reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomysły dotyczące forum

A kto mówi o urażaniu innych? Po prostu mamy które po raz pierwszy rodzą nie potrzebują póki co rad jak informować starsze rodzeństwo i tak ty nie potrzebowałaś informacji przy pierwszej ciąży czy 2 latek mówi mało czy dużo, bo przeżywałaś swoją ciążę i to Cię zajmowało, my też (choć bardziej powinnam pisać o sobie a nie o innych mamach pierwiastkach) możemy się nie bardzo odnaleźć pośród informacji "jak powiedzieć starszemu dziecku że będzie miał braciszka/siostrzyczkę".
Stąd mój pomysł wątku dla pierwiastek. Właśnie by się nie wwalać między dylematy jak powiedzieć i jak podejść do starszego dziecka, z pierwiastkowymi głupimi i mniej głupimi pytaniami odnośnie pierwszej ciąży.
To by właśnie pozwoliło zachować porządek, bo nie byłoby przekopywania się przez stosy postów o reakcjach starszych na rodzeństwo by znaleźć informację jak radzić sobie przy pierwszej ciąży przy zwątpieniu w stylu "a jak sobie nie dam rady to co?" i innych :)


Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam twojego posta ;) jeśli nie to wybacz, ale oczka mi się kleją, w głowie się kołuje i myśli już nie te o tak "późnej" porze ;) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiec dziewczyny ja jestem tego zdania, ze musi byc jakis porzadek tutaj u nas. Nie moze byc wszystko wrzucone do 1 worka pt."Styczen". Tam jest najwiecej stron u nas, ale mysle, ze to powinien byc wlasnie tak jak teraz naturalnie jest.czyli takie rozmowy o wszystkim i o niczym, o takich codziennych sprawach,pogodzie, jakis wydarzeniach w rodzinie itp.

Natomiast zgadzam sie tez z Diablica i na pewno miliona tematow nie ma co robic.Ale jedno jest pewne, tematy, ktore beda malo interesujace lub ktore stana sie pozniej juz mniej aktualne i tak "umra" smiercia naturalna i pojda na sam dol, gdzie nie beda nikomu przeszkadzaly.Takze ja uwazam, ze kazdy ma prawo wstawic swoj temat,jesli wydaje mu sie wazny.

Ale. Dobrze, ze wlasnie jest ten temat,zeby naradzic sie jak to poukladac. Bo np. Salli tez napisala bardzo ciekawy temat o chorobach ciezarowek. Mysle tylko, ze zamiast moze otwierac nowy o zdrowiu dopisac to jednego z tematow o zdrowiu np. o objawach ciazy,dopisac i inne problemy zdrowotne i wtedy wszystko ze zdrowiem bedzie tam.

Ten watek z rodzenstwem to uwazam,ze jest wazny i kto bedzie chcial to cos napisze, potem nawet po narodzinach reakcje rodzenstwa itp. Ja nie przypuszczam,zeby ten temat mogl "skrzywdzic" te,ktore urodza po raz pierwszy. Zreszta nie napisala tutaj zadna pierworodka,zeby jej to mialo przeszkadzac.

Napewno kazdy z nas bedzie wchodzil na Styczen, i tam sa sprawy biezace, a jesli kogos bedzie interesowal temat rodzenstwa, to napisze tez i w tamtej zakladce.
 
też sądzę, że nie ma po co robić tyle tematów...
Salli, to o czym piszesz można zrobić w istniejącym już temacie "nasze ciążowe objawy". nie musimy pisać tam tylko o wymiotach i bólach krzyża. można dodać tam nasze choroby, przeziębienia itp..
dziewczyny, ten temat jest po to żeby dyskutować czy potrzebny jest dany wątek czy też nie...
wątek dla 'mam po raz kolejny 'uważam za dobry... i to jest trochę głupie, że ktoś mógłby się za niego obrazić... to tak jakby nie można było zakładać tematu o karmieniu piersią bo mamy butelkowe się obrażą.

założyłam wątek w którym mogą się zgłaszać osoby chętne na moderatora, za duży zamęt nam się tu zrobił :-p
 
hahaha sali kotek ty dokładnie to napisałaś co ja miałam:happy: na mysli że kobiety które są w pierwszej ciazy raczej malo interesuje taki temat jak starsze rodzeństwo i dlatego chciałam osobny wątek żeby mamy mogły sobie tam porozmawiać...poprostu powiedziałaś po swojemu to co ja aczkolwiek faktycznie musiałam sie skupić żeby zrozumieć o co chodzi :-D

natomiast taki watek o którym ty piszesz że starsze posiadaczki potomstwa udzielają cennych rad co i jak to powiem ci że troche tego jest w hity i kity np. ale w sumie czemu nie przydałoby sie zgromadzić troche tych informacji bo nie długo bedziemy kupować sobie ubrania i tu też można doradzić potem wyprawke...albo pytania o szcepienia...o pępek noworodka jest tego multum spraw ale w takim razie musimy albo nie które watki pododawać do siebie albo pousuwać....bo naprawde ja sie interesuje wieloma sprawami na tym watku ale powoli nie ogarniam
 
No widzisz diabliczko co robi z człowiekiem "późna" godzina ;) Chyba po 18 zanika u mnie czytanie ze zrozumieniem hihi

Co do wątku o chorobach przewlekłych, to ciut inna rzecz niż objawy czy grypa. A jak same widzicie w wątku o objawach powtarza się ta sama garśc informacji, objawów itd.
Podejrzewam, że tych mam (a raczej mam nadzieję) które mają jakieś schorzenia które mogą przeszkadzac, tudzież sprawiac, że ciąża jest ciążą podwyższonego ryzyka, jest mniej. Mnie np interesuje czy któras z mam ma padaczkę, czy bierze leki, co powiedział lekarz jak zaszła, czy zmienił jej leki, a jak tak to na jakie, czy wie, że przy padaczce najbezpieczniejsze jest c.s i czy mimo to będzie próbowac rodzic s.n.... A dla osób z tym niezwiązanych, których to nie dotyka, to może byc po prostu trochę postów przez które trzeba się przekopac, a które są złem koniecznym.
Ale to tylko moje małe zdanie i przecież samowolki tu nie będę uprawiała ;) poza tym, nie wiem nawet czy takie styczniówki jak ja są... czy będę miała z kim podzielic się moimi obawami, wkurzeniem, że odradzają mi poród s.n. ;) Więc to nie jest z mojej strony usilne forsowanie powstania tematu, bo dla mnie gance gal gdzie będę się tym dzielic ;) jedynie luźna propozycja, która jeśli nie zostanie poparta to się z jej powodu nie pochlastam czerstwą bułką ;)

Miłego dnia mamuśki. Ja zaczynam pracę... ech
 
Salli, może spytaj o swój problem na głównym watku,jak się odezwie kilka mam z podobnymi problemami to śmiało zakładaj taki temat
podejrzewam że na głównym forum bb będzie coś na temat Twoich problemów Zdrowa mama
 
a czy któraś z was byłaby zainteresowana wątkiem sportowym ;) ? Ruch i gimnastyka w ciąży to podobno niezwykle ważna rzecz, mogłybyśmy polecać sobie nawzajem ćwiczenia, formy aktywności, a co najważniejsze motywować się wzajemnie :)
 
reklama
diablica, sądzę, że można to zmieścić w "zadbanej mamie" albo w "zakupoholiczkach" sama nie wiem. może lepiej w "zadbanej mamie" bo ten drugi to bardziej na temat dzieci. a jak wy sądzicie?
 
Do góry