reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywny test owulacyjny a seks

Dołączył(a)
16 Czerwiec 2021
Postów
8
Hej dziewczyny !:) Staramy się z mężem o dziecko i jest to nasz pierwszy cykl. Ostatnią miesiączkę miałam 3 czerwca . Zaczęliśmy działać od ostatniego dnia miesiączki czyli od 9 czerwca . Ostatni seks był w poniedziałek czyli 14 czerwca ( 12 dzień cyklu- wg kalendarzyka płodny ). Niestety mój mąż jest kierowcą i w poniedziałek wyjechał w trasę . Dziś zrobiłam test owulacyjny , wyszedł pozytywny . Czyli pewnie za około 24 h nastąpi owulacja . Dołączę wam zdjęcie . Wiem , że ciężko to określić , ale według was jest szansa na ciąże ? 3 dni na przeżycie plemników w pochwie to trochę dużo … dopiero w sobotę będziemy mieli okazję do starań , a wtedy już pewnie będzie za późno . 35318B0D-8F7B-4165-A59F-97D8272A3745.jpeg
 
reklama
Hej. 100% pewności czy owulka wystąpiła daje tylko monitoring u ginekologa.
Pleminiki mogą przeżyć w pochwie około 2-3 dni, a czasami nawet 5-7 dni.
Życzę powodzenia! 😘
 
Hej dziewczyny !:) Staramy się z mężem o dziecko i jest to nasz pierwszy cykl. Ostatnią miesiączkę miałam 3 czerwca . Zaczęliśmy działać od ostatniego dnia miesiączki czyli od 9 czerwca . Ostatni seks był w poniedziałek czyli 14 czerwca ( 12 dzień cyklu- wg kalendarzyka płodny ). Niestety mój mąż jest kierowcą i w poniedziałek wyjechał w trasę . Dziś zrobiłam test owulacyjny , wyszedł pozytywny . Czyli pewnie za około 24 h nastąpi owulacja . Dołączę wam zdjęcie . Wiem , że ciężko to określić , ale według was jest szansa na ciąże ? 3 dni na przeżycie plemników w pochwie to trochę dużo … dopiero w sobotę będziemy mieli okazję do starań , a wtedy już pewnie będzie za późno . Zobacz załącznik 1283710
Ale zrobiłaś tylko dzisiaj test? Czy robiłaś też wcześniej u były negatywne?
 
Robiłam rano i negatywny teścik :)
Ale czy robiłaś wcześniej przed tym pozytywnym? Bo ogólnie żeby wyłapać pik lh testy robi się od np. 10 dc (zależy jak długie miewasz cykle) i czeka na pozytywny. To że zrobiłaś jednorazowo i wyszedł pozytywny nie określi ci kiedy był pik. Tak samo jak to, że wczoraj dwie kreski, a dzisiaj negatywny. Owulak może sugerować kiedy mniej więcej owulacja, ale tylko w przypadku pierwszego pozytywnego. Robienie na wyrywki nic nie daje.
 
reklama
Ale czy robiłaś wcześniej przed tym pozytywnym? Bo ogólnie żeby wyłapać pik lh testy robi się od np. 10 dc (zależy jak długie miewasz cykle) i czeka na pozytywny. To że zrobiłaś jednorazowo i wyszedł pozytywny nie określi ci kiedy był pik. Tak samo jak to, że wczoraj dwie kreski, a dzisiaj negatywny. Owulak może sugerować kiedy mniej więcej owulacja, ale tylko w przypadku pierwszego pozytywnego. Robienie na wyrywki nic nie daje.
Tak . Właśnie robiłam i dopiero wczoraj pozytyw :)
 
Do góry