reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem w przedszkolu

Zatem orzeczenie, które dostaniesz nie będzie uznawane przez przedszkole, więc nic tu pod tym kątem nie zdziałasz. Ono będzie na okres szkoły podstawowej - jeśli syn ma faktycznie problemy, to dopilnuj by w zaleceniach był nauczyciel wspomagający.
Ja bym mimo wszystko poszukała przedszkola (choćby trzeba było dziecko dowozić na drugi koniec miasta), które zajmuje się dziećmi z zaburzeniami (asperger to nie choroba!!). Skoro rodzice innych dzieci także się uskarżają, to oznacza, że pani/wychowawczyni nie potrafi sobie poradzić z Twoim dzieckiem - a przez to syn może zrobić sobie lub innym krzywdę.
Twoje skargi podejrzewam, że tutaj nic nie dadzą. Dziecko z zaburzeniami powinno znaleźć się w przedszkolu integracyjnym, gdzie znajdują się odpowiedni specjaliści.

A poradnia nie może Ci wystawić teraz choćby WWR? Może to by coś już dało?
Ona miała zatarg już z większością rodziców, to jest po prostu taka kobieta czepia się każdego o wszystko tylko nie każdy rodzic bierze sobie to tak do serca i nie każde dziecko ma Problemy takie jak moje. W moim mieście jest tylko jedno przedszkole integracyjne i nie ma szans na dostanie się do niego a próbowałam nie raz . Znajomości tam mam bo miałam tam staż a i to nie pomogło bez orzeczenia po prostu nie ma miejsc bo coraz więcej dzieci z zaburzeniami niestety. Dzięki zaświadczeniu od psychiatry które dla naszego ppp jest traktowane jako rediagnoza Orzeczenie o wwr i nw dostanę już możliwe za miesiąc max dwa i będzie na teraz plus okres na następne trzy lata podstawówki już rozmawiałam z dyrektorka ppp wytłumaczyła mi co i jak w tej kwestii. Nie wiadomo tylko czy dyrektorka przedszkola zadziała szybko z nw. Na obecną chwilę minimalizuje kontakty syna z Panią przedszkolanka i będzie chodzić wtedy gdy ona ma druga zmianę a ja będę wybierać go w południe nim ona przyjdzie gdy dostaniemy już nw będzie chodzić normalnie mam nadzieję że nw mu pomoże i uchroni od tej kobiety.
 
reklama
Ale z tego co mi wiadomo - aby otrzymać nauczyciela wspomagającego, to musisz mieć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a takiego piszesz, żę nie otrzymasz na okres przedszkolny. Więc nie wiem czy obietnice z ppp nie są na wyrost lub coś źle zrozumiałaś.
Naprawdę jest to jedyne przedszkole w Twoim mieście? A może są jakieś niepubliczne/prywatne?
 
No wlasnie raczej otrzymam. Takie zaświadczenie o wwr i nw dała mu psychiatra na cito, moja sąsiadka jest psychologiem w tej poradni naszej pokazałam jej to i wszystko mi wyjaśniła, dyrektorka potwierdziła muszę tylko zaświadczenie od pediatry dostarczyć cała resztę maja bo był w tym Roku diagnozowany w poradni żebym Miała Opinie do przedszkola, zwolaja komisje i zobaczymy co z tego wyniknie . Na zaświadczeniu lekarskim jak był pisze rozpoznanie: że względu na zespół aspergera f 84,5 wymaga krztalcenia specjalnego w tym nauczyciel wspomagający niezwłocznie i w nawiasie na etap nauki szkolnej włącznie. Jest jedna szkoła integracyjna i jedno przedszkole integracyjne do tego jedna szkoła specjalna nic poza tym nawet nie mamy prywatnie żadnego terapeuty w tym mieście niestety bo szukałam jakiś terapi behawioralnych żeby nie czekać. Taka dziura... Zobaczymy co z tego wyniknie ja jestem dobrej myśli i tryymam kciuki może wreszcie się coś na lepsze zmieni.
 
Porozglądaj się za prywatnym przedszkolem integracyjnym. Często mają dofinansowania z unii dla dzieci z problemami jak u Twojego syna i są naprawdę tanie.
 
Do góry