reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki dla dziecka które skończyło roczek

Szczęśliwa 10

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2010
Postów
24
Miasto
Bielsko-Biała
Witam serdecznie. Mam kilka pytań odnośnie żywienia mojego maluszka, między innymi czy dostaje wszystko co jest niezbędne w diecie rocznego maluszka,ale może opiszę wpierw jak wygląda nasz dzień jeśli chodzi o menu.

godz. 6.00 pierś + mleko modyfikowane od 150-200 ml

godz. 9.00 kaszka na mleku 130-150ml w zależności od kaszki
(są to owsianka,mleczno-ryżowe z owocami,mleczno-ryżowo-kukurydziane z owocami oraz 5 zbóż dla Juniora) staram się mu urozmaicać smaki
i zależy co planuje ugotować na obiadek

po kaszce odkąd mu idą teraz 4 ząbki naraz to lubi pochrupać chrupki kukurydziane (chyba sprawiają mu ulgę)


o godz.12.30-13.00 obiadek gotowany z warzywami lub ze słoiczka (około 150 ml) jest to albo na jakimś mięsku, rybce lub jarzynowa z przetartym całym żółtkiem zależy czy miał rano kaszkę z glutenem czy nie
z warzyw je ( marchewkę, pietruszkę korzeń i natkę,brokuły,seler,por,pomidory,cukinia,dynia,ziemniaki oraz makaron,ryż i kaszę)

około godz.15.00 zależy o której się obudzi po obiadku lubi kanapeczkę z masełkiem i gotowana szyneczką(mała) i soczek


około 17.00 deserek ze słoiczka (mały słoiczek)owoce takie jak maliny,brzoskwinie,winogrona, jagody,truskawki,mango,jabłka,gruszki i inne które są w słoiczkach po 12 miesiącu
lub jogurcik z BoboVity oraz po chrupaczku zwierzaczku lub biszkopciku


godz.20.00 najpóżniej mleko modyfikowane około 200-235ml lub kaszka manna lub wielozbożowa różne smaki 140-150ml i po tym słodko śpi całą noc.

1.Czy mój Adaś się najada i ma witaminy i minerały których potrzebuje?

2.Jak go zachęcić do jedzenia rybki (je tylko ze słoiczka)?

3. Jak go zachęcić do jedzenia całego jajka bo je tylko żółtko przetarte do zupki ( jajeczniczka póki co mu za bardzo nie pasuje smakowo)?

4. Jest też problem w jedzeniu świeżych owoców (lubi tylko w słoiczkach)?

5. Jak zrobić budyń na mleku modyfikowanym którego podobno nie można gotować używamy NAN PRO3?

6.Ostatnio dałam mu odrobinę tj.wielkości paznokcia paróweczkę wiedeńska drobiową i mu zasmakowała, czy mogę mu podawać? oraz kisiel?

Chciałam tylko zaznaczyć że mój Adaś jest zdrowym i bardzo silnym i pogodnym chłopcem (nigdy nie chorował) więc chyba jest ok ale nie zaszkodzi zapytać się specjalisty.

To by było chyba na tyle, z góry dziękuję.

 
Ostatnia edycja:
reklama
co prawda moj babel jest troszke starszy ale jak skonczyl roczek to mialam ten sam problem.napewno maly powinien juz jesc obiad z dwoch dan czyli zupka i obiad.ja mojemu daje najpierw zupke a za ok 3h obiad.rano i wieczorem daje mu mleko do picia w postaci kakao lub mleka z kaszka.napewno mozesz mu dawac parowki i kisiel.ja robie na sokach z hippa i dodaje maki ziemniaczanej.chyba powinnas bablowi dawac mniej sloiczkow.robic normalne obiady jak dla siebie tylko oczywiscie ja dodaje zawsze mniej przypraw.moj z owocow to tez sloiczki wcina wszystkie ale normalne to zje jablko,sliwke.zadnych pomaranczy,mandarynek,nawet banany mu nie smakuja.poprostu dawac posmakowac jak nie zje za pierwszym albo drugim razem to zje za setnym:biggrin2:to samo z rybka.moj tez zje tylko ze sloiczka.nie podchodzi mu taka normalna.takze od czasu do czasu daje mu obiadek z hippa z rybka dla tych juz starszych dzieci.daje tez mojemy jogurty,serki homogenizowane,jakis chlebek,buleczke itp.i tak w sumie maly jest karmiony odkad skonczyl rok.mam nadzieje ze troszke pomoglam.pozdrawiamy
 
co prawda moj babel jest troszke starszy ale jak skonczyl roczek to mialam ten sam problem.napewno maly powinien juz jesc obiad z dwoch dan czyli zupka i obiad.ja mojemu daje najpierw zupke a za ok 3h obiad.rano i wieczorem daje mu mleko do picia w postaci kakao lub mleka z kaszka.napewno mozesz mu dawac parowki i kisiel.ja robie na sokach z hippa i dodaje maki ziemniaczanej.chyba powinnas bablowi dawac mniej sloiczkow.robic normalne obiady jak dla siebie tylko oczywiscie ja dodaje zawsze mniej przypraw.moj z owocow to tez sloiczki wcina wszystkie ale normalne to zje jablko,sliwke.zadnych pomaranczy,mandarynek,nawet banany mu nie smakuja.poprostu dawac posmakowac jak nie zje za pierwszym albo drugim razem to zje za setnym:biggrin2:to samo z rybka.moj tez zje tylko ze sloiczka.nie podchodzi mu taka normalna.takze od czasu do czasu daje mu obiadek z hippa z rybka dla tych juz starszych dzieci.daje tez mojemy jogurty,serki homogenizowane,jakis chlebek,buleczke itp.i tak w sumie maly jest karmiony odkad skonczyl rok.mam nadzieje ze troszke pomoglam.pozdrawiamy

Witam. Jeśli chodzi o słoiczki to w słoiczkach dostaje deserki, jedynie banana je zgniecionego widelcem natomiast obiadki mu gotuję a w słoiczkach dostaje tylko od czasu do czasu gdy mamy wychodne z domu lub jak chcę mu wprowadzić nowy produkt to pierwsze sprawdzam czy mu spasuje smakowo a potem to już mu normalnie gotuje z tym produktem ( np. danie z królikiem jak mu zasmakowało to już potem dostał prawdziwego królika z warzywami. Fakt dziecko powinno już jeść dwa dania ale drugiego za bardzo jeszcze nie chce chyba że jest zmiksowane do małych kawałków, próbowałam mu dać na przykład ziemniaczka z rybką i buraczkami i mi tym pluł, najpierw mu dawałam po trochu z każdego a potem razem ( tak czy tak nie chciał )chlebek i bułeczki je z szyneczką jak ma w kawałkach
 
ja zupke zawsze mu zrobie z gniecionymi warzywami,kaszka manna albo ajlaufem(tak mozesz mu jajko przemycic jak je tylko srodek).takze w zupce nie ma zadnych duzych kawalkow ze musi je gryzc.na drugie zrob mu jakies ziemniaczki i np gotowanego kurczaczka albo indyczka na poczatek.ziemniaki wiadomo dasz mu gniecione takze latwo polknie a miesko mozesz najpierw sama przemielic w buzi a potem dac jemu.polej mu ziemniaczki jakims sosikiem albo nawet zupka bo ja tak robie zeby latwiej ziemniaczki mu sie polykalo.wiadomo suchy ziemniak to nawet dla nas nic ciekawego:-)
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)



Witam.Jakoś nie jestem zwolenniczką takiej metody ani karmienia dziecka łyżeczką tą samą którą próbowałam bo człowiek zawsze ma jakieś bakterię w jamie ustnej albo to chorobotwórcze albo od zębów czasami nie wiedząc bo jesteśmy zdrowi i nic nas nie boli,ale dziękuję za radę.A mięsko je w zupce posiekane drobniutko bo nie jest suche, natomiast w drugim daniu jakoś nie chce. Chyba będę musiała spróbować w jakimś sosiku np. koperkowym na początek.
 
witam Panią.
1. Jadłospis dziecka jest urozmaicony w mojej ocenie nie jest on niedoborowy.
2. 4. Pytanie czy dziecko dostawało wcześniej kawałki owoców czy mięso nie w postaci papki? Najlepszy moment na zmianę konsystencji z papki na stałą to jest 9 miesiąc przeoczenie tego momentu skutkuje problemami w akceptacji nowych konsystencji, nie znaczy to że dziecko nie będzie ich jadło ale przyzwyczajenie do nowej konsystencji wymaga czasu, proponuję odstawienie słoiczków i podawanie dziecku miękkich owoców, jeśli w Pani oceni zje za mało, to owoce ze słoiczka można dodać np. do kaszki czy jogurtu naturalnego (można już wprowadzać) i w ten sposób uzupełnić dietę, ważne żeby dziecko zauważyło że nie ma już papki i niektóre produktu można wziąć do rączki i smacznie zjeść. To samo dotyczy mięsa, które powinno być pokrojone lub posiekane na talerzyku i w ten sposób podane. W tym wieku dziecko skupione jest na wyglądzie jeśli może coś wziąć do rączki oglądnąć to staje się dla niego atrakcyjne.
3. Świetną zabawą będzie podanie jaja na miękko i maczanie w żółtku chlebka.
5. Roczniak jeśli nie ma alergii na mleko krowie może jeść już mleko niemodyfikowane dlatego nie rezygnując z mleka MM jako posiłku, może Pani np. do budyniu użyć mleka UHT.
6. Kisiel można zrobić samemu i jest swietnym deserem, parówki polecam kupować z produktów specjalnego przeznaczenia żywieniowego czyli z półki dla niemowląt i małych dzieci.
 
Witam. Mięsko mu daję posiekane drobno do zupki już od jakiegoś czasu,próbowałam mu dać tak razem z ziemniaczkiem ale nie chce tego jeść:no: Natomiast je sam z talerzyka pokrojony w kostkę chlebek lub bułeczkę z szyneczką gotowaną, chrupki kukurydziane (duże) biszkopciki i ciasteczka z BoboVity, z owoców je tylko pogniecionego banana ale nie całkiem na papkę tylko ma małe kawałki.
1.Czy może być przyczyną tego to że u niego zaczęło się wprowadzać produkty trochę póżniej ponieważ był karmiony piersią? Urodził się jako wcześniak i że na szczęście mam pokarm aż do teraz to go karmiłam piersią. W tej chwili dalej go jeszcze karmię ale tylko raz dziennie ponieważ powoli chcę go odstawić gdyż od wiosny wracam do pracy.
2.W tej chwili idą mu też 4 ząbki naraz więc czy to też może być przyczyną że on nie chce mięska ani ziemniaczka w drugim daniu tylko jedynie w zupce? Zupka nie jest w formie papki (ma kawałki jarzyn, mięska oraz makaron, ryż, ziemniaki lub kaszę) ale zawsze to trochę płynne i łatwiej zjeść jak dziąsła bolą. Tak mi się wydaje ale mogę się mylić dlatego te pytania. Pozdrawiam.
 
reklama
szczesliwa 10.... bakterie sa wszedzie a z dwojga zlego to lepiej zeby maly jadl z twojej lyzeczki ktora ty cos probowalas.pozdrawiamy i zyczymy powodzenia

Zgadzam się,ale jestem w trakcie leczenia zębów bo się posypały po ciążach, więc nie chcę go narażać. Dziesięć miesięcy po urodzeniu córeczki zaszłam w kolejną ciążę tym razem z synkiem. Ale tak w ogóle to nie jestem z tych mam co to co chwila wycierają dziecku ręce.Pozdrawiam.
 
Do góry