reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady techniczne - cytowanie, wstawianie zdjęć itp...

kangurka

macierzyństwo to cud!
Dołączył(a)
16 Styczeń 2008
Postów
897
Miasto
Kraków
Pojawia sie pytanie o to jak zacytować posty innych, więc postaram się to wyjaśnić w miarę jasno.

Pod postem który chcesz zacytować masz kilka ikonek (butonów):
CYTUJ
+
ODP

1. Gdy chcesz zacytować jeden post - klikasz w CYTUJ i otwiera Ci sie okienko z wlepionym cytatem pomiedzy ramkami [QUOT E] [/QUOT E]
Pod tym napisz co chcesz i wyslij - u góry znajdzie się cytat od "kogo" i pod spodem Twoja odpowiedz.


2. Jeżeli chcesz zacytować kilka postów:
Kliknij "+" przy kazdym poscie który chcesz cytowac.
Zobaczysz że plusiki będą się podswietlac w tych postach. Gdy juz zaznaczysz w ten sposób wszystkie na które chcesz odpowiedzieć - kliknij przy któryms z nich w CYTUJ.
Program zbierze wszystkie cytaty i pomiedzy nimi mozesz powpisywac swoje do nich komentarze.


3. Jeżeli chcesz zacytowac np tylko czesc czyjegos posta - robisz to co w pkt 1.
I zwyczajnie zaznaczasz te czesc cytowanego posta którą chcesz usunąc i kasujesz ją (normalnie tak jak każdy tekst). Reszte zostawiasz i wpisujesz pod spodem swój komentarz.

UWAGA: nie usuwaj znaczników [QUOT E] [/QUOT E] bo wyjdzie Ci normalny tekst jakby przez Ciebie pisany, a to ma byc cytat.

powodzenia
 
reklama
a ja chciałam zapytac gdzie się to zmienia że jak wklejam linka to żeby nie był napis taki jak link tylko np wklejam linka domu i zeby było napisane dom i se w to klikam... ale namotałam mam nadzieję, ze ktoś mnie zrozumie :zawstydzona/y:
 
a ja chciałam zapytac gdzie się to zmienia że jak wklejam linka to żeby nie był napis taki jak link tylko np wklejam linka domu i zeby było napisane dom i se w to klikam... ale namotałam mam nadzieję, ze ktoś mnie zrozumie :zawstydzona/y:

To bardzo proste, o ile zrozumiałam o co Ci chodzi :-D

W oknie, w którym wpisujesz swoją odpowiedz masz sporo butonów - między innymi do zmiany rozmiaru i koloru czcionki itp...
Jednym z nich jest butonik, którego w tym wypadku należy użyc - wygląda jak globus ze spinaczem/łańcuchem.

No więc piszesz tekst. W tekscie zaznaczasz dany wyraz/frazę/zdanie - to w które potem mamy klikac np DOM...

No wiec zaznaczasz DOM i klikasz w butonik z globusem. Wtedy wyświetla Ci sie okienko gdzie wpisujesz adres stronki, do której ma przenosić kliknięcie w DOM.
 
Kangurka jesli chodzi o mnie to nie mam pojecia o co chodzi:-D:-D:-D Ale doputy mi nie bedzie potrzebne....to pewnie nie bede wiedziala:-)ale jestem zacofana:sorry::sorry:

Kwiateczek, Cosmolady biega po prostu o to (tak mi się przynajmniej wydaje..) że zamiast pisać np:

Kupiłam taką tuniczkę dzidzi:
http://allegro.pl/item480630203_e_d_bluzka_tunika_early_days_na_12_18_m_primark.html

mozna napisać:

Kupiłam taką tuniczkę dzidzi.

W obydwu jest link który przenosi do stronki, tylko jeden jest ukryty pod wyrazem "tunika"
A jak to zrobić - wyjaśniam wyżej właśnie. Może jeszcze komuś się to przyda.
 
Dziewczyny, wiem, że gdzieś pisałyście jak wklejać suwaczki, ale same rozumiecie, że przeszukanie forum pod tym kątem jest nieco trudne... Dlatego gdyby któraś w wolnej chwili jak krowie na miedzy to jeszcze raz wytłumaczyła, byłabym wdzięczna.
 
Szukamy sobie suwczka który nas interesuje czyli wpisujemy w googla suwaczek lub tickers na stronie wybieramy jakaś kategorię : wiek dziecka ( baby age)
Weszłam na tickerfactory
1. wybieram kategorię: baby and Child Age i zaznaczam suwaczek który mnie interesuje
klikam next, wybieram kursor suwaczka next, wpisujesz imię dziecka, date narodzin czasami można wkleić też zdjęcie dziecka next, suwaczek gotowy , kopiujemy link bb code


2. na stronie forum wchodzimy w ustawienia - z boku strony jest Panel Kontrolny , wybieramy Edytuj sygnaturę, wklejamy w okienko bb code ( choćby wciskając jednocześnie klawisze CTR v) i gotowe

W ten sam sposób wklejamy zdjęcie lub imię dziecka, św. Mikołaja czy też delfinka czyli
wklejamy link przy którym pisze bb code lub forum

 
Dzięki dziewczyny!
Szopek, faktycznie wytłumaczyłaś jasno i zrozumiale, ale i tak mam problem, bo sygnatura jest, owszem, ale w moim profilu. Nie ma jej pod postem, jak u was.
 
reklama
A, sorry... Jest. :zawstydzona/y:

Edit: suwaczek jest ale nie mogę dwóch wstawić. Pojawia się info, że są za duże
 
Ostatnia edycja:
Do góry