynologa. Niestety TSH powyżej 10 wpływa już na dziecko, oraz może powodować poronienie. Ja przy ciążach mam zawsze szybki wzrost TSH, ale jeszcze nigdy nie miałam tak wysokiego. Raz miałam TSH 7 i wtedy niestety poroniłam, a tak to niecałe 6 tyle, że bardzo często kontrolowane, więc z szybka reakcja lekarza i zwiększeniem leku. Mam niedoczynność tarczycy nie tylko w ciąży.
Poza tym nie rozumiem giną. Owszem powinien dać skierowanie do endokrynologa, ale też od razu powinien zareagować i dać ci lek dopóki do Endo nie pójdziesz. Mój gin od razu reagował.
 
Do góry