reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Jeśli to 1:1000 to jest stary wynik, to warto powtórzyć też miano. Różne laboratoria róznie to nazywają, w Diagnostyce można zrobić osobno ANA2 (miano i typ świecenia) oraz ANA3 (rodzaj przeciwciał bez miana) albo ANA4 (miano+świecenie+rodzaj, wychodzi taniej).
 
Jeśli to 1:1000 to jest stary wynik, to warto powtórzyć też miano. Różne laboratoria róznie to nazywają, w Diagnostyce można zrobić osobno ANA2 (miano i typ świecenia) oraz ANA3 (rodzaj przeciwciał bez miana) albo ANA4 (miano+świecenie+rodzaj, wychodzi taniej).
1:1000 robione 1,5 miesiąca temu odrazu po poronieniu. Czyli sugerujesz że najlepiej gdy zrobię teraz ANA 4 ? (Myślałam że jest jeszcze tylko Ana 2 i Ana 3 )
 
1:1000 robione 1,5 miesiąca temu odrazu po poronieniu. Czyli sugerujesz że najlepiej gdy zrobię teraz ANA 4 ? (Myślałam że jest jeszcze tylko Ana 2 i Ana 3 )
Myślałam, że może przed ciążą robiłaś i dlatego dostałaś steryd. 1,5 miesiąca to jeszcze nie tak odległe i moglabys zrobić samo ANA3. Ale ono w Diagnostyce jest za 130 a ANA4 za 146. Także ja (mądra dzięki forum, bo wcześniej kilka razy wybulilam na dwa osobne badania) bym już wolała od razu zrobić ANA4. Tych numerków ANA to jest jeszcze więcej w ofercie, ale na szczęście nie trzeba robić wszystkich po kolei ;)
 
Myślałam, że może przed ciążą robiłaś i dlatego dostałaś steryd. 1,5 miesiąca to jeszcze nie tak odległe i moglabys zrobić samo ANA3. Ale ono w Diagnostyce jest za 130 a ANA4 za 146. Także ja (mądra dzięki forum, bo wcześniej kilka razy wybulilam na dwa osobne badania) bym już wolała od razu zrobić ANA4. Tych numerków ANA to jest jeszcze więcej w ofercie, ale na szczęście nie trzeba robić wszystkich po kolei ;)
Właśnie patrzyłam i u mnie w diagnostyce ana3 160zl a Ana 4 156zl 🤭
Dziękuję Ci bardzo za i formacje.
Steryd encorton brałam podczas ciąży a ten steryd mocniejszy co mi przepisał to powiedział że mam go brać jak będę w ciąży
 
Hej dziewczyny. Mam za sobą 2 poronienia w granicach 8-10 tydzień plus jednej ciąży biochemicznej. Nie wiem u ilu lekarzy już byłam ale na pewno nie skończy się na palcach jednej ręki .
Wreszcie z polecenia trafiłam na doktora który na drugiej wizycie zlecił mi badania a na trzeciej wiadomo już co jest przyczyną poronień - przeciwciała przeciwjądrowe 1:1000 plus mutacja MTHFR c677t.
Przeszukałam cały internet na temat przeciwciał przeciwjądrowych, ale mam jeszcze do Was pytanie. Czy któraś z Was mierzy się z tym problemem i udało się szczęśliwie donosić ciążę ?

Robilam przeciwciala przeciw kardiolipinie , białko, białko s , komórki LE i wszystko ok. Ana 2 i Ana 3 lekarz nie zlecił. Podczas 1 ciąży nie brałam żadnych leków. Podczas 2 ciąży brałam heparynę w dawce 0,4 i encorton 5 + cały czas acard 150. Niestety nie pomogło.
Obecny lekarz proponuje nadal brać acard 150 zwiększyć dawkę heparyny i zwiększyć steryd - przepisał mi calcort 6mg (od pozytywnego testu)
Mam nadzieję że nic nie pokręciłam 😊
Aspekt juz Ci dużo napisała, mam nadzieję że poszłaś za jej rada i zrobiłaś ten profil ana ;)
Ja dodam od siebie że warto z tym wynikiem udać się do reumatologa, bo można oprócz sterydów wlaxzyc też inne leki ;) niektóre antygenny są groźniejsze dla dziecka, inne mniej, ale nawet te groźniejsze nie muszą zrobić krzywdy dziecku. U mnie wyszło niskie miano a i tak mialam encorton 5mg a wcześniej plaquenil od reumatolog
 
Tak zrobiłam ana4. Czekam na wynik bo podobno czas oczekiwania 16dni roboczych 🤭
Właśnie ja brałam encorton 5mg w drugiej ciąży i także poroniłam więc muszę chyba coś dodatkowo brać by zahamować wytwarzanie się tych przeciwciał.
Aha...i do reumatologa też się zapisałam. Mam nadzieję że mój ginekolog nie bedzie miał nic przeciwko...🤷‍♀️
 
Hej :) może na tej grupie ktoś pomoże w rozszyfrowaniu wyniku? Allo mlr?
 

Załączniki

  • B4DAE4CB-38C3-4FE2-B7E3-CB97F1424DB1.jpeg
    B4DAE4CB-38C3-4FE2-B7E3-CB97F1424DB1.jpeg
    31,6 KB · Wyświetleń: 64
reklama
Do góry