reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych pociech

U nas to samo! Wszystko, byle nie wlasne zabawki!!:-D :-D
Ella wstaje sama i powoli probuje sie przemieszczac na dwoch nozkach!!;-) Daje buzki jak sie ja poprosi, tanczy w rytm muzyki i nasladuje to co ja mowie-oczywiscie po swojemu ale do rytmu:laugh2: :laugh2: Oczywiscie papa i kosi kosi tez na porzadku dziennym.
Nowoscia jest wchodzenie i schodzenie z kanapy.:-)
 
reklama
Poczytałam o Waszych pociechach i się słodko uśmiałam- wypisz-wymaluj Martynia! Zabawki? To dla małych dzieci. :wink: Najlepsze piloty (odkładam wysoko na półkę), butelki plastikowe, kubeczki po danonkach, własne skarpety, sznureczki przy ubrankach, pojemniki po maśle itp. itd. nie wymienię wszystkiego. Natomiast dumna jestem, bo pięknie sama zjada chrupki z miseczki, trafia do buźki z kanapkami, biszkoptami itd. Może to nic wielkiego, ale robi to z taką swobodą jakby nic innego nie robiła od urodzenia. Natomiast martwi mnie, bo nie ma zamiaru raczkować, a i z chodzeniem ciężko, co nie znaczy, że nie próbuje... :szok: Widocznie jej się nie spieszy- wychodzi z załozenia, że jeszcze się nachodzi.:yes:

 
A mój Kacperek włąśnie odkrył,że ma dziurki w nosie i że paluszki idealnie do tych dziurek pasują....:tak: :tak: :tak:

:-D :-D :-D :-D a to mały odkrywca!:-D :-D :-D :-D

Ja nie mogę wyjść z podziwu, że Martynka już tyle rozumie.
I mam wrażenie, ze tempo nabywannia nowych umiejętności rośnie im bliżej do roczku...:tak:
Z nowości, to łapie nas za ręce i każe sie prowadzać po domu. Całkiem szybko jej to wychodzi. Ale jak się jedną rękę weźmie, to przechodzi na czworaki. Ostrożna....:tak: bardzo dobrze... Tyle czekałam na to raczkowanie (tak mi sie to podoba:-)!!! ), że niech jeszcze poczeka z chodzeniem...:happy: :tak:
 
a moja Zuza jakas dziwna jest :szok: do raczki z jedzenia prawie nic nie wezmie oprocz paluszkow czy ciasteczka tak jakby bala sie ze zabrudzi raczki :-D , jak tatus chce dac jej pic to wyrywa kubeczek i oddaje mi go bo tylko mama najlepiej podaje picie :tak: chodzic za roczki nie chce-od razu siada na podloge i raczkuje chociaz zrobila juz dwa tygodnie temu pare kroczkow, a o rozrabianiu, zrzucaniu wszystkiego z polek to juz nie chce pisac :wściekła/y: i tylko sie usmiecha na slowo "nie wolno!! "
 
Iga ostanio powtarza jak papużka :) kilka razy powiedziała "miś" i "pies" a ostatnio ulubione jest"puk-puk" i "myju-myju":-)chyba muszę uważać z brzydkimi słówkami;-)bo ani się obejrzę a te też zacznie powtarzać. za to chodzić bez trzymanki jeszcze nie chce...
 
reklama
antos nauczyl sie klękac , i jak nie chce chodzic za raczki to siada i na czterech pomyka , i nauczyl sie mowic i pokazyawac nie teraz wszystko jest na "ne"
 
Do góry