reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w MSWiA na Galla

Ja rodziłam pod koniec kwietnia. Położne i pielęgniarki bardzo miłe mimo że nie opłacone. Ja trafiłam tylko na nieprzyjemnego lekarza i tylko to nie miło wspominam. Akurat jak rodziłam to było bardzo dużo porodów, a zazwyczaj tak nie jest więc byłyśmy w 3 osoby na sali. Tak jak zoyaa pisała, łazienki nowe na 2 sale, trochę zimna woda leci jak dla mnie ;p Jedzenie w miare.

Ja rodziłam z mężem ale nie na sali porodów rodzinnych. Ania napewno nie bierz szlafroka :p nie będzie Ci potrzebny bo na salach jest bardzo ciepło. Dla dziecka nie trzeba ubranek, tylko na wypis, z kosmetyków to oliwka, pieluchy i chusteczki nawilżane. Nie korzystałam z laktatora, ale znajoma mówiła że korzystała i że jest wypasiony tylko mleko idzie do kosza. Odwiedziny: niby są godziny odwiedzin ale i tak ludzie przychodzą kiedy chcą, a mój M był ze mną prawie cały dzień.
Zaraz po porodzie mały był u mnie na brzuszku chwile potem go wzieli na mierzenie a ja rodziłam łożysko a potem mnie szyli. Potem przystawiają do piersi, tak leżałam może pół godziny potem na sale, dziecko na pierwszą noc zabierają.

nissanka nic takiego nie dostałam i nie pamiętam czy to wypełniałam...tyle tego było.
 
reklama
Aniu - dla dziecka nie bierz ubranek - mają szpitalne i łatwiej im dzieci po kąpieli ubierać ;) weź koniecznie pampersy :) chusteczki nawilżane , maść na odparzenia dostaniesz, kocyk też ( zmieniają często).Co do karmienia ja z laktatora nie korzystałam w szpitalu i prawde mówiąc nie wie czy jest;) na sali byłyśmy we dwie ;) sale są 3 i 4 osobowe. Z odwiedzinami nie ma problemu, ale to juz zależy od pozostałych współ leżących - niektóre sobie dużej i ciągłej obecności obcych ( oprócz męża) nie życzą. Od 12-13 to tak na spokojnie, wcześniej są obchody itp więc lepiej wtedy gości nie przyjmować ;) Poród miał być rodzinny i cały czas byliśmy razem, ale u mnie skończyło się cesarką, więc niestety na cięcie pojechałam już sama :( Mój Dawid od razu pojechał na mierzenie i ważenie - z przyczyn okołoporodpwych dostałam go niestety dopiero rano ... Niestety nie odpowiem Ci jak to wygląda przy porodzie bezproblemowym ;)

Z takich rzeczy użytkowych weź sobie sztućce i kubeczek :) szlafrok :) jeśli chodzi jeszcze o dziecięce ubranka to na wszelki wypadek w domku przygotuj sobie większe rozmiary - bo Dawid się urodził 62 cm i ciężko było z ubrankami ;) mają raczej malutkie rozmiary. Jak coś to pisz! Nie ma problemu :)

Nissanka - niczego takiego nie dostałam.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny - dziękuję za wszystkie podpowiedzi i porady :) Myślę, że już niedługo będę kolejną rodzącą w MSWIA. Termin mam na 27 czerwca. Postaram się jak najszybciej podzielić moimi wrażeniami z porodu - oczywiście jak trochę ochłonę po porodzie. Moc pozdrowień dla wszystkich mam - również tych dopiero planujących poród na Galla. Trzymajcie się ciepło i powodzenia !:happy2:
 
Cześć dziewczyny,

jestem na początku ciąży (13 tydzień) ale już zastanawiam sie nad wyborem szpitala, dziękuję za zamieszczone opinie i gratuluje wam Maleństw, może jest ktoś na forum kto ma termin na przyszły rok? ja mam na początek maja :)
 
Ja jestem w 14tg. Prowadzi mnie dr. Świstak - na razie chodzę do niego do Lux Medu (mam tam pakiet) ale rodzić będę też na Galla (tam ma dyżur). Termin mam na ok 20 czerwca :)
 
Dziewczyny, które nastawiają się na poród na Galla - ważna informacja dla Was! Ogromna szkoda, że likwidowany jest tak świetny oddział (sama się tam urodziłam, jak większość mojej rodziny ;-)).
http://www.gazetakrakowska.pl/artyk...w-zegna-sie-z-porodowka-i-pediatria,id,t.html

Dowiedziałam się, że już w czerwcu porodów tam nie będzie. Chyba dobrze abyście rozejrzały się za innym szpitalem. Btw: odradzam Kombinat Ujastek :no: Chyba najbardziej do atmosfery Galla zbliżony jest Żeromski.
 
Dziewczyny, które nastawiają się na poród na Galla - ważna informacja dla Was! Ogromna szkoda, że likwidowany jest tak świetny oddział (sama się tam urodziłam, jak większość mojej rodziny ;-)).
http://www.gazetakrakowska.pl/artyk...w-zegna-sie-z-porodowka-i-pediatria,id,t.html

Dowiedziałam się, że już w czerwcu porodów tam nie będzie. Chyba dobrze abyście rozejrzały się za innym szpitalem. Btw: odradzam Kombinat Ujastek :no: Chyba najbardziej do atmosfery Galla zbliżony jest Żeromski.


Ja jestem zrozpaczona bo mam termin na 15-20 czerwca. A niestety przyjmują pacjentki tylko do 15 czerwca więc wątpię, że zdążę :( Przygotowałam się że będę rodzić już tam, mam tam swojego lekarza, super położne a teraz dodatkowy stres bo muszę szukać czegoś innego :(
 
reklama
Chyba dobrze abyście rozejrzały się za innym szpitalem. .
No niestety to prawda. A myślałam że uda mi się tam urodzić drugiego maluszka :no:
Dla tych co jeszcze zdążą polecam szpital na Galla z całego serca. A dla tych co nie zdążą polecam pojeździć i poszukać ;-)
My na razie obstawiamy szpital Rydygiera ;-)
 
Do góry