reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik pielęgnacji dziecka

ja tez kłade na boczku, na zmianę raz na lewym, a raz na prawym

Jesli chodzi o spacery, to ostatnie dni byly jak na grudzien calkiem ciepłe, więc ja przez 4 ostatnie dni wystawialam Małego w gondolce przy otwartym oknie na 15 minut, a dzis na pierwsza wizyte u pediatry pojechalismy wózkiem...10 minut w jedna stronę mamy, wiec sie skusilam na taki spacerek :)

Na wizycie dostaliśmy skierowanie do poradni laryngologicznej ( ze wzgledu na uszko Malego) mam nadzieje, ze jak najszybciej uda nam się dostac do laryngologa i bedziemy mogli jak najszybciej podjąć działania w kierunku leczenia :)

Dodatkowo przy ważeniu okazalo sie , że moje dziecko w ciagu 9 dni (ostatni raz było ważone w dzien wypisu w szpitalu - 4015g) przybrało 630 g, wiec elegancko rosnie chlopak :) Teraz waży 4645g w 12 dniu zycia:szok::-)
 
reklama
klaris to super rośnie mój przy wypisie 3700 a też duży chłop się urodził 4110 ale mam wrażenie że mało przybywa a na ważenie dopiero po świętach się wybieram:baffled:
a z uszkiem też mam powtórne badanie przesiewowe bo w szpitalu nie wyszło na jedno uszko i też mam wizyę ale do audiologa na 16 w centrunm zdrawia dziecka ale mam nadzieje że wyjdzie ok, co do Kacperka to napewno wszystko sprawnie pójdzie bo on jest malutki a to podobno im wcześniej tym lepiej trzymam kciuki a mały super jest:tak::tak::tak:
 
Dzis byłam u internisty ,mlay w ciagu tygodnia przytyl 500g:tak:
Rozmawialam z pediatra o szczepionkach napewno wybieram pakiet 5w1 natomiast zastanawiam sie nad pneumokokami i rotawirusami szczepionki sa cholernie drogie:szok:ale dziewczyny powiedzcie mi czy warto szczpeic malenstwo na te choróbska,mam metlik w głowie...jak mi internistka mowila o konsekwencjach tych chorób to az mnie zatkało:szok:
 
dziewczyny, kiedy maluchy powinny zacząć same dźwiać główkę podczas leżenia na brzuszku?
nie wiem, czy to nie za szybko, ale dziś Kuba podniósł główkę i nawet chwiejnie udało mu się ją przez chwilę utrzymać w górze.
 
kota to tylko świadczy o tym że masz silnego synusia, moja polozna mowila ze jesli dziecko robi to samo, to nie przeszkadzac, widocznie czuje sie na silach, natomaist absolutnie mu w tym nei pomagac na siłę, na wszystko przyjdzie czas:)
Phelania, to normalne ze lekarze beda ci mowic o konsekwencjach takich chorob, i wiekszosc powie ci ze warto szczepic... bo lepiej więcej niż mniej, ale wez pod uwage ze kiedys nie bylo tych szczepionek a choroby tak...i jakos ludzie zyli, ja podeszlam do tego troche tak neutralnie. Szczepienia obowiazkowe są, a reszta.. no przemysl farmaceutyczny tez musi zarabiac na wynalazkach, a ze rodzicow to przeraza.. to szczepią. Ale to jest moje zdanie, ja Kamila nie szczepiłam dodatkowo i teraz tez nie bede. Co wiecej my chodzilismy na normalne szczepionki, i teraz tez nie chce tych skojarzonych, i to nei ze wzgledu na kase. Poprostu uwazam ze tym nic nie brakuje, a dziecko na prawde nei pamieta tych kilku igieł, fakt chwila płaczu ale to jest naprawdę moment.
 
Phalania Ja tez sie zastanawialam nad dodatkowymi szczepieniami dla Alanka i stwierdzilismy z mężem ze zaszczepimy. Mozna liczyc na to ze dziecko nie zachoruje- jednak gdyby zachorowal to wyrzucalabym sobie ze nie zrobilam wszystkiego aby zapobiec chorobie najwazniejszej osoby w moim życiu. Fakt ze kiedys takich szczepien nie bylo, ludzie zyli-jedni chorowali drudzy nie, czasy sie troche zmienily, choroby przechodzą rozne mutacje...

Znalazlam fajną strone o szczepieniach :

Szczepionki pożyteczne dla dziecka - Noworodek - Niemowlę - BabyOnline.pl
 
Temat szczepień działa w większości miejsc jak płachta na byka. Ja jednak zbyt dużo się napatrzyłam i nasłuchałam w pracy (przychodnia pediatryczna) na temat skutków ubocznych i efektów nieporządanych dodatkowych szczepionek (nie raz o wiele gorszych niż sama choroba przed którą "chronią" - w cudzysłowie bo wiele z nich nie chroni tylko "zmniejsza ryzyko") i szczepić dziecko będę tylko tym co jest obowiązkowe.
 
Milva maluchy zazwyczaj płaczą w kąpieli ale wkońcu się przekonują moja Zu płakała przez miesiąc a później bardzo to polubiła ja kąpię co dwa dni tak przy córci było więc i synuś tym samym zwyczajem:tak:
 
reklama
My kąpiemy Alanka codziennie, bo maly bardzo lubi:) Za pierwszym razem tylko plakal, a kapiemy codziennie bo po myciu maly ma piekne spanie wiec i my mozemy sie chwile dluzej przespac:-)
 
Do góry