reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje pomocy . Czy mogę być w ciąży ?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

EWELISIA 19

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Listopad 2020
Postów
230
Hej dziewczyny . Nazywam się Ewelina i mam 19 lat . Od niedawna sypiam z narzeczonym i mam pewien problem. Kochałam się z narzeczonym ostatni raz 31 października ( dodam że to był dzień płodny tuż przed owulacja ) . Nie mam objawów ciąży ale okres powinnam dostać 16 listopada . Zrobiłam dziś 17 listopada test ciążowy dwa razy i wyszła taka słaba kreska ledwo widoczna . Czy mogę być w ciąży ? I czy powtórzyć za kilka dni test?
IMG_20201117_130610452.jpg
 
reklama
Tak szczerze to spodziewałam sie wyższej bety. W okolicach miesiączki powinna być w okolicach 100. I do tego te plamienia, kóre mogą zwiastować poronienie. Zrób betę ponownie w piątek i sprawdź czy przyrost jest w normie.
 
reklama
Tak szczerze to spodziewałam sie wyższej bety. W okolicach miesiączki powinna być w okolicach 100. I do tego te plamienia, kóre mogą zwiastować poronienie. Zrób betę ponownie w piątek i sprawdź czy przyrost jest w normie.

Spokojnie lekarz mówił że to normalne i że to było plamienie implantacyjne . Po prostu płód jest jeszcze młody
 
Na pierwszą wizytę najlepiej umówić się właśnie 7/8 tydzień, bo wtedy już wszystko jest widoczne. W 6 tygodniu może jeszcze nie być widać zarodka z serduszkiem i dziewczyna może się stresować. Ja w pierwszej ciąży 12 lat temu pamiętam byłam dopiero w 9 tygodniu ciąży i super było już widać. Także spokojnej i zdrowej ciąży życzę. Termin na 8 tydzień jest jak najbardziej ok.
 
Obserwuje od wczoraj Twoja historię. Też uważam że powinnaś skonsultować z lekarzem te plamienia.
A duzo tych plamien ?
 
Z mojego doświadczenia jeszcze mogę powiedzieć że jak byłam w swojej pierwszej ciąży w okolicach spodziewanej miesiaczki miałam plamienia. Zrobiłam test i była bardzo blada kreska, potem poszłam na betę i wynik 83. Od razu pobiegłam do lekarza z tym wynikiem i nic nie stwierdzila i kazała mi powtorzyc za dwa dni żeby sprawdzić przyrost. Więc radzila bym Ci też tak jak dziewczyny piszą powtórzyć betę bo to bardzo ważne jak przyrasta.
 
reklama
Plamienia w okresie spodziewanej @ nie są takie rzadkie i mogą występować przez cały I trymestr. Związane jest to ze zmianami hormonalnymi. Zarodek jeszcze nie dotyka całego endometrium i może się ono złuszczać tam, gdzie jeszcze właśnie on nie sięga. :) Ewentualnie takie plamienia mogą występować z powodu np. zbyt niskiego progesteronu, ale wtedy pojawiają się nie tylko w czasie terminu @.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry