reklama

Poród Na Wesoło

Dżasta1111

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Polecam Ci książkę rodzic można łatwiej. Izabeli dębinskiej. Byłam u niej na szkole rodzenia i bardzo mi jej wskazówki pomogly, a teraz napisała książkę aby inne kobiety mogły czuć się w czasie porodu dobrze. Jest dostępna w empik u
Super, dzięki! A może znacie jeszcze jakieś godne polecenia pozycje dotyczące przygotowania się na przyjście maluszka?

reklama

Aguu

Rozwiązania
5
Jeśli pytasz o poród to:
Urodzić razem i naturalnie - Ireny Chołuj
Poród naturalny - Katarzyny Oleś

Dwie świetne położne, bardzo warto.

Anusiak1990

Rozwiązania
0
Moj pierwszy porod byl przed czasem no i w sumie nie bylam na to przygotowana. Przy bolach partych lekarka na mnoe krzyczy przyj co Ty urodzic nie umiesz a ja do niej z tekstem ze ogolnie to rodze co tydzień ale dzisiaj mi sie nie chce.. Jej mina bezcenna. Okazalo się ze musze byc nacieta no i poszyta po urodzeniu coreczki i lozyska lekarka mowi ze musi mnoe poszyc na co ja spanikowana ze jak to tak bez znieczulenia?? To wszyscy mieli ubaw po pachy ze dopiero co urodzilam bez żadnych znieczulen a zadam do szycia czegos:) mialam 21 lat:)

SleepingBeauty

Rozwiązania
3
Hm, no to ja również opowiem o swoim porodzie :)
Gdy rano leżałam w łóżku, poczułam pyknięcie w brzuchu. Wstałam i odeszły mi wody. No więc ruszyliśmy do szpitala. Rozwarcie na opuszek, skurcze tylko lekko jak na okres. Leżałam tak na porodówce czekając na rozwój akcji. Po chyba 6 godzinach podłączyli mi kroplówkę z oksytocyną na wywołanie skurczy. Tylko trochę coś dała, odczuwałam skurcze bolesne gdy były na poziomie 100, ale do zniesienia, też jak na okres, ponieważ z reguły miesiączki miałam bolesne dosyć ;) No i z powodu braku postępu porodu zadecydowano o cesarce. Dostałam znieczulenie w kręgosłup, które u mnie nie zadziałało, więc byłam pod pełną narkozą. Obudziłam się i już miałam przy sobie mój skarb :) szybko do siebie doszłam, rana na początku bolała, chodzenie i wstawanie. Dzisiaj już jestem prawie 4 tygodnie po porodzie, jest super, nic nie boli :) też bardzo bałam się porodu i skutków jego, ale cieszę się, że skończyło się na cesarce. Nie ma czego się bać dziewczyny, powiedzenia :)

SleepingBeauty

Rozwiązania
3
A ze śmiesznych rzeczy, to z tego całego stresu nie umiałam założyć koszuli szpitalnej do porodu :D była taka wiązana, a ja tył na przód zakładałam. Z przodu jak się miało ją na sobie, to było co nieco widać, piersi i brzucha. I tak chodziłam po oddziale czekając na rozwój akcji, a każdy mógł mnie zobaczyć taką rozgogoloną, bo szlafroka nie posiadałam :p

reklama

Lusi29

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Alez się uśmiała :-D :-D :-D od razu humorek lepszy

Ja miałam cesarkę i ogólnie nie było miło.. ale był bardzo fajny anestezjolog..robił mi znieczulenie ZZO i pyta "czy przeszedł prądzik?" a ja zrozumiałam "czy miałam trądzik?" i zaczełam mu opowiadać, że TAk i długo z nim walczyłam :-) ,
póżniej sparwdzał czy znieczulenie działa i coś tam majstrował przy mich nogach i się pyta:"Czuje coś Pani?".. ja że nie...ten na to podnosi moją nogę ( która jakby obca -totalnie jej nie czułami zaczyna nią wymachiwać i gadać wierszyk "idzie Grześ przez wieś"
Najlepsza historia aż popłakałam się ze śmiechu