reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Cześć dziewczyny, rodziłam w tym szpitalu w lipcu i bardzo odradzam. Oddział patologii przeniesiony był tedy na oddział chirurgii, warunki koszmarne. W szpitalu pracuje super położna Pani Halinka Wach, serdecznie polecam, jednak kiedy trafiłam na porodówkę trafiła mi się położna Pani Bogumiła, której niestety nie polecam. Niestety nie ma możliwości wykupienia sobie położnej. Pani Bogumiła nie wykazywała większego zainteresowania moim porodem i niesienia mi pomocy. Kiedy mąż prosił ją by przyszła do nas, przewravala oczami i wzdychała, ze musi znowu do nas przyjść. Jedynym plusem było to, że załatwiła mi zzo. Dopiero po zmianie położnych, o godzinie 7 trafiła się super Pani (nie pamiętam imienia, młodsza i ciemne włosy), z którą urodziłam w godzine, instruowała mnie i tłumaczyła co kiedy i jak robić. Pani anestezjolog, typowa ruda suka, przez którą zemdlałam i dziecko straciło tlen. Lekarka odbierająca poród również okropna, wyciskała na siłę, na żywca dziecko z brzucha, którego nie mogłam urodzić, że wzdlegu na wielkość (4200g) przez co córka miała złamany obojczyk. Przy wypisie lekarka, która wykonywała mi kontrolne badania, powiedziała że miałam wszystkie wskazania do CC, a przede wszystkim waga dziecka, która była zbyt duża na moje gabaryty.
Szpitala ogólnie nie polecam, zwłaszcza teraz kiedy odbywa się tam remont. Same położne i pielęgniarki mówiły, że szpital jest przepełniony. Nie mają miejsca, a i tak przyjmują kobiety rodzące. Przez to żadna pielęgniarka czy położna na oddziale porodowym nie ma czasu, nie przykłada dużej wagi do pomocy np przy przystawieniu maluszka do piersi świeżo upieczonej mamie. W sali przeznaczonej dla 2 osób, leżałysmy w 3, a nawet był pomysł żeby upchnać jeszcze czwartą Panią. A na porodówce zbyt mało położnych do ilości rodzących, dlatego dochodzi do takich sytuacji. Jeśli możecie, omijajcie ten szpital szerokim łukiem.
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Musze wybrać lekarza prowadzącego i dlatego prosze was o porade :)

Z polecenia wybrałabym dr. Sylwie Koryge- Wszolek , która jest teraz w Siemiradzkim i Żeromskim. Ja chciałbym rodzic w Ujastku. Pani Dr byla tam zastepca ordynatora jednak rozstała sie z tym szpitalem. I teraz nie wiem czy mam isc do niej czy szukac lekarza z Ujastku? moze ktoregos polecacie?

Pozdrawiam
Kaśka
 
Cześć dziewczyny, rodziłam w tym szpitalu w lipcu i bardzo odradzam. Oddział patologii przeniesiony był tedy na oddział chirurgii, warunki koszmarne. W szpitalu pracuje super położna Pani Halinka Wach, serdecznie polecam, jednak kiedy trafiłam na porodówkę trafiła mi się położna Pani Bogumiła, której niestety nie polecam. Niestety nie ma możliwości wykupienia sobie położnej. Pani Bogumiła nie wykazywała większego zainteresowania moim porodem i niesienia mi pomocy. Kiedy mąż prosił ją by przyszła do nas, przewravala oczami i wzdychała, ze musi znowu do nas przyjść. Jedynym plusem było to, że załatwiła mi zzo. Dopiero po zmianie położnych, o godzinie 7 trafiła się super Pani (nie pamiętam imienia, młodsza i ciemne włosy), z którą urodziłam w godzine, instruowała mnie i tłumaczyła co kiedy i jak robić. Pani anestezjolog, typowa ruda suka, przez którą zemdlałam i dziecko straciło tlen. Lekarka odbierająca poród również okropna, wyciskała na siłę, na żywca dziecko z brzucha, którego nie mogłam urodzić, że wzdlegu na wielkość (4200g) przez co córka miała złamany obojczyk. Przy wypisie lekarka, która wykonywała mi kontrolne badania, powiedziała że miałam wszystkie wskazania do CC, a przede wszystkim waga dziecka, która była zbyt duża na moje gabaryty.
Szpitala ogólnie nie polecam, zwłaszcza teraz kiedy odbywa się tam remont. Same położne i pielęgniarki mówiły, że szpital jest przepełniony. Nie mają miejsca, a i tak przyjmują kobiety rodzące. Przez to żadna pielęgniarka czy położna na oddziale porodowym nie ma czasu, nie przykłada dużej wagi do pomocy np przy przystawieniu maluszka do piersi świeżo upieczonej mamie. W sali przeznaczonej dla 2 osób, leżałysmy w 3, a nawet był pomysł żeby upchnać jeszcze czwartą Panią. A na porodówce zbyt mało położnych do ilości rodzących, dlatego dochodzi do takich sytuacji. Jeśli możecie, omijajcie ten szpital szerokim łukiem.
Rzeczywiście przykre to co piszesz :( ja mam umówioną cesarkę już za tydzień i mam nadzieję, że jednak będzie lepiej. Możesz podać nazwisko tej ginekolog?
 
Ja mimo wszystko polecam, że względu na karmienie piersią-swietni doradcy, świetna opiekę po porodzie i panie które pracują tam z powołania. rodziłam we wrześniu 2017. choć w trakcie mojego porodu dużo się działo i było kilka decyzji niezrozumiałych to jednak dobrze się skończyło.
Zacznę od początku. Mogę być chaotyczna wybaczcie ale jest ogrom info.
Przyjechałam w nocy po odejściu wód
Podczas przyjęcia wszystko ok miłe panie, wylezalam się trochę na patologii (stan kiepski jak na tamten czas) leżałam tam całą noc i kolejny dzień i trochę nastepnej nocy. Bez snu.
Chciałam to przyspieszyć ale odmawiali mi oksytocyny czy innych przyspieszaczy. Mimo że byłam po odejściu wód. Wszystko miało się odbywać naturalnie podawali mi jedynie antybiotyk. Kolejnej nocy na ktg zgłaszałam że dziecko cały czas się rusza jak nigdy wcześniej dosłownie non stop i myślałam że coś jest nie tak. Przyszła pani i zabrali mnie na badanie. Było 2cm rozwarcia. Pytałam się o żel który podają na Kopernika na przyspieszenie rozwarcia ale nie mają czegoś takiego, jedynie oksytocynę ale ja miałam czekać na nią do rana kolejnego dnia.
Zabrali mnie na porodówkę jak rozwarcie było 3cm
Przyszła miła pani położna chyba miała na imię Magda bardzo fajna, pytała się o plan porodu, wszystko co było w moim planie dla mnie najważniejsze czyli -znieczulenie, rodzenie w pozycji wertykalnej, nie dokarmianie dziecka i nie podawanie smoczka, brak zgody na zabieg credego wszystko to mówiła że jak najbardziej będzie spełnione. Bezproblemowo
Pobrali mi krew do znjeczulenia. Długo siedziałam pod prysznicem. Niestety położna odbierała jeszcze inny poród więc nie była ze mną cały czas to jest duży minus bo w między czasie przychodzili lekarze którzy mocno zwlekali z decyzją o oksytocynie. A ja już miałam skurcze co 2min które zbiły mnie z nóg. A rozwarcie nie postępowało. Nie bez znaczenia były 2 doby bez snu.
W końcu podali mi coś na szyjkę w kroplówce ale nie działało to dopiero o oksytocynie zadecydowali o godzinie ok 04.00 czyli byłam już 6h ze skurczami co 2min co 1min i błagałam żeby wzięli mnie na cesarke. Potem przyszedł lekarz podpieli mi oksytocynę (za późno bo byłam totalnie bez sił) oksytocyna sprawiła tylko że skurcze były nie do zniesienia podpieli mi kolejna butelkę i nie pamiętam co się działo chyba nie kontaktowałam. Przyszedł znowu lekarz i powiedział że może urodzę następnego dnia ok 15.00. słabo było z komunikacja między położna a lekarzami bo lekarza chyba tam nie ma tylko siedzą na patologii. Lekarz który był tak ciężki w decyzjach to Kasperski, choć mam koleżankę z forum która prowadziła u niego ciążę i nie narzekała na niego. U mnie jednak jego decyzje były zbyt opieszale przez co moja tortura trwała dluzej. I on o tej godzinie 07.00 też nie widział wskazań do cesarki. Jak ja nie kontaktowałam już wcale, czas leciał od przyjścia lekarza do przyjścia kolejnego a ich słowa pamiętam do tej pory. W końcu moja położna interweniowała i poprosiła lekarza jeszcze raz. I w końcu znalazło się kilka wskazań
Nagle tętno zaczęło spadać (na niby) może i spadało ale minimalnie jakoś kilka minut temu lekarz przecież nie zauważył ( lub był to bardzo niski spadek tętna) główny powód to brak postępu porodu. I z ogłoszeniem decyzji o cesarce zaczęła się moja bajka:) jak mnie wywozili to położna powiedziała że byłam mega dzielna i że ta decyzja dużo wcześniej powinna być podjęta, na sali operacyjnej mega świetna ekipa, bardzo mili ludzie świetny anestezjolog. Poszło szybko i sprawnie. Potem przewiezli mnie na oddział zaraz przywieźli dziecko do karmienia. Była miła pani, wytłumaczyła co i jak. Wstałam chyba po wyspaniu się czyli ok 6h wcale nie czeka się 8h. Ja się czułam świetnie i nie brałam nic na bol bo po skurczach jakie przeszłam to nie odważne się chyba już niczego nazwać bolem, a tak poważnie to ja po cesarce nie doświadczyłam bólu . Ogólnie to smigalam nadpodziw szybko.

Podsumowując
Opieka po porodzie mega ekstra
Podejście do karmienia świetne, zakaz smoczków, trudny dostęp do mleka modyfikowanego(tylko na polecenie lekarza) nie tak jak na ujastku gdzie pani jeździ z wozeczkiem z mlekiem i każdy sobie bierze...
Całkowicie inne podejście.

Jeśli chodzi o poród to ja miałam ciężki przypadek a ten szpital widać jest za niska ingerencja w porod. Są szpitale które bardziej farmakologicznie do tego podchodzą np Kopernika
Niestety nigdy nie wiecie jakim będziecie przypadkiem a takie mega naturalne podejście do porodu też ma swoje duże plusy.
 
reklama
Ostatnio to nie bo ponad 4lata temu. Ale w lipcu znów się tam wybieram.
początek lipca :)

Rozważam Żeromski vs Rydygiera w Krakowie właśnie.
O jaki lipcowy wysyp [emoji7][emoji7][emoji7]

Ja rodziłam dwa razy w Żeromskim i raz ronilam.
Mam nadzieje, ze tym razem też uda mi się tam szczęśliwie urodzić;)
Ale dopiero wrzesien/październik wiec czekam aż przetrzecie szlaki ;)
 
Do góry