reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na ŚNIADANIA i KOLACJE

WITAM, powiedzcie mi co jeszcze mogę dać mojemu 8,5 miesięcznemu synkowi na śniadanie i kolację oprócz kaszki i kleiku.Dostaje je od 2 miesięcy ,różne smaki,no i jest dalej na cycuszku.Co do obiadków to je prawie wszystko.
 
reklama
ja osobiście piekłam mu sama chlebek z mąki pszennej i zjadał mi jeną kromeczkę pokrojoną w wagoniki. A ząbki też chyba miał cztery:tak:
 
witajcie, każdy ma inne podejście do żywienia , ale nie ma co sie spieszyc z niektórymi produktami. w 7i 8 miesiącu z pieczywa podaje się chrupki kukurydziane w 9 miesiącu dochodzą biszkopty i kasza jaglana , w 10 miesiacu zboża glutenowe(pszenica)- chleb pszenny, pytlowy, bulki, sucharki, kasza manna oraz biszkopty(juz nie tylko te bezglutenowe), po pierwszych urodzinkach z przetworów zbożowych:brązowy ryż, razowa mąka(np.razowy chleb od 14-15 miesiaca życia dziecka)
 
No wlasnie, z tym pieczywem... Wlasnie w jednej ksiazcze przeczytalam, ze tylko wszystko ciemne, ryz, makaron. A w innym zrodle czytam, zeby podawac pszenne, bo ciemne, to za duze obciazenie na poczatek (przy wprowadzaniu glutenu). Czy ktos wie cos wiecej na ten temat?
 
witam
mam 1,5rocznego synka ktory ogolnie je wszystko ,
nie mam z nim zadnych problemow jedzeniowych ale ja mam problem bo mi sie
skonczyly pomysly na sniadania :(
wszelkie parowki , kaszki(juz ich nie chce jesc), jakja w roznych postaciach mamy przerobione i szczerze powiem ze Wojtek chyba sie juz tym wszystkim znudzil bo jakos je to niechetnie a to do niego nie podobne.
Moze macie jakies rady na szybkie w robocie, zapychajace sniadanko ?!
nawet takie co maluch moze sam jesc raczkami tzn nie brudzace bardzo bo dopiero sie uczy sam jesc :)

dziekuje

pozdrawiam
 
U mnie są dwa hity na śniadanie:
  • jajecznica
  • jogurt naturalny z płatkami owsianymi (nie pamiętam teraz nazwy ale są to płatki z miodem) - dla mnie to niesmaczne ale mała się objada i domaga tego prawie codziennie.
Do tego standard - kanapka z dżemem i kanapka z serkiem topionym i ogórkiem kwaszonym.
 
dziewczyny podrzucajcie cos jeszcze !! ,
u nas za bardzo mleko nie wchodzi w gre bo chyba jest na nie uczulony jedynie mu je dawkuje w Bakusiach :)
 
reklama
Ja coprawda nie robie jeszcze sniadan dla mojego Marcelka ale kiedys widzialam w programie "Nigella Gryzie" na TVN Style taki pomysl na sniadanie dla dzieci :

kromke chleba obtaczasz w roztrzepanym jajku i na patelnie i obsmazasz z obu stron. No i z takich kromek mozna jakies wzorki powycinac gwiazdki np. albo serduszko
Ja taki chleb to lubie z cukrem jeszcze ale moj siostrzeniec lubi z sola, wiec to zalezy od upodoban dziecka:)
 
Do góry