reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodowka na Markwarta i Szpital Wojskowy

reklama
właśnie się dowiedziałam, iż od tego poniedziałku oddział tak naprawdę będzie pracował pełną parą, z anestezjologiem i neonatologiem w komplecie. I ZZO będzie można otrzymać bez problemu, czyli chcą utrzymywać odpowiedni standard a nie tak jak w bizielu, gdzie to jest jakaś fanaberia, a w innych krajach jakos tak nie uważąją :szok:
ciężarówki chyba idzie ku lepszemu dla nas ! informacje mam od koleżanki, której lekarz tam pracuje i ją zachęcał do porodu, ale ona to jeszcze mam miesiąc kulania się, a ja mogę do poniedziałku nie dociągnąć :-D tylko sam Bóg to wie ;-)
 
Również z niecierpliwością czekam na wszelkie wieści o tej porodówce, choć do czerwca mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Ciesze się, że jest szansa na ZZO (oby ta informacja się sprawdziła w tzw. " praktyce" :tak:), bo chociaż nie jestem pewna czy bym chciała, zawsze lepiej wiedzieć, że jest taka możliwość :-).
 
Agnes- doczytalam, że urodziłaś! :-) Gratulacje!!!:-) Jeśli znajdziesz chwilę opisz nam tą porodówkę, jak personel i w ogóle.... Zdrówka dla Ciebie i Malutkiej!
 
heheh koleżanka mnie wyprzedzila:tak:. Wlasnie mialam napisac, że czekamy tu Agnes na Twoj opis dotyczacy warunków na nowej porodowce. jak znajdziesz chwile to napisz jak wrażenia, personel i wszystko.
 
moje wrażenia z pobytu na nowej porodówce są pozytywne :tak:
miły personel, wnętrza nowe, więc czyste i schludne, nie leżałam w tej sali do porodów rodzinnych więc na jej temat nie mogę się wypowiedzieć, rodziłam w takiej, że tak się wyrażę zwykłej sali porodowej. mogłam korzystać z takich piłeczek, do czego zachęcały panie położne. byłam razem z mężem, a panie położne regularnie monitorowały postępy porodu, lekarz też zaglądał. do czasu kiedy już wiadomo było, że zacznie się ostatnia faza byliśmy na sali przedporodowej. akurat było kilka rodzących, ale personel profesjonalnie ocenił czasy porodów, więc wiedzieli, która pierwsza urodzi :-D przyszedł czas i na mnie, porodówka w porządku, wygodne łóżko, które zamieniło się w fotel, asysta w komplecie, korzystałam akurat z zzo, ktore jest odpłatne (300 zł), a potem to już szybko poszło i tuliłam swoją kruszynkę. zabieg zszycia krocza, ktore nadpękło wykonywala położna, mam nadzieję, że to dobrze zrobiła :-D
jedzenie normalne, jak to w szpitalu, łazienka w pokoju, wiec bardzo wygodne, co do wystroju pokoi to są standardowo wyposażone, nowe łożka, pościel, stoliki , kącik z wanienką dla dziecka, przewijakiem. okreslają je jako komfortowe, ale to chyba przesada, po prostu jest tam ładnie i tyle, komfortowo to chyba gdyby było bardziej przytulnie, tak jak widzimy takie sale w amerykanskich filmach ;-)
tak jak piszą na stronie, dla dziecka to wystarczy tylko miec chusteczki nawilżające no i jakiś krem, bo pieluszki i ubranka są dostępne w szpitalu

nie wiem co jeszcze moge napisac, jeszcze nie doszlam do siebie, wiec moja wypowiedz moze byc niezgrabna, ale chciałam sie po prostu podzielic wrazeniami z przyszlymi rodzacymi

aa, do domy wyszlismy w poniedzialek po poludniu, czyli po 1,5 doby, bo nie bylo zastrzezen ku temu :tak:
 
Agnes...no to faktycznie nieźle:tak:, a co do zzo, nie robią problemów?, tzn anestezjollog jest dostępny cały czas? I jak z przyjęciem do Nich? Ja to się trochę boje,że poniwaz mają tylko 15 łóżek to mnie nie przyjmą jak przyjade bo będę np.16:szok:
 
reklama
aaa, no i jeszcze jedno, faktycznie widac, że oddział dopiero zaczyna, bo na poczatku nic sie nie dzialo, a jak kobietki zaczely rodzic to personel mial pelne rece roboty, gdzie jeszcze nowy system komputerowy trzeba opanowac w praktyce, nie wszystko jeszcze do konca zorganizowane z takich przyziemnych spraw typu ułożenie jakichs materiałow higienicznych itp to jednak nie sprawiło żadnych problemów przy odbieraniu porodów ;-)
 
Do góry