reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie - porada

Dołączył(a)
26 Listopad 2021
Postów
13
Cześć dziewczyny, jestem właśnie po poronieniu indukowanym i łyżeczkowaniu po ciąży z pustym jajem płodowym. Oczywiście jestem jeszcze przed kontrolą u gina i daleko przed myśleniem o kolejnej ciąży , ale może któraś ma doświadczenie w takiej przykrej sprawie i doradzi , jakie warto zrobić badania po pierwszym poronieniu , aby chociaż trochę zminimalizować ryzyko powtórki ?
 
reklama
Część,
Ja poroniłam 1 szą ciążę w wieku 24 lat,
W kolejną ciążę zaszłam za około 2 miesiące i było wszystko w porządku. Dla mnie szybkie zajście w ciążę było terapią na moje cierpienie po utracie pierwszego maleństwa,
Teraz jestem matką 2 dzieci i właśnie czekam na narodziny trzeciego syna 🙂
 
Część,
Ja poroniłam 1 szą ciążę w wieku 24 lat,
W kolejną ciążę zaszłam za około 2 miesiące i było wszystko w porządku. Dla mnie szybkie zajście w ciążę było terapią na moje cierpienie po utracie pierwszego maleństwa,
Teraz jestem matką 2 dzieci i właśnie czekam na narodziny trzeciego syna 🙂
To gratulacje 😊😊narazie nie umiem sobie tego wszystkiego wyobrazić … ale takie wiadomości są pokrzepiające 😀wszystkiego dobrego !
 
Poroniłam 3razy obecnie jestem mamą 3dziewczyn ,w tym ostatnia ma 3miesiace 😊 po ostatnim poronieniu minęło ok7miesiecy gdy zaszłam w ciążę, wcześniej dwa miesiące po poronieniu zaszłam w szczęśliwa ciążę.

Trzymam kciuki za Ciebie 🤗
 
Poroniłam 2 razy w przeciągu ostatniego roku obecnie jestem na etapie czekania na zarodek w jaju . Gdzieś oko 4 tyg . Nie robiłam po tamtych poronieniach specjalnych badan - podstawowe hormony jajniki progesteron estragon i tarczyce unormowalam bo była 4,8 Oraz mam jedno dziecko z 1 ciazy potem dwa niestety się nei udawało próbuje z 4 ciaza .
 
Wiesz to zależy jak bardzo jesteś zdesperowana ponieważ badań jest cała masa. Zazwyczaj jest tak że lekarze jedno.poronienie traktują jako norma i nie zlecają badań, i rzeczywiście w większości przypadków tak jest że potem udaje się zajść w zdrowa ciążę.
Ja poroniłam 4 razy pod rząd, badania zaczęłam robić po drugim ale lekarze i tak uważali że to przypadek.
Moze na początek zbadaj sobie tarczycę i cukry . To takie podstawy.
 
Wiesz to zależy jak bardzo jesteś zdesperowana ponieważ badań jest cała masa. Zazwyczaj jest tak że lekarze jedno.poronienie traktują jako norma i nie zlecają badań, i rzeczywiście w większości przypadków tak jest że potem udaje się zajść w zdrowa ciążę.
Ja poroniłam 4 razy pod rząd, badania zaczęłam robić po drugim ale lekarze i tak uważali że to przypadek.
Moze na początek zbadaj sobie tarczycę i cukry . To takie podstawy.
No właśnie wiem, jest sporo takich już zaawansowanych badań, ale na początek myślałam o tych bardziej ogólnych ? Oczywiście będę rozmawiała o tym z lekarzem , ale mam świadomość tego co napisałaś - pierwszy raz uznają często za przypadek właśnie.
 
Poroniłam 2 razy w przeciągu ostatniego roku obecnie jestem na etapie czekania na zarodek w jaju . Gdzieś oko 4 tyg . Nie robiłam po tamtych poronieniach specjalnych badan - podstawowe hormony jajniki progesteron estragon i tarczyce unormowalam bo była 4,8 Oraz mam jedno dziecko z 1 ciazy potem dwa niestety się nei udawało próbuje z 4 ciaza .
Trzymam kciuki za powodzenie tym razem. O takie podstawy jeśli można je tak nazwać mi właśnie chodziło… dzięki !
 
reklama
Jestem po dwóch poronieniach, w tym jedno pustego jaja płodowego (w sierpniu tego roku).
Zrobiłam razem z mężem badanie kariotypu, sprawdziłam wszystkie możliwe wirusy, do tego jeszcze krzywa cukrowa i insulinowa, przeciwciała antykardiolipinowe oraz rezonans magnetyczny macicy.
Po całej diagnostyce okazało się, że posiadam macicę dwurożną z przegrodą całkowitą oraz nietolerację glukozy na czczo. Obecnie jestem na lekach i walczę o utrzymanie trzeciej ciąży 💪
 
Do góry