reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuej porady

Madziaaa1996

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Listopad 2020
Postów
21
Dziewczyny ostatnia miesiaczke miałam 27.09. 11 listopada byłam na usg ponieważ miałam lekkie krwawienie i tam mi wyliczył dziecko że ma 2.3 mm i nie było tętna jeszcze A dziś ma 2 7 mm i jest widoczne tętno. I zarodek wygląda na 5.5 tyg czy mam się czym martwić?
 
reklama
Nie martw się. Jak widać dzidziuś rośnie, serduszko się pojawiło.
A coś Cię oprócz pomiarów USG martwi?
Wygląda na to, że ciąża jest młodsza niż wynika to z OM, ale nie jest to jakaś strasznie duża różnica. Także pozostaje czekać na kolejne USG.
 
Nie martw się. Jak widać dzidziuś rośnie, serduszko się pojawiło.
A coś Cię oprócz pomiarów USG martwi?
Wygląda na to, że ciąża jest młodsza niż wynika to z OM, ale nie jest to jakaś strasznie duża różnica. Także pozostaje czekać na kolejne USG.
No chyba tak to nic niby pęcherzyk nie jest idealnego kształtu tylko taki podłużny powinien być początek dziś 7 tygodnia A jest 5.6 z dzisiejszego usg tylko dziwne że 11 miał 2.3 mm A dziś po 9 dniach ma 2.7 mm
 
A jakiej długości masz cykle? Bo USG zwykle wylicza dla cyklu 28-dniowego i raczej tego ginekolodzy nie zmieniają.
Co do pomiaru - jak widzisz zarodek jest jeszcze bardzo mały, więc i o błąd pomiaru nie jest trudno. Wszystko zależy jak lekarz postawi znacznik w programie. Wystarczy ze lekko ręka zadrży i pomiar już nie będzie idealny. Także moim zdaniem pojawienie się serduszka jest bardzo dobrym znakiem. A mierzył Ci FHR (tętno zarodka)?
 
A jakiej długości masz cykle? Bo USG zwykle wylicza dla cyklu 28-dniowego i raczej tego ginekolodzy nie zmieniają.
Co do pomiaru - jak widzisz zarodek jest jeszcze bardzo mały, więc i o błąd pomiaru nie jest trudno. Wszystko zależy jak lekarz postawi znacznik w programie. Wystarczy ze lekko ręka zadrży i pomiar już nie będzie idealny. Także moim zdaniem pojawienie się serduszka jest bardzo dobrym znakiem. A mierzył Ci FHR (tętno zarodka)?
Tętno zarodka mam tylko opisane że wolne cykl mam co 28 -29 dni 4 listopada miałam 1 usg i zarodek miał 1 mm więc jak by początek 4 tyg więc w sumie by się może zgadzało może ja za bardzo panikuje
 
Do góry