reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród - wymiana doświadczeń :)

Olga kurde te pierwsze położne to normalnie ... nie powiem chyba głośno. Jak tak można. Ja miałam anioła, który mnie na krok nie odstępował. Oksytocyna przy 8 cm :szok: mieli Ci dać tak jak mi przy 3 to byś miała o 48h krótszy poród. No i dla mnie parcie to tez był pikuś a przy szyciu był M bo lekarz (jego kolega :szok: żartował czy coś poprawić - trochę to niesmaczne ale rozluźniające a o to chyba chodzi ten sam lekarz nakazał nam skoczyć na barabara do windy przy 2 cm:-D)
 
reklama
haha ja przy szyciu zażartowałam że mąż wspominał żeby było ciasno :p no i miałam potem... ZA ciasno :p

co do niemiłych położnych to chyba mąż się tym bardziej przejął bo mi było jakoś obojętne :p byłam za bardzo skupiona na sobie. A ta co mi jeszcze na oddziale ktg robiła i mówiła że później nie wytrzymam to się ze mną potem zaprzyjaźniła, zobaczyła jaka jestem dzielna... i jak mnie potem szwy swędziały to chodziłam do niej na "lewe" psikanie octeniseptem ;)
ale najfajniejsze babki to były salowe - strasznie fajne :) nawet jak mi mąż cały słój ugotowanej kaszki manny na podłodze w sali rozbił to się śmiały i same za niego wszystko wysprzątały :D
 
no wlasnie taki temat nasuwacie, moze troszke wstydliwe heh
jak myslicie(albo doswiadczenie moze macie) ile przed porodem mozna sie kochac?? pamietam ze czytalam ze sperma ma dzialanie przeciwbolowe czy jakies tam rozkurczowe, kurcze musze gdzies poszukac jak to bylo
 
Kruszki możesz się kochać do samego końca jak nie ma przecwiwskazań medycznych. Jak widzisz mi lekarz sex zalecił w czasie porodu bo to go przyspiesz po prostu.
 
u mnie też jak nadchodził termin porodu a nic nie wskazywało na to, żebym miała zacząć w najbliższym czasie rodzić, to lekarz wspominał, że tak możemy sobie troszkę przyspieszyć :-p ale i tak nic to nie dało :-)
 
To ja moze w skrócie napisze o moi porodzie w holandii:happy: wody mi odeszle o 3 rano we wtorek , 2 godz pozniej zadzwonilam do poloznej ,ktora sie za pol godz zjawila i oznajmila ze rozwarcia nie ma i ze przyjedzie kolo 14 spr co i jak:tak: O 11 ja juz dzwonilam do niej ,ze mam czeste skurcze :tak:O 13 juz bylam w szpitalu ,w malym pokoiku mi towarzyszyli maz ,siostra ,polozna i pielegniarka:tak: Jak sie zaczely bule parte maz z siostra wyszli (chyba w strachu:-D) i ja byla bardzo zadowolona bo mnie tylko denerwowali :-D:baffled: przed 15 przywitalam Michalka i zaraz reszta weszla do sali:tak: Gdy go polozyli na brzuchu bylam w niebie:tak::tak: i synek byl taki piekny:tak:

Pamietam tylko ze bylam strrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrasznie glodna i pierwsze co zapytalam to co maja do jedzenia:tak::-D:-D:tak:
 
Dzisiaj jakoś mnie naszły myśli na temat porodu i powiem wam szczerze, że jestem PRZERAŻONA! :no:
Naprawdę ogarnia mnie straszny lęk i sobie tego nie wyobrażam :no:
 
Bo tego nie da się sobie wyobrazić. Nie da się też tego opowiedzieć. Dziwiłam się przed porodem, że nikt nie potrafił mi wytłumaczyć, jak się rozpoznaje skurcze. Ale teraz ja też nie umiem tego wyjaśnić :)
Nie ma się co bać. Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. U mnie drugą połową sukcesu był Mąż - bez niego bym nie urodziła chyba ;)
No i pocieszające w czasie samego porodu jest to, że TO SIĘ MUSI KIEDYŚ SKOŃCZYĆ :)
 
reklama
Do góry