reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywne testy, a teraz negatywne????

reklama
Nie musisz mierzyć temperatury przez kilka cykli, żeby wiedzieć czy to ciąża. Jeśli jest conajmniej 18 dni wyższej temperatury, to już można podejrzewać ciążę. Mierzyłaś od początku cyklu?
 
Tak... Zapisuje temperatury poranne, te od razu po przebudzeniu (a wstaje z budzikiem) i dzisiaj podniosła się o 0,1...
 
W 10dpo zrobiłam test wieczorem i rano zobaczyłam bladziutka kreskę na nim(fotka3) , na drugi dzień przed południem zrobiłam rosmanowski test(1foto) po powrocie z pracy rozebralam go i zobaczyłam bladziutka kreskę, z racjij że wyszły one '' po czasie " na drugi dzień kupiłam bobo-test duo. Na jednym (2foto) dwie kreski wyszły od razu, później jak wysechl widać bladziutka różowa kreskę, zrobiłam jeszcze ten drugi płytkowy ale on w pracy był negatywny, dopiero po powrocie do domu zauważyłam fioletowa kreskę cieniutka jak włos. (nie mam zdjęcia). Poszłam do apteki i farmaceutka powiedziała, że może być małe stężenie hcg więc wychodzą kreski po czasie i dała mi dwa testy i kazała zrobić z porannego moczu. Jednak strumieniowy zrobiłam po powrocie i negatywny. Nje mogłam spać pół nocy wstawalam na siku co chwilę i zrobilam z pierwszego moczu płytkowy czułość 15ulm i niestety negatywny, żadnej bladej kreski nawet po czasie. Dzisiaj rano pepino z Kauflandu i również negatywny, żadnego cienia cienia nawet... Jestem wykończona, bo mam pierwsze zmiany i nie mam kiedy pójść na betę, bo laboratorium u mnie w miasteczku do 11....cykle mam 24-25dn, dzisiaj 23d.c. Od wczoraj piersi napecznialy i bardzo bolą... Temperaturę mierze od tego cyklu, przed owulacja 36,2 po owulacji temp. Utrzymywała się 36,7, a dzisiaj bylo 36,8.... Jutro termin @ nie wiem co mam myśleć, mówią żeby się nje nakręcac i czekać ale ja nje rozumiem jak najpierw wychodzą pozytywne ?? A teraz całkowite negatywy...
Zobacz załącznik 867362
Zobacz załącznik 867363
Zobacz załącznik 867364
Dla mnie one wszystkie są negatywne. Miałam podobnie przed zajściem w tę ciążę... Ja bym się póki co nastawi£a na miesiączkę...
 
Ja napiszę ze swojego doświadczenia ,więc w upragniona ciążę zaszłam od strzała ,niestety 8 tydz poronienie ,potem miałam taką sytuację ..test pozytywny przed terminem @ objawy były itd ,kreska słaba ale była ,nast dzień tez tylko już ledwo widoczna,więc odczekalam dwa dni i ...już nawet cienia kreski nie było.....może coś zaszło ale nie wyszlo ,beta spadała ,selekcja naturalna ...kolejna ciąża po kilku miesiącach i do 9 tyg super ...potem serduszko przestało bić ....dla mnie ten test który autorka wkleiła wskazuje że coś zaszło ..ale nie poszło dalej skoro z czasem blednie
 
Nie musisz mierzyć temperatury przez kilka cykli, żeby wiedzieć czy to ciąża. Jeśli jest conajmniej 18 dni wyższej temperatury, to już można podejrzewać ciążę. Mierzyłaś od początku cyklu?
Hmmm ok.. Nie mierzy kilka cykli.. i o,zaczela sobie mierzyc w tym.. czy nie uwazasz ze to bez sensu, nie wiedzac jaka ma temp przed owu ,po owu,przed okresem i w okresie? Moze tą co teraz ma jest u niej normą? 18 dni wyzszej temp ale po okresie to tak, chociaz moga tez byc jakies zmiany hormonalne nie koniecznie zwiazane z ciaza albo inny czynnik zdrowotny..
 
@Ewka34 no ok może i masz racje. Ale dla mnie to wszystkie są negatywne.

Zobacz załącznik 867404
Ja 6 dni przed @miałam pozytywny, robiony po 18 a cykle 28-29 dni.
No widzisz u niektorych widac przed,u niektorych po,u niektorych w ogole testy nic nie pokazuja ,a usg czy tam beta tak np,a u niektorych w dniu okresu,organizmy sa rozne ;) mnie piersi bolaly w 16dc test pozytywny po czym w tym samym dniu plamienie i poronienie. W tym cyklu ktorym zaszlam.. zadnych objawow ,a test pozytywny dopiero w dniu okresu ;)
Dla mnie ten jeden ma delikatna kreseczke ,moze mam taka rozdzielczosc telefonu :p
 
Temperaturę mierze od końca zeszłego cyklu, przed owulacja temp 36,2, po owulacji było 36,7 wczoraj skończyło do 36,8 a dzisiaj już 36,5... Okresu nie ma, podbrzusze i cycki mnie bolą, a test dzisiaj znów negatywny... Myślę że coś było i już tego nie ma... A mówią, żeby nie robić testów wcześniej niż w dzień spodziewanej miesiączki... Tak nawet bym o niczym nie wiedziała...
 
reklama
Hmmm ok.. Nie mierzy kilka cykli.. i o,zaczela sobie mierzyc w tym.. czy nie uwazasz ze to bez sensu, nie wiedzac jaka ma temp przed owu ,po owu,przed okresem i w okresie? Moze tą co teraz ma jest u niej normą? 18 dni wyzszej temp ale po okresie to tak, chociaz moga tez byc jakies zmiany hormonalne nie koniecznie zwiazane z ciaza albo inny czynnik zdrowotny..

W każdym cyklu temperatura może być inna, nie ma znaczenia jaka była w poprzednim. Jak mierzymy od początku cyklu(zaraz po@), to czekamy na skok, czyli temperaturę wyższą o conajmniej 0.05 stopnia od 6 poprzednich. I od tej pierwszej wyższej liczy się fazę lutealną. Faza lutealna może mieć ok. 10-16 dni, potem temperatura spada do poziomu sprzed skoku i przychodzi @. Jeśli faza lutealna jest dłuższa, czyli jest już ok. 18-21 dni wyższych temperatur, to z dużym prawdopodobienstwem oznacza to ciążę.
Nie trzeba wiedzieć jaką się ma zwykle temperaturę przed owu, po owu itd. Bo to właśnie po skoku i 3 dniach wyższej temp. poznajemy, że ta owulacja już była. Pomijając oczywiście monitoring cyklu.
Polecam poczytać o metodach obserwacji cyklu, np. metodzie Rotzera:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry