reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje pomocy . Czy mogę być w ciąży ?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

EWELISIA 19

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Listopad 2020
Postów
230
Hej dziewczyny . Nazywam się Ewelina i mam 19 lat . Od niedawna sypiam z narzeczonym i mam pewien problem. Kochałam się z narzeczonym ostatni raz 31 października ( dodam że to był dzień płodny tuż przed owulacja ) . Nie mam objawów ciąży ale okres powinnam dostać 16 listopada . Zrobiłam dziś 17 listopada test ciążowy dwa razy i wyszła taka słaba kreska ledwo widoczna . Czy mogę być w ciąży ? I czy powtórzyć za kilka dni test?
IMG_20201117_130610452.jpg
 
reklama
@EWELISIA 19 , powiem Ci tak. Dziwny lekarz. :) Dziwne, że na tak wczesnym tygodniu i przy naprawdę ok becie straszy Cię i mówi, że mogło dojść do poronienia. Dziwne, że nie dał Ci luteiny albo duphastonu.
Jak dla mnie - wszystko w tej chwili wygląda całkiem ok i mieści się w normie. Beta nie od razu wynosi 1000. A poniżej 1000 na usg za bardzo nic nie widać. :)
Powtórz sobie w poniedziałek betę - jeśli jest przyrost, wszystko jest w porządku. Oblicz sobie, kiedy powinnaś być w 7 tyg. ciąży i na wtedy zapisz się do ginekologa (chyba, że wcześniej znowu zaczniesz plamić, to idź wcześniej). Koniecznie idź do INNEGO ginekologa. Nie do tego. Po jego podejściu już widać, że będzie kiepskim lekarzem do prowadzenia ciąży - straszy, trochę mija się z prawdą, a do tego nic nie dał Ci na podtrzymanie ciąży, w której możesz być i on nie ma dowodu, by myśleć, że nie jesteś. Jak będzie się coś działo - ten lekarz Ci nie pomoże. Nie będziesz mogła na niego liczyć. Zapisz się do innego lekarza w swojej miejscowości, a jak nie masz tam innego, to po prostu do innej miejscowości. Jesteś z Kościerzyna? Obok chyba masz Sieradz, tam powinien być dużo większy wybór lekarzy ginekologów. Nie znam dokładnie Twoich okolic, ale wybierz innego ginekologa i na kolejną wizytę idź już do innego.
Trzymam kciuki. :)

Dzięki za pomoc . 11 grudnia mam termin do ginekologa i to będzie prawdopodobnie 8 tydzień ciąży . Na szczęście to zaufana lekarka. Ale boje się że ten wynik HCG 48,98 może byc zbyt niski. I nie wiem już czy te plamienia są normalne czy nie . Niby w internecie piszą że mogą się zdarzać w 1 tygodniach
 
reklama
Dzięki za pomoc . 11 grudnia mam termin do ginekologa i to będzie prawdopodobnie 8 tydzień ciąży . Na szczęście to zaufana lekarka. Ale boje się że ten wynik HCG 48,98 może byc zbyt niski. I nie wiem już czy te plamienia są normalne czy nie . Niby w internecie piszą że mogą się zdarzać w 1 tygodniach
Plamienia mogą się zdarzać, ale lekarz najczęściej daje wtedy luteine/duphaston. Ja też bardzo plamiłam w pierwszym trymestrze, dostałam leki i było ok - moja córka za kilkanaście dni kończy 5 lat. :) Powtórz sobie dla świętego spokoju betę w poniedziałek, jeśli chcesz - zobaczysz, czy rośnie. Albo poczekaj spokojnie (jeśli dasz radę i masz tyle cierpliwości) do 11-go grudnia, wtedy beta powinna już być całkiem wysoka i na usg powinno wszystko wyjść. :)
 
Plamienia mogą się zdarzać, ale lekarz najczęściej daje wtedy luteine/duphaston. Ja też bardzo plamiłam w pierwszym trymestrze, dostałam leki i było ok - moja córka za kilkanaście dni kończy 5 lat. :) Powtórz sobie dla świętego spokoju betę w poniedziałek, jeśli chcesz - zobaczysz, czy rośnie. Albo poczekaj spokojnie (jeśli dasz radę i masz tyle cierpliwości) do 11-go grudnia, wtedy beta powinna już być całkiem wysoka i na usg powinno wszystko wyjść. :)

Dzięki zobaczę w poniedziałek jak to tam rośnie . W razie czego pójdę do ginekologa i poproszę o leki na plamienia może zapisze mi coś
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry