reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik pielęgnacji dziecka

Dziewczyny a ja mam pytanko zwiazane z karmieniem malego ,zamierzam karmic dosc długo bo ok 5-6m ,jak wyglada sytuacja jak np wyjadzamy gdzies w odwiedziny do rodzinki i jednak jest sytuacja taka a nie inna ,i nie wypada wyciagac cyca:zawstydzona/y::-)jak odciagne pokarm do buteleczki i zaczne go z niej karmic to pozniej juz moze nie chciec piersi?bedzie chcial tylko butelke? czy moze malenstwo tak po tak krótkiej chwili przyzwyczaic sie do butelki?
A drugie pytanie...
Jak malutki bedzie mial problem z kolka czy mozna mu podawac od poczatku herbatki na bazie koperku?czy jak dopiero podrosnie?
 
reklama
Phelania z karmieniem piersia to od ciebie zalezy, ja generalnie uwazam że spokojnie mozna karmic będąc u kogoś, przeciez nie musisz przy wszystkich tego robić, mozna poprosić o udostępnienie innego pokoju itp itd, chyab ze takiego miejsca nie ma lub jest to publiczne, a dla ciebie to jest problem, to wowczas jak wiesz wczesniej o takim zdarzeniu mozesz odciągnąć pokarm do buteleczki a u kogos tylko podgrzać, jeżeli będą to sporadyczne przypadki z pewnoscia maluszek nie odmowi cycka, tymbardziej jesli w butelce nei bedzie mleka z puszki tylko to ktore normalnie pałaszuje z piersi. Możesz byc spokojna

a co do kolek, są rozne szkoły.. moj Kamil mial 1 mies. jak dostal kolek, kupiłam herbatkę z Hippa jest taka od 1 tyg. życia ale ale, ja nie wiedziałam i dawalam mu codziennie, a od lekarki po pewnym czasie dowiedziałam się ze taki maluszek moze max 2 razy w tyg. pic tą herbatkę, na opakowaniu nic nie pisze, tylko proporcje oraz ze zalecana ilosc to 1 herbatka, ale tego ile razy w tyg. juz nie. Druga z Hippa tez koperkowa jest od 1 mies. zycia ale podaje sie tak samo, dopiero jak dzidzia ma ok. 3 mies. lub wiecej mozna czesciej w razzie potrzeby. Natomiast jesli stosujesz jakies srodki typu Debridat zaj.efajny na kolki, bobotic czy inne przeciw kolkowe to stosowanie herbatki juz nie jest wskazane. Moja lekarka mi to wytlumaczyla tak, ze organizm jest malutki, jelitka itp itd też, a dzidzia pijac herbatke i dostajac srodek antykolkowy dostaje za dużą dawkę na swoj organizm i wtedy tymbardziej moze boles ją brzuszek.
Mam nadzieję że mniej więcej dobrze ci to wytlumaczylam, zawsze mozesz zapytac lekarza lub w razie potrzeby nas tutaj:) aaaa swoja droga ktoras z dziewczyn wklejała link z allegro z takimi rureczkami na kolki u maluszka, czytalam o nich i wydaja sie byc super, a do tego nie ingerują w przewod pokarmowy dzidzi.
 
Phelania ja się zgadzam z Asko..karmienie to indywidualna sprawa...ja nie jestem osoba, którą razi to w miejscu publicznym, ale sama wolę wybierać troche bardziej ustronne miejsca ( jakaś mniej uczęszczana ławeczka w parku, oddzielny pokój u kogoś w domu itp.) z resztą zawsze zakrywałam dziecko i pierś pieluszką lub kocykiem, kiedy była opcja, że ktos nas może zobaczyć, obserwować.
Odciągać też można, ale chyba w jakis wyjątkowych okolicznościach, dla mnie to podwójna robota, bo najpierw musisz sie naściągac tego mleka, a później jeszcze karmić nim dziecko z butelki. Także ja preferuje cyca, ale odpowiednio zakrytego;-)

A w temacie kolek i herbatek Asko wg mnie wyczerpała temat, ja nic więcej nie dodam ;D...ewentualnie, że polecam na kolki Esspunisan dla niemowląt.
 
Ostatnia edycja:
Phelania jeśli chodzi o karmienie, to dziewczyny właściwie napisały wszystko. Temat kolek zapewne wróci do tego wątku jeszcze nie raz, gdy grudniowych dziciaczków przybędzie. Mnie pediatra radziła nie podawać herbatek bezpośrednio dziecku, ale samej je wypijać. Osobiście jestem również zwolenniczką herbatek bez cukru, a niestety większość gotowych granulatów jest mocno dosładzana.

Poza tym kolka to temat rzeka - przyczyn i metod zaradzenia jest właściwie tyle ile dzieci. Ja z grubsza dzielę je na trzy grupy: gazy, nietolerancje (laktozy, mleka krowiego) i niedojrzałość układu nerwowego. Mogłabym o tym pisać i pisać, bo po trzech miesiącach wyjętych z życia przy pierwszym dziecku zajęłam się tematem zawodowo, ale lepiej "nie wywoływać wilka z lasu" zbyt wcześnie - może nas to ominie :-)
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie odnośnie smarowania pupy kremem przeciw odparzeniom. Czy smarujecie pupę przy każdej zmianie pieluszki? Używam pampersy białe Premium Care i gdzieś słyszałam żeby nie smarować pupy maściami za każdym razem bo sama pielucha ma balsamy. Jak wy robicie i czym smarujecie?
 
mamcia ja do roczku smarowałam za kadym razem Alantanem, bardzo cieniutka warstwę, ewentualnie jak sie pojawiły krostki, odparzenie smarowałam typowym kremem na odparzenia czyli sudokremem... od pól roku smaruje tylko na noc, albo jak sie cos odparzy...
 
Właśnie mam problem bo prawdopodobnie mała jest uczulona na lanoline bądz Bepanhten, bo mnie jedno albo drugie uczuliło na brodawkach przez co przestałam karmić, a w każdym kremie do pupy jest lanolina i zostaje mi smarowanie tylko wazeliną. Małej na pupie pojawiły się krostki i teraz nie wiem czy od tych pampersów premium care czy może od maści pośladkowej, którą mam jeszcze ze szpitala.
 
reklama
Dziewczyny a ja mam pytanko zwiazane z karmieniem malego ,zamierzam karmic dosc długo bo ok 5-6m ,jak wyglada sytuacja jak np wyjadzamy gdzies w odwiedziny do rodzinki i jednak jest sytuacja taka a nie inna ,i nie wypada wyciagac cyca:zawstydzona/y::-)jak odciagne pokarm do buteleczki i zaczne go z niej karmic to pozniej juz moze nie chciec piersi?bedzie chcial tylko butelke? czy moze malenstwo tak po tak krótkiej chwili przyzwyczaic sie do butelki?
A drugie pytanie...
Jak malutki bedzie mial problem z kolka czy mozna mu podawac od poczatku herbatki na bazie koperku?czy jak dopiero podrosnie?
Ja karmię piersią przez 6 m-cy (na samej piersi) a potem to dotąd dokąd dziecko chce, ale nie pozwalam na to żeby była sama pierś bo ona potem nie wystarczy dziecku. Ja nie patrzę na to że komuś się nie podoba to że karmię dzieco piersią. Jeśli jestem gdzieś i jest taka możliwość to idę do drugiego pomieszczenia nakarmić, ale jeśli takiej możliwości nie ma to daję cyca tu gdzie jestem, nawet w kościele karmiłam:-) Dla mnie najważniejsze jest dziecko. Jak się komuś to nie podoba niech się nie gapi
 
Do góry