reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do szkoły

Skoro jesteś w ostatniej klasie technikum, to - jak dobrze rozumiem - jesteś pelnoletnia? Jeśli nie, to musisz iść do poradni psychologiczno-pedagogicznej z rodzicem i poprosić o wydanie stosownej opinii, która wyda (na wniosek rodziców) orzeczenie o potrzebie ksztalcenia indywidualnego. Nie myl tego z indywidualnym tokiem nauczania (to jest przewidziane dla uczniów szczególnie uzdolnionych). Ruszy procedura. Zgodnie z art. 71b ust 5c i 5d ustawy o systemie oświaty "nauczanie indywidualne" dyrektor szkoły organizuje w porozumieniu z organem prowadzącym, w sposób zapewniający wykonanie określonych w orzeczeniu zaleceń dotyczących warunków realizacji potrzeb edukacyjnych oraz form pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
tak jestem pełnoletnia w kwietniu skończyłam 19 lat. Rozmawiałam z dyrektorem szkoły, powiedział mi że nic nie mogą zrobić bo nie tyle co z przedmiotów mogę nie zdać ale muszę mieć frekwencje, a jeżeli nie będę chodzić do szkoły to będę mieć nieobecności a z tym jeżeli one przekroczą 50% to nie zdaje
 
reklama
Do góry