reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik pielęgnacji dziecka

Dziewczyny ja też jestem zdania, że jeśli dziecko jest głodne to nie patrzę na innych, że im to nie odpowiada tylko wyjmuję się pierś dyskretnie i daję dziecku. Tak robiłam z pierwszym dzieckiem a dużo jeździłam z nią wszędzie i taki mam zamiar robić też teraz. Dziecko jest dla mnie ważniejsze niż zdanie i zdziwienie innych.
A co do pielęgnacji jestem zielona, dobrze że po weekendzie ma nas odwiedzić położna.
 
reklama
Phelania moim zdaniem robisz bardzo dobrze , ja tak kąpałam Kamila i teraz też tak będe robiła, oczywiście w okresie letnim, kiedy nasz bobasy już będą mega ruchliwe to zależy od pogody, wiadomo cieplutko to trzeba częściej kąpać. Oczywiście jeśli ktoś lubi prosze bardzo, ale ja uważam że wystarczy co 2 dni a tak są przecież też mokre chusteczki którymi można odświeżyć dzidzię:)
 
ja też teraz kąpie Kacperka co dwa dni, tym bardziej, ze jest bardzo wrażliwy i płacze jak sie go kąpie..nie to co Błażej ten to jest pływak, uwielbia od urodzenia pluskanie i nigdy przy tej okazji nie płakał ;)

Błażeja kąpałam codziennie, ale to dlatego, ze urodził sie latem...więc skoro taki rytuał codziennej kąpieli mu wypracowałam, to sie tego trzymam, a Kacperka bede narazie przyzwyczajała do kąpieli co drugi dzień.
 
ja też kąpię co 2 dni jak moją Zu jak nie kąpie to robie toaletę wycieram smaruje aby mały się przyzwyczaił do rytuału codziennej toalety
 
Phelania ja tez kąpie malego co 2 dni, jadnak pupke myjemy rano i wieczorem-codziennie. A pazurkow nie obcinalismy jeszcze, niedrapek maly nie nosi i pazurki same jakos sie wykruszyly:)
 
ja z paznokciami próbowałam troszkę ale nie wszystkie udało mi sie obciąć niektóre zawinięt więc czekam spokojnie aż się poodklejają troszkę drapki też dziś zdjełam i jest ok
 
A jakie Wasze maluszki mają paznokcie u stópek? Bo moja mała ma taie malusie trójkąciki w tych największych palcach i tak jakby w takim zaglebieniu się całe znajdują i się boję, że będą wrastać. Nie miała któraś podobnie?
 
reklama
Do góry