reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawny opiekun

Dołączył(a)
17 Marzec 2010
Postów
8
WITAM SERDECZNIE
jestem mamą 17-latki która za kilka tyg urodzi dziecko ojciec dziecka też ma 17 lat . Sama wychowywałam moje dzieci i dostawałam na nie alimenty syn choruje na MPDz z tego co sie dowiedziałam kiedy córka urodzi nie będą jej przysługiwały alimenty . Jako mama zostanę prawnym opiekunem dziecka ale nie wiem co dalej . Co powinnam zrobić ?
 
reklama
Jako mama zostanę prawnym opiekunem dziecka ale nie wiem co dalej
O tym kto zosatnie opiekunem prawnym decyduje sąd, a nie Pani, więc nie ma pewności. Oczywiscie ma Pani ogromne szanse zostać opiekunem prawnym, ale ani Pani ani Pani córka nie decydujecie o tym.

Gdy niepełnoletnia urodzi dziecko, nie przysługuje jej władza rodzicielska. Ojciec dziecka też nie nabywa władzy rodzicielskiej, gdyż nie może on uznać dziecka. Opiekunem prawnym dziecka może zostać osoba, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która daje gwarancje zapewnienia dziecku nalezytej opieki. Dziadkowie mogą starać się by zostać opiekunami prawnymi, ale ostateczną decyzję podejmuje sąd.
 
Do góry