reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na ŚNIADANIA i KOLACJE

justynka1

Mamusia Antoniusia
Dołączył(a)
28 Sierpień 2007
Postów
2 705
Napiszcie co mogę dawać na śniadanie,bo kaszki się już znudziły i jak je widzi to tylko płacz.Wiem,że są słoiczki,ale to wolałabym dać około 2x w tyg,a zamiast tego...?No właśnie co?Może kanapeczki?Jeśli tak,to jakie i z czym?
 
reklama
Mój synek kaszek wogóle nie je, nie lubi ich, próbowałam juz chyba z 50 róznych i nic ...Ja mojemu bąbelkowi gdy był w wieku Twojego maluszka, najczęściej dawałam na śniadanko (i daję nadal) kanapki z szyneczką gotowaną lub z parówka cielęcą, czasem też z twarożkiem/serek ostrowia, z dżemem, miodem, z żółtkiem (jajkiem na twardo), każdego dnia cos innego :tak:
Czasem chlebek z danonkiem.
Teraz to już w zasadzie zajada prawie wszystko to co my.
 
moja corcia tez ma juz dosc kaszek, daje jej zamiast tego np platki owsiane lub kukurydziane z mlekiem (tzn max mleka odsaczam, albo daje sojowe).
poza tym wcina makaron z jajkiem (podaje juz od jakiegos czasu bialko tez), albo wlasnie kanapki..
 
A miód też można?A co do jajka,to ja narazie dawałam tylko co 2 dzień połowę żółtka do zupki.
 
Co do jajka to ja robiłam mu kanapki z ugniecionym żółtkiem jajka (bez białka), oczywiście uprzednio ugotowanym na twardo. Jeśli dostał taka kanapkę to potem nie dawałam mu żółtka do zupki.

Dżem swojej roboty (babci produkcja), myślę, że podanie dziecku kanapki cieniutko posmarowanej dżemem raz w tygodniu nie zaszkodzi, a miód to samo zdrowie :tak:.

Co do parówek cielęcych ja kupuje mu je od czasu do czasu, są to takie specjalne malutkie parówki cielęce robione specjalnie dla dzieci. Ugniatałam mu widelcem część tej parówki potem układałam cinka warstwę na kanapce i taką kanapkę zjadał.

Chleb kupuję zwykły żytni-biały, a masło osełkowe prawdziwe.
 
pondto co wymieniono, mój synek uwielbia pomidorka (oczywiście bez skóry i pestek), daję mu albo kanapeczki z szyneczką, pasztecikiem (mam sprawdzony sklepik z prywatnej ubojni),paróweczka lub cielęca kiełbaska, biały serek z pomidorkiem i szyneczką (pycha - uwielbia), żółtko z masełkiem i chlebkiem, czasem kanapeczka z miodzikiem (bez skutków ubocznych, ale z miodem ostrożnie, bo może uczulać.
Mozna tez zrobić dzieciom jajecznicę - jajko (lub samo żółtko, zależy od wieku dziecka, czy gustu mamy), kilka łyżeczek wody, łyżeczka masełka - zrobiłam to dopiero pierwszy raz - było pycha, a przepis sprzedała mi inna mamusia ;-)

Czasem oczywiście też podaję kaszki, albo misiowe ogródki, ale z "wkładką" typu : szyneczka, biały serek, pomidorek, albo na słodko np z wgniecionym biszkoptem i odrobiną miodu, albo z owocem.

Wbrew pozorom mozliwości jest wiele :-p

raz nawet zjadł z serkiem topionym, ale nie wiem czy to takie dobre, bo to sam tłuszcz .... ale jak raz za ruski rok dostanie to przecież nie zaszkodzi

aha a co do pieczywa, to mój zajada głównie białe (bo my takie jemy), ale czasem też kupuję np. bułeczki mleczne, rogaliki i ciemne pieczywo. A masełko prawdziwe Extra 82% tłuszczu (nie żaden mix olejowy :/)
 
Mozna tez zrobić dzieciom jajecznicę - jajko (lub samo żółtko, zależy od wieku dziecka, czy gustu mamy), kilka łyżeczek wody, łyżeczka masełka - zrobiłam to dopiero pierwszy raz - było pycha, a przepis sprzedała mi inna mamusia ;-)

MariaOla...a po co ta woda do jajecznicy?? Pytam bo czasami robię Amelce jajeczniczke na masełku :-)
 
Ja dziś zrobiłam kanapeczki z bułeczki i szyneczką gotowaną,ale ze zwykłym masłem,bo jeszcze nie kupiłam innego.Patrzyłam za Osełkowym,ale strrasznie drogie jest:no:.Jadł chętnie.Co do jajecznicy to trochę się boję,ale jutro spróbuje mu dać z białym serkiem i pomidorkiem.
A mam pytanie do Gosi_k23-skąd wiesz,że w Polsce jest zakaz uboju cielaków?U nas na każdym kroku można kupić coś z cielęciny,tak np.moja teściowa kupiła ostatnio dudki cielęce,w ogóle jest dużo takich przetworów...
 
reklama
Do góry