reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie

Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
5
Mam wiele wątpliwości, może ktoś pomoże mi wszystko zrozumieć.
OM: 19.10.2019
Owulacja : początek listopada zapłodnienie 2.11.219
25.11.2019 hcg - 1918

03.12.2019
Wizyta u ginekologa godzina 8.20 - na usg widać tylko pęcherzyk 7mm ( z usg ciąża 4tyg 4dni)
hcg - 6025
Wieczorem wizyta w szpitalu- ok godz 20 : ból brzucha, usg ciąża 5tyg3dni pęcherzyk 0.64, crl 0.31 brak widocznego serca, wg lekarza ciąża za mała, w trakcie ronienia, beta ma za mały przyrost

5.12 - morfologia, glukoza, mocz, tsh dodatkowo ft3,ft4 wszystko w normie, aczkolwiek zrobiłam jeszcze hcg - wyszło 4312 znaczny spadek.

jutro mam dodatkową wizytę, usg, ale podejrzewam poronienie ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Agnieszcieka Jeśli nikt się nie pomylił, to niestety wygląda, że poronienie jest w toku. Już sam brak wzrostu pęcherzyka ciążowego jest niepokojący. Pęcherzyk powinien rosnąć ok 1mm/dzień, więc na drugiej wizycie powinien mieć min. 14mm a był mniejszy niż na pierwszej. Do tego początkowo zbyt mały przyrost, a teraz spadek. To raczej nie może się dobrze skończyć.
 
@Agnieszcieka Jeśli nikt się nie pomylił, to niestety wygląda, że poronienie jest w toku. Już sam brak wzrostu pęcherzyka ciążowego jest niepokojący. Pęcherzyk powinien rosnąć ok 1mm/dzień, więc na drugiej wizycie powinien mieć min. 14mm a był mniejszy niż na pierwszej. Do tego początkowo zbyt mały przyrost, a teraz spadek. To raczej nie może się dobrze skończyć.

obydwa usg były w tym samym dniu, pierwsze o 8.20 a drugie około 20...
 
W dniu tych usg ciąża miała już 6t3d Różnice w oznaczeniu wieku ciąży z usg mogą wynikać ze sprzętu i dokładności pomiarów. Już na tej pierwszej wizycie porannej zarodek dłuższy czas się nie rozwijał. Przykro mi bardzo.
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj wynik bhcg 4512 ...
Wczoraj byłam na USB widać pęcherzyk nie urósł i ponoć to nie zarodek a ciałko żółte, puste jajo płodowe tak mówią, żadnego płomienia, brak bólu, dostalam skierowanie na wywołanie poronienia bądź łyżeczkowanie, najbliższy termin 18.12 zwariuje ... szczególnie wiedząc, ze już nic z tego ....
 
Dzisiaj wynik bhcg 4512 ...
Wczoraj byłam na USB widać pęcherzyk nie urósł i ponoć to nie zarodek a ciałko żółte, puste jajo płodowe tak mówią, żadnego płomienia, brak bólu, dostalam skierowanie na wywołanie poronienia bądź łyżeczkowanie, najbliższy termin 18.12 zwariuje ... szczególnie wiedząc, ze już nic z tego ....
Cześć, jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Aktualnie czekam na zabieg.
Życzę Ci dużo siły i spokoju
 
reklama
reklama
Długi czas oczekiwania na termin ? Te dwa tygodnie mnie zabija ...

Współczuje, życzę Tobie z całego serduszka dokładnie tego samego ❤
U mnie trochę inaczej, w czwartek byłam u lekarza a w poniedziałek mam już do szpitala. Mieszkam za granica.
Przerażające jest takie czekanie, mi ciężko przeżyć weekend...
Ściskam Cię mocno !
 
Do góry